iedereen op een hoopje zich ster voor de toekomst Twaalf Zeeuwen gaan naar NK judo Vasseur maakt plannen maar gedeeltelijk waar pzc Dinsdag 10 april 2007 41 Dit jaar deed ik mee op een 450CC motor. Dat maakte een groot ver schil." De Bevelander onderstreep te daarmee de knappe prestatie van Gregory de Nooijer. Hij hield op zijn 25occ'tje coureurs met zwaarder materiaal achter zich. Klaas Marijs uit Arnemuiden, een man die zich doorgaans op klom pen verplaatst, bewees De longes gelijk in de klasse Senioren. De 26-jarige visser reed in de tweede manche met zijn 650CC Husaberg iedereen op forse achterstand. Om dat hij in de eerste manche proble men had met zijn remmen, kwam de opvarende van de Vlissingen 27 niet in het eindklassement voor. Debutant Adriaan de Visser uit Westkapelle vond zich daarin te rug op de tweede plaats. Dat je op tal van manieren over de Weskapelse zeedijk kan scheuren, bewezen diverse andere motoren zaterdag. Er reden een soort maan- voertuigen, crosskarts genaamd, quads - motoren op vier wielen - en ook zogenaamde pitbikes. Dat zijn piepkleine motoren ter waar de van nog geen tweeduizend eu ro. Een motor voor de kleine man derhalve. Het machientje haalt des ondanks een topsnelheid van 120 kilometer. Ene Gino Nagtegaal uit Nieuw- en Sint Joosland bleek za terdag zeer bedreven op de pitbike. Hij zette zijn concurrenten, al wa ren het er maar drie, op een ronde ter lengte van 2100 meter lang. Toen Nagtegaal afstapte en zijn helm afzette, bleek het inderdaad om een kleine man te gaan. Hij is een basisschoolleerling van twaalf jaar. Semi-aspiranten maken een goede indruk in districtswedstrijden. door Edward Oranje gilze - Elf Zeeuwen hebben zich zaterdag tijdens de distictskam- pioenschappen voor semi-aspiran ten (-15 jaar) voor de NK gekwalifi ceerd. Tess van 't Westende had zich vorige week al via de Zuid-Hollandse kampioenschap pen geplaatst. In de klasse tot 63 kilo werd Rowa- na Helmendag (Delta SC) uit Ter- neuzen kampioen en won Tessa van Meerkerk (Judo Goes) uit Kloetinge het zilver. Beiden waren bij inschrijving al zeker van de Ne derlandse kampioenschappen. Dit vanwege de geringe deelname. Ook Iris Catsburg (SS F. de Boeve- re) uit Oostburg was vooraf al ze ker van een kwalificatieplaats in de klasse tot 57 kilo. De Zeeuws- Vlaamse versloeg haar enige tegen standster en werd kampioen. Femke Klap (Judo Goes) knokte zich in de klasse tot 44 kilo naar een tweede plaats. Tessa Kareis (JV Breskens-Eede) werd derde in de zelfde klasse. Tess Cornelius (SS F. de Boevere) uit Breskens won in de klasse tot 40 kilo haar tweede partij om het brons tegen Anne- lien Boutens uit Middelburg. Bij de jongens wisten drie Zeeuwen zich te kwalificeren. Jonathan Bal- dauf (SS Geelhoed, -34 kilo) uit Westkapelle en Jimmy Baumann (Judo Goes -50 kilo) uit Heinkens- zand werden kampioen. Tim Louwmann (SS Geelhoed, -66 ki lo) kwalificieerde zich via zijn vier de plaats voor de NK. door Sjaak Sinke roosendaal - Remy Vasseur is maar gedeeltelijk geslaagd in zijn opzet om de laatste twee zwemlo- pen van het Grontmij-zwemloop- circuit op zijn naam te schrijven. De eerste drie wedstrijden moest hij verstek laten gaan omdat hij verplichtingen had voor het Davi- lexteam. Toen hij op trainings kamp in Lanzarote de uitslagen van de vorige wedstrijden onder ogen kreeg, dacht hij hardop: „Ik vreet ze allemaal op". Zaterdag in Bergen op Zoom was hij zonder meer de sterkste, maar tweede paasdag in Roosendaal werd hij 'opgevreten' door Jim Thijs en Car lo Pullens. „Ik was nog behoorlijk stijf van zaterdag", liet hij toch re delijk tevreden weten Voor het eindklassement was het tot op de laatste wedstrijd span nend. Na Bergen op Zoom had Ar- mand Lavén welgeteld één punt voorsprong op de Belg Wim Neyt. Beiden verspeelden kostbare pun ten doordat ze pas op de vierde en zesde plaats finishten. Vasseur hield behoorlijk huis in Bergen op Zoom ondanks dat Kevin de Pag- ter op de tweede plaats nog be hoorlijk dichtbij kwam. „Weer niet gelukt", liet de Pagter teleurge steld weten. Het bloed sijpelde uit zijn schoenen van de open gelo pen blaren. Sven Strijk bleef Lavén voor en Neyt werd op de meet ge klopt door master Rob van Zan ten. Cesar Beilo pakte in Roosendaal de derde plaats op de korte af stand, wat net genoeg was voor de derde plaats in het eindklassement Anne Kwist was twee keer de sterkste bij de vrouwen, maar ook zij moest in Roosendaal met flink wat open gelopen blaren van start gaan. Ondanks dat Kwist drie over winningen boekte speelde zij in eindstand geen rol, omdat ze door trainingskampen niet aan de ver eiste vier wedstrijden kwam. Het circuit werd gewonnen door de Belgische Elke de Vreese. Zij had een ruime voorsprong op Ilse Jans sen, die met welgeteld één punt verschil Ada Aernouts achter zich hield. In totaal kwamen er 215 mensen één of meerdere keren aan de start, waaronder een flink aantal jeugdigen die deelnamen aan de miniafstand van 100 meter zwemmen en 1 kilometer lopen. ningsuren per week gaan. Wij kun nen haar dan alle faciliteiten voor het bedrijven van topsport bieden. Daarnaast hebben wij vooral op het gebied van allerlei randvoor waarden een enorme ontwikke ling kunnen maken. Voor haar car rière betekent dit een enorme im puls", verklaarde de 37-jarige Sta pel. De betrokken turnster lijkt ogenschijnlijk koel te blijven on der de op handen zijnde verande ringen. „Ik heb één grote droom", verklapte Melissa Scherpenisse. „En dat is deelname aan een WK." Behalve Melissa Scherpenisse lie ten nog meer turnsters zien dat er voor de toekomst niet gewan hoopt hoeft te worden in Zeeland. Bij de pupillen 2 NTS4 lieten San dra van de Ven en Rebecca Yuen van Turnschool Zeeland zien op de goede weg te zijn. Sandra van de Ven kaapte hier de Zeeuwse ti tel, met ruim een punt verschil, weg voor de neus van haar clubge noot. Bij de pupillen 1 NTS5 was de strijd een stuk spannender. Uit eindelijk was Kelly Goedegebure, met minder dan een half punt ver schil sterker dan Wendy Goedege bure, eveneens van Turnschool Zeeland. De titel in de hoogste ca tegorie bij de seniorturnsters ging De elfjarige Melissa Scherpenisse blonk uit op de Zeeuwse kampioenschap pen turnen." foto Lex de Meester na een spannende wedstrijd naar liet Milou Verkerke van Delta de Vlissingse Kelly du Pon. De Sport Zierikzee met slechts 0,1 turnster van Turnschool Zeeland punt verschil achter zich. De senioren gaan van start op de Westkappelse zeedijk. In deze klasse stal Klaas Marijs de show. De zesentwintigjarige visser uit Arnemuiden reed ieder een op forse achterstand. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 43