Sport Sandy den Exter is het rijden nog niet verleerd Vlissingse amazone Angelique Wouters wint de Alfonds Gouden Ruif C2 C3 C4 C5 €1.400 2.500 2.900 Ü8€ 3.500 3.400 CITROËN PZC Dinsdag 10 april 2007 49- Paardrijdsters RSV De Scheldestad succesvol in eigen competitie. door Kevin van Boxel GOES - Angelique Wouters heeft za terdag de eenentwintigste editie van de dressuurcompetitie om de Alfonds Gouden Ruif op haar naam geschreven. De indoorreeks wordt jaarlijks ge organiseerd door het Vlissingse RSV De Scheldestad. Thuisrijdster Wouters bleek met haar paard Du- co over drie wedstrijden de sterk ste. Met een dagscore van 209 pun ten wist de amazone haar twee clubgenoten, Eline Ferdinandus met Vivaldi en Lonneke Ludolthy met Viva Strona, achter zich te houden. Zij moesten genoegen ne men met respectievelijk de tweede en derde plaats. Volgens Marleen de Leeuwen, voorzitter van de evenementen commissie van de Zeeuwse vereni ging, kwam de overwinning van Wouters niet echt als een verras sing. „Ze was vooraf al één van de grootste kanshebsters op de eind overwinning. Dat heeft ze nu waar gemaakt." Bij de dressuurcompetitie om de Alfonds Gouden Ruif zijn alle klas sen samengevoegd. Daarnaast werd er in Vlissingen ook nog ge streden om de dagprijzen in de verschillende klassen. Volgens De Leeuwen is het toer nooi zonder problemen verlopen. „We waren natuurlijk erg blij dat het dit weekend zulk prachtig weer is geweest. Dat maakt het al tijd extra mooi. We zijn erg tevre den over het feit dat het evene ment ook dit jaar weer een groot succes was." Minder te spreken was de voorzit ter over de geringe publieke be langstelling voor het paardensport evenement. „Het was vrijdag en zaterdag niet heel erg druk. Dat viel ons wel een klein beetje tegen. Maar het ver baast me aan de andere kant ook weer niet. Je hoort het tegenwoor dig bijna bij elk sportevenement. Er zijn zoveel verschillende activi teiten waar de mensen naar toe kunnen gaan. Het publiek moet de aandacht verdelen. Dat gaat dan meestal ten kóste van elkaar. Daar is helaas niets aan te doen." De publieke belangstelling voor de laatste wedstrijd in de dres suurcompetitie viel de organisa tie van het paardensportevene ment een beetje tegen. Vanstpri|t is me!. BTW en BPM. excl. tvm-ijtlorinvsbijdrage en kosten rijklesr maken Leaseprijs *.a_ t479 p/mnd ttncl. BTW fel! Operational lease ud brmdstoi. inclusiei metellic lek. vin CXrokn Leasing SBnencieiins oi r. W maanden 200» km/ir. Gemiddeld btnndstohwfcfeik 57-09 It op H2-175) CO.-mniesie 150-211 gr/km De Greed C4 Picasso i» geteti deor EwoNCAP en heelt de mammal» score van vi|l stenen m de categorie Bescherming volwassen iontlenden gekregen. Prijs- en sptciücaliewiirigingta voorbehouden ReMklanten rijn uitgesloten van dero aanbieding Algebeeld model ken ahvijkon van de stsednardtritvociing. Vroeg uw dceiui near de aclievoorwaardea. Bel OSOO-CITIIOEN <0900-2087536! voor een ptoehit of inlomioiie, ol kijk op wwwxiDUftn.nl Citroen prefereert Total CITROEN C4 Kamperlandse maakt outdoorrentree na bijna jaar van afwezigheid. door Kevin van Boxel NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Vol gens eigen zeggen is ze nog niet zo scherp als ze was. Maar bij de eer ste outdoor springwedstrijd, ge houden op de buitenpiste van hip pisch sportpark De Kroo in Nieuw- en Sint loosland, was daar maar weinig van te merken. Sandy den Exter werd tweede in de klas se Z/ZZ paarden. Bijna een jaar reed ze niet. „Ik had nog nooit zo lang niet gereden. Maar ik vond het gewoon te ge vaarlijk om tijdens mijn zwanger schap de ring in te gaan." Twee maanden geleden pakte de 37-jari- ge amazone uit Kamperlani de draad toch weer op. „De afgelopen periode heb ik de tijd genomen om van mijn zoontje te genieten. Lekker rustig aan gedaan. Maar toen ik op een gegeven moment weer een keertje naar een wed strijd ging kijken, begon het toch weer te kriebelen. Ik kon niet wachten om weer te beginnen. Het is voor mij ook zo gewoon om dit te doen. Ik rijd al paard vanaf mijn zesde jaar. Gelukkig is het al lemaal goed te combineren met het moederschap." Niet alleen voor de amazone was het zaterdag weer even wennen. Ook haar merrie Paso Doble moest zich na lange tijd weer klaar maken voor een wedstrijd. „Tij dens mijn zwangerschap is ze in België geweest. Daar werd ze door Frederik Cattebeke in conditie ge houden. Ik had dus acht of negen maanden niet op haar gereden. Maar dat maakt niet uit. We slui ten zo goed op elkaar aan. Toen ik voor het eerst weer met haar de ring inging, was het daarom ook al leen maar een kwestie van opstap pen en wegwezen. In deze sport moet je geloven in zon dier. Dan De amazone eindigde met haar merrie Paso Doble als tweede in de klasse Z/ZZ. In de klasse L werd ze met haar twee paarden respectievelijk derde en achtste. kan er ook veel meer. Het gaat om het goede gevoel." Maar niet met elk paard gaat dat zo gemakkelijk als met de oude merrie. „Ik heb een tijdje terug twee jonge paar den overgenomen van mijn vader. Het zijn allebei talenten. Maar je weet soms totaal niet wat er gaat gebeuren. Dan doen ze dingen die ik niet wil. Dat is een kwestie van tijd. Het vaak doen. Ook moet er een bepaalde klik zijn tussen rui ter en paard. Het kan soms heel erg niet klikken. Hoe ik dat dan op los? Dan probeer ik het proces naar mijn hand te zetten. Net zo lang kneden totdat het goed is." Dat kneden gaat de inwoonster van Kamperland zichtbaar goed af In de klasse L reed ze met haar twee jonkies, Knape Hout's Bom- ba en Veersedam U2, naar respec tievelijk de derde en achtste plaats. „Ik heb heel lekker gereden. Over het optreden van de paarden ben ik ook erg tevreden. Ik heb alleen nog niet de vorm die ik zou willen hebben. Maar dat niveau kan ik al leen maar halen door veel te rij den." Den Exter kijkt ook alvast vooruit. „Ik wil in ieder geval doorgaan met rijden. Daarbij wil ik probe ren om nog zo ver mogelijk te ko men. Graag zou ik nog aan een aantal buitenlandse concoursen deelnemen. Daarnaast wil ik in de. toekomst nog een paar jonge paar den opleiden. Lekker een beetje ac tief met de sport bezig blijven." 9 Totaal voordeel Totaal voordeel Totaal voordeel XSARA Totaal voordeel Totaal voordeel tot GELÓIGT/M 30 APRIL ïi.TB. Caractère Tech-uitrusting o.a.: Navigatiesysteem Radio/CD-speier Sony MP3-spe!er Mistlampen U rijdt al een C2 vanaf 11.440 Caractère Tech-uitrusting o.a Navigatiesysteem Radio/C0-speler Philips MP3-speler Automatische airconditioning U rijdt al een C3 vanaf 12.390 Caractère-uitrusting plus o.a.: TomTom GO 710 navigatiesysteem Automatisch inschakelende verlichting Caractère-uitrusting plus o.a.: Automatisch inschakelende verlichting Lederen stuurwiel Mistlampen vóór Caractère-uitrusting plus o.a.: TomTom GO 710 navigatiesysteem Bluetooth® handsfree telefoonsysteem U rijdt al een C4 vanaf - 17,640 U rijdt al een Xsara Picasso vanaf 9.125 U rijdt al een C5 vanaf 23.99U Vraag uw dealer naar de aantrekkelijke leaseaanbiedingen. Gil'iÖSfi C2 Caractère Tech vanaf 12.490. C3 Caractère Tecli vanaf 15.350. C<l Caractère vanaf 19.590, Xsaia Picasso Caractère vanaf 21 515, C5 Caractère vanaf 26 850. Vanafpnjzen zijn incl BTW en BPM en na aftrek van de korting, excl. verwijderingsbijdrage en kosten rijklaar maten/Met totale voordeel op deze modellen komt tot stand door het voordeel Op de gelimiteerde speciale serie én een extra korting. Gemiddeld brandstofverbruik 4,9-10,0 (1 op 10,0 - 23,3) C0,-emissie 113-238 gr/km. Prijs- en speciKcatiewijzigingen voorbehouden Alle aanbiedingen en prijzen 2ijn geldig t/m 30 april 2007 bij de 03n de actie deelnemende Citroên-veikooppunten. Uiterste registratiedatum 30 juni 2007, Reetklanten zijn uitgesloten van deze aanbiedingen Afgebeelde modellen kunnen afwijken van de standaarduitvoering. Vraag uw dealer naar de act «voorwaarden Bel 0800-CITROEN10800-2487536) vow een proefrit ol informatie f kijk op www.citroen.nl. Citroen prefereer! Total

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 51