Ecoscope opent nieuw zintuigenpad Veroverd met een zakje rumbonen Briljanten bruiloft voor echtpaar Gift voor speeltuin Oranjekwartier Probeer maar eens wakker te blijven ma in een échte Hastens! Hastens Rijkse Advocatenkantoor Kennedylaan 28 Telefoon 0114-319200 4567 CV Clinge Fax 01 1 4-3 14426 ahrijkse@zeelandnet.nl ZPZC Dinsdag 10 april 2007 1 9 Het blotevoetenpad laat kleuters de natuur voelen, ruiken en horen. door Cornelleke Blok renesse - Natuur- en milieucen trum Ecoscope in Renesse opent op 20 april een nieuwe attractie: het blotevoetenpad. Met hun ogen dicht en de schoenen uit kunnen kleuters er de natuur beleven. Een zintuigenpad om te voelen, te ruiken én te horen: zo kan de nieu we attractie, die in de tuin van Eco scope komt te liggen, het best om schreven worden. „Het pad is twaalf meter lang. Elke zestig centi meter is gemaakt van een ander materiaal", zegt J. Catsman van Ecoscope. Ze wil nog niet te veel verklappen over het nieuwe blotevoetenpad, maar licht al wel vast een tipje van de sluier op. „De kinderen krijgen een zonnebril op met donkere gla zen zodat ze niets kunnen zien. Er ligt bijvoorbeeld boomschors op het pad, iets met reliëf erin en een kokosmat die prikt. We werken met tegenstellingen: warm en koud, hard en zacht. Er is ook een stukje waarbij ze aan hun gezicht en over hun hele lijf iets voelen. Het is heel spannend voor die kin deren, want ze voelen telkens iets anders." Door het gebruik van zin tuigen hoopt Ecoscope de kleuters meer te leren over de natuur. Cats man: „Er is op dit moment een al gemene tendens die gericht is op beleving, ervaring en het gebruik van zintuigen, in plaats van het vertellen van een verhaal. Zo breng je kinderen dichter bij de na tuur. Het blotevoetenpad sluit daar goed bij aan." Voor de ontwikkeling van het blo tevoetenpad kreeg Ecoscope hulp van Denise van Nieuwenhuizen, leerling van het Pontes Pieter Zee man. Zij deed een maatschappelij ke stage bij Ecoscope. Catsman: „Ze heeft meegeholpen met het be denken en het aanleggen van het pad." Alhoewel het blotevoeten pad speciaal voor kinderen van vier tot zes jaar is ontwikkeld, mo gen ook oudere kinderen en vol wassenen er gebruik van maken. door Wilma Valk aardenburg - Er lijkt niet veel ver anderd bij het echtpaar Jacob le Cocq en Oranda Willemsen sinds de viering van hun diamanten hu welijk. „Er is wel een achterklein kind bij gekomen", vertelt Oranda. Gisteren waren ze vijfenzestig jaar getrouwd. In Aardenburg, waar beiden gebo ren zijn, kent iedereen het echt paar uit de tijd dat ze een schoe nen- annex sportwinkel exploiteer den. „Jacob heeft vele jaren overal films gedraaid," vertelt zijn echtge note. „Wij gingen overal op de fiets naar toe. Hij met ruim veertig kilo filmrollen en ik om kaartjes te verkopen. Ik kreeg er een rijksdaal der voor en mijn man drie." Behalve operateur en schoenma ker was Jacob lange tijd correspon dent voor de PZC. „Jammer ge noeg was ik te eerlijk," vertelt hij lachend. „Ik moest een keer een brand verslaan in Sint Kruis. Op weg erheen zag ik de brandweer auto staan. Ze waren zonder benzi ne gevallen. Ik vermelde dit in de krant. Dat werd me door de ge meente niet in dank afgenomen." Samen met hun zoon, twee klein kinderen, het achterkleinkind en vrienden en bekenden werd hun 65-jarig huwelijk gisteravond ge vierd met een feestelijk diner. Jacob le Cocq en Oranda Willemsen vieren hun 65-jarig samenzijn. Het echtpaar trok vroeger heel Zeeland door op de fiets om films te draaien. foto Wim Kooyman door Gino van den Broecke terneuzen - Na zeventig jaar hu welijk is het voor de eerste keer dat de trouwdag samenvalt met Pa sen. „Daar ben ik niet blij mee, want nu komt alles tegelijk!" zegt Maria Verhelst-Verberckmoes (88). Ze is overigens wel in haar nopjes met de vele cadeaus en kaarten die ze met haar man Frangois (Frans) Verhelst (92) heeft gekregen. Hun huisje aan de Sint Annastraat in het Terneuzense wijkje Driewe gen is hun alles. „Hier ben ik gebo ren en hier wil ik ook doodgaan", zegt Maria monter. Boven haar hoofd hangt een felicitatiebrief van de nieuwbakken Commissaris van de Koningin Karla Peijs en Ha re Majesteit zelf. „We hebben ook een bloemstuk van ze gekregen, wel mooi hoor maar ik kan mijn vrouw niet meer zien!", zegt Frans die in zijn zetel aan de andere kant van het kamertje zit. „In 1935 heb ik haar gevonden. Het was 4 februari en het regende pij penstelen", zegt Frans kwiek. Hij veroverde haar met een zakje rum bonen. Vorig jaar zag het er even naar uit dat ze hun huisje moesten verla ten, maar een verbouwing maakte mogelijk dat ze in Driewegen kon den blijven. „We hebben onze dochter naast ons wonen en de an dere dochter komt ons altijd was sen. Betere thuiszorg kan je toch niet hebben?" Zaterdagmiddag stond er een feest op het program ma in De Kraaghof. Eerste paas dag, de eigenlijke trouwdatum, kwam er nog wat familie en van daag zal ook burgemeester Jan Lo- nink het gelukkige paar komen feli citeren. Hastens Mega Store Breda Ettensebaan 17 (naast Kids Factory) Breda, 0900 - 225 0 225 terneuzen - Met een paasspel werd afgelopen zaterdag in speel tuin Oranjekwartier in Terneuzen het zomerseizoen ingeluid. Als toetje kreeg het speeltuinbestuur een cheque uitgereikt van stich ting Kinderkleding en Speelgoed beurs uit Terneuzen. Oranjekwar tier gaat de 1400 euro gebruiken voor het realiseren van een speel- huisje en deels voor de aanschaf van een nieuwe loopton. Het echtpaar Verhelst is trots op zijn 70-jarig huwelijk. Dat het samenvalt met Pasen vinden ze minder leuk. foto Wim Kooyman Bandjes spelen voor Kankerbestrijding sas van cent - Metalliefhebbers konden zaterdagavond in Sas van Gent hun hart weer ophalen. De speciale muziekavond in café Jef frey's stond leverde duizend euro op voor kankerbestrijding. De orga nisatoren van het festival Opblaas pop en gitarist Steven Vrieswijk van Polluted Inheritance wisten zes bandjes te strikken om gratis op te treden. Bejaarde Terneuzense beroofd van tas terneuzen - Een 79-jarige vrouw uit Terneuzen is vrijdagavond be roofd van haar tas. Omstreeks 18.15 uur wilde de vrouw de poort van het Javahof binnengaan toen ze een klap kreeg. Toen ze zich om draaide, zag zij een onbekende man staan die haar achterover trok waardoor ze op de grond viel. De onbekende man trok haar tas van haar pols en rende weg. Herdenking bij monument Oost-lndië terneuzen - Stichting Oost-lndië Monument Zeeuwsch-Vlaanderen herdacht zaterdagochtend de 35 Zeeuws-Vlamingen die tussen 1945 en 1962 sneuvelden in voor malig Nederlands-Indië en Nieuw-Guinea met een korte plechtigheid. Na afloop van de herdenking was er in Bachten Dieke een afsluitend samenzijn. Gentenaar aangereden in Terneuzen terneuzen - Op de Binnenvaart- weg in Terneuzen werd zondag om 11.55 uur een 40-jarige voetgan ger uit Gent aangereden door een 77-jarige automobilist uit Terneu zen. De man stapte plotseling tus sen twee stilstaande bussen door de weg op. De Belg klaagde over hoofdpijn en pijn in borststreek en schouder. Hij is naar het zieken huis in Terneuzen gebracht. Bromfietsster Sluis aangereden op Zeedijk sluis - Een 57-jarige man uit Zaan dam reed gisteren tegen de avond een bromfietster aan. De man reed in zijn auto over de Zeedijk in Nieuwvliet. De man sloeg rechtsaf bij de inrit naar een camping, maar verleende geen voorrang aan een 17-jarige bromfietsster uit Sluis. Ze rolde over de auto en be landde op het wegdek. Het meisje is naar het ziekenhuis gebracht. Axelaar raakt bromfiets kwijt axel - Een achttienjarige Axelaar is in de nacht van zaterdag op zon dag in de Kerkdreef in zijn woon plaats gearresteerd. Hij had ruzie gekregen in een horecabedrijf in de Zeestraat. Toen de politie daar aankwam, reed hij zonder helm op een bromfiets zonder achter licht weg. De bromfiets, met een oud verzekeringsplaatje, werd in beslag genomen. 100% natuurlijke materialen... Terwijl je er ontspannen in ligt te slapen ademt je Hastensbed met je mee Een kijkje in het hart van je Hastens vertelt je waarom: een royaal gebruik van 00% natuurlijke materialen zoals katoen. paardenhaar, linnen en wol since 1852

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 65