Zeeland PZC Hockeyclub Hulst wil verhuizen Honden jagen schapen op in Zaamslag ZEEUWS-VLAANDEREN 23 15 21 Kinderen in Spui op zoek naar Gouden Ei WÊm SP Hulst wil meer geld zorg Jargon Literaire rock van Freek de Jonge in jarig Porgy en Bess Dinsdag 10 april 2007 Binnenvaartwet bedreigt scouting Tip? redtern@pzc.nl Bouw eerste woningen in de eerste helft van het volgende jaar. door Harold de Puysseleijr HULST - De gemeente zet er op in, dat de verplaatsing van hockey club Rapide naar een locatie aan de Wittebrugstraat in Hulst nog dit jaar zijn beslag krijgt. De bouw van de eerste woningen op de hier mee vrijkomende grond tussen de Van der Maelstedeweg en de Grote Kreekweg zou dan in de eerste helft van volgend jaar kunnen be ginnen. Dat zegt wethouder Paul Wee- maes (Ruimtelijke Ordening) ge vraagd naar de stand van zaken met betrekking tot dit plan. De stedebouwkundige van de ge meente heeft inmiddels een totaal visie voor de accommodatie van de hockeyclub neergelegd. Daarin is plaats voor 31 vrijstaande hui zen, 40 woningen van het type twee-onder-één-kap en twee klei ne appartementengebouwen voor zestien appartementen in drie bouwlagen. Binnenkort wil de ge meente de planologische procedu re hiervoor in werking zetten. Als die gladjes verloopt, is het bestem mingsplan volgens Weemaes over acht maanden aangepast. „Het zou schitterend zijn als we dit jaar zouden kunnen beginnen met de verplaatsing van de hockey- De gemeente Hulst wil dit jaar de verhuizing van de hockeyclub aan de rand van Hulst in gang zet ten. Op het vrijkomende terrein komt een nieuwe woonwijk. club", aldus de wethouder. "Want de vierde fase van Grote Kreek is bijna volgebouwd en het plan voor deze nieuwe woonwijk zou daar naadloos op aan kunnen slui ten." De Woonstichting Hulst heeft met de aankoop van twee percelen grond van samen vijfduizend vier kante meter pal achter het politie bureau aan de Van der Maelstede weg in Hulst in dezelfde omgeving bouwmogelijkheden voor de toe komst veilig gesteld. Directeur Jos Valckx van de wo ningbouwvereniging ziet de loca tie op termijn wellicht ingevuld worden met een gebouw waarin ruimte is voor vijfentwintig appar tementen. "Je zou dan kunnen denken aan een besloten hofje, want we willen er op die plek voor waken dat er straks geen gro te stromen verkeer door de As- sestraat komen", legt hij uit. De Woonstichting Hulst investeer de eerder in appartementen, wo ningen en een gebouw voor dagbe steding voor de stichting Tragel, nabij de Van der Maelstedeweg. door Cino van den Broecke SPUI - „Kijk papa, ik heb er al vier!". De zevenjari ge Loes loopt trots met haar gevonden paaseitjes richting haar vader. Ze is één van de zestig kinde ren die in Spui op zoek is naar eieren. Zaterdag morgen is het een gekrioel van kinderen om en rond gemeenschapsgebouw de Drie Gehughten in Spui. In het weiland van Meijer zoeken de oudere kin deren van groep vier tot acht een uur lang zich zelf een ongeluk naar verstopte plastic eieren. Ze brengen de eitjes naar de paashaas die een grote rieten mand bij zich draagt vol met gevonden waar. De peuters en andere kleintjes zoeken een half uurtje en krijgen onder andere een poppen kastvoorstelling te zien. Eén dier wordt dood achtergelaten, de rest komt met schrik vrij. door Harold de Puysseleijr ZAAMSLAG - Karei Kalisvaart uit Zaamslag doet vandaag aangifte bij de politie van een aanval afgelo pen zaterdag op zijn schapen, in de nacht van zaterdag op zondag rond middernacht zijn vijf van zijn jonge schapen lastig gevallen door honden uit de buurt. Hij was niet bang voor de vossen, waar de buurvrouw aan de Zaam- slagsedijk in de polders bij Zaam slag hem nog voor had gewaar schuwd. Dat deed ze toen hij de dieren zaterdagochtend in de wei naast haar erf had gezet. „Aan het geblaf te horen, zijn het waarschijnlijk kleine honden ge weest", blikt Kalisvaart terug op de onheilsdaad. Eén schaap lag toen hij ter plaatse kwam al voor dood in de wei. Het dier overleed niet veel later. Een ander schaap was zo doodop van zijn vluchtpoging dat hij door zijn poten zakte. De overgebleven drie schapen bleven volledig onge deerd. Enkele weken geleden werden al eerder schapen lastig gevallen. Toen waren de dieren van iemand door Harold de Puysseleijr hulst - De colleges van burgemees ter en wethouders van de Zeeuws-Vlaamse gemeenten moe ten proberen een aanzienlijk deel van het geld dat beschikbaar komt voor uitvoering van de Wet Maat schappelijke Ondersteuning (WM- O) in de wacht te slepen. SP komt daartoe met een motie die de colle ges in beweging moet zetten. Staatssecretaris Bussemaker stelt eenmalig twintig miljoen euro be schikbaar om knelpunten bij de uitvoering van de WMO op te los sen. Door de verschuiving van duurdere huishoudelijke hulp met sociale ondersteuning naar goedko pere schoonmaakhulp zijn hoger gekwalificeerde medewerkers bij de thuiszorg in Zeeuws-Vlaande- ren overbodig. Ze moeten kiezen voor minder loon of een andere baan binnen de thuiszorg. De gemeenteraad komt maandag 23 april bij elkaar om de gestaakte raadsvergadering van vorige week te hervatten. Dan komt ook een al ternatief voorstel van de SP over de indicatiestelling voor de huis houdelijke hulp in het kader van de WMO aan de orde. ZEEUWSE QEE23MB Toetje op het geheel is dat er voor de drie ver schillende leeftijdsgroepen telkens op het zoek- terrein één Gouden Ei is verstopt. Het lukt uitein delijk toch om ze te vinden. Jolienke Dieleman (3), Marije Priem (5) en Corné Weststraten (11) krijgen als beloning een speelgoedbon. Naast Spui kon de jeugd op andere plaatsen in de regio ook paaseieren zoeken. foto Wim Kooyman Tip? redactie@pzc.nl anders die in de buurt van de Aan- dijkseweg woont het slachtoffer. Nu het zijn eigen schapen ook treft onderneemt Kalisvaart actie. Hij vermoedt dat het gaat om hon den uit de omgeving die 's avonds laat losbreken. „Nu moet ik elke avond mijn schapen binnenhou den omdat iemand anders niet goed op zijn honden let. Dat wil er bij mij niet in", vertelt Kalis vaart. Wegens een verschil van inzicht over gedane danwel nagelaren zaken onderhoudt die Vlissinger al geruime tijd contact met een advocaat. Hij had al snel door dat de advo catuur minstens zo zwaar tilt aan het meesterlijk hanteren van ingewikkelde taal als aan het meester zijn van wetskennis. Zo wordt elke brief die 'zijn' mr. hem voorlegt aleer die naar de te genpartij te zenden, besloten met de frase: „On persistatl" Betekent zoveel als: wij houden vol. Bij het zoveelste epistel in de zich grotendeels schriftelijk voortsle pende affaire besloot de Vlissin ger daar nog een signaal aan toe te voegen. En wel gesteld in pas sende taal: „Hort Sik!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 61