De Nooijer rijdt B0VAG-OCCASIONS.NL Scherpenisse toont OCCASION MET GARANTIE? MEER DAN75.000 OCCASIONS MET BOVAG-GARANTIE. BOVAG. ZEKER VAN JE ZAAK. BB 40 Dinsdag 10 april 2007 PZC Zeeuwse motorcrossers in de wieg gelegd voor supermotards. door Koen de Vries WESTKAPELLE - Ze leggen maar af en toe vreemde banden om hun wielen en passen dan ook wat an dere dingen aan hun tweewieler aan. Maar als de Zeeuwse motor crossers dan die enkele keer in ac tie komen tijdens races voor super motards dan blijken ze een voor aanstaande rol te kunnen spelen. Tijdens de weer druk bezochte Ra ces by the Sea, op en rond de Westkappelse zeedijk, reden ze za terdag in verschillende klassen in de voorste gelederen mee. Neem Gregory de Nooijer. De 19-jarige Vlissinger deed zaterdag voor de tweede keer in zijn car rière mee aan wedstrijden voor su permotards en reed al zijn concur renten op een hoopje. De Nooijer, ooit een grote concurrent van Ri- nus van de Ven, deed zelfs meer dan dat. Hij stal de show met enke le gewaagde manoeuvres op het rechte eind om zijn grootste con current Nicolas Stampaert achter zich te houden. Met een gangetje van naar schatting honderd kilo meter per uur sneed hij de Belg herhaaldelijk de pas af. Het pu bliek, dat zich bovenop de dijk in grote hoeveelheden had verza meld, kon het wel waarderen. De Walcherse motorcrosser ge noot er zelf ook van. Hij won bei de manches bij de nationalen en dacht er na afloop hardop over om een overstap te maken van het crossen naar de supermotards. „Dit is meer dan een leuk tussen doortje. Ik denk er serieus over NN De Vlissingse motorcrosser Gre- gory de Nooijer won zaterdag de klasse nationalen tijdens de twee de editie van Races by the Sea op de zeedijk van Westkapelle. om voor de supermotards te kie zen. In mijn tweede wedstrijd word ik twee keer eerste! Ik cross al twaalf jaar. Dit zorgt misschien voor een nieuwe impuls." Veel te veranderen hoeft hij niet. Om de wielen van zijn crossmotor legt hij andere banden, hij past zijn remmen aan, zorgt voor een opvangbakje voor de motorolie en komt nog enkele kleine veiligheids maatregelen na die de overkoepe lende motorsportbond MON eist. En weg is ie. Wedstrijden voor supermotards gaan voor tachtig procent over ver hard terrein en voor twintig pro cent door zand of blubber. En juist op dat kleinste stukje traject onder scheiden de Zeeuwse coureurs zich van de rest. Ze zijn gewend te crossen en boeken op het onver harde stuk grote winst. Dat bleek ook bij Dave de Jonge uit Heinkenszand, die in de hoog ste klasse (inters) uitkwam en daar in derde werd. De crosser die zon dag twintig werd had zelfs nog wat concessies gedaan om maar zo goed mogelijk in het zand op te kunnen schieten. Terwijl zijn con currenten op slicks reden, had hij nog wat profiel op zijn banden. „Ik had er voordeel van, maar niet zo veel als ik verwacht had", keek de helikopterpiloot in opleiding te rug. De Jonge werd derde in het eind klassement, achter nationaal kam pioen Theodoor Bouchee uit Geldrop (tweede) en Peter van Beek uit Heerlen. Wellicht miste Bouchee de eindzege omdat hij za terdagavond in een Westkappels café uit puur liefdesverdriet veel te diep in het glaasje had gekeken. De Jonge maakte vorig jaar ook de eerste editie van Races by the Sea mee en had daar nog het een en ander van onthouden. „Het motor vermogen is heel belangrijk. Vorig jaar reed ik op een 250CC en scho ten ze me aan alle kanten voorbij. Hockeyploeg Olympia sluit af met gelijkspel GOES - Het mannenteam van Olympia sloot de hockeycompeti- tie goed af De hekkensluiter speel de gelijk tegen Liberty. Olympia-Liberty 1-1. Na vijf mi nuten nam Liberty de leiding. Olympia ging hierna op zoek naar de gelijkmaker. Met Gijs Schueler als centrale middenvelder kreeg de thuisploeg de betere scoringskan sen. Toch moest het wachten tot halverwege de tweede helft voor dat de gelijkmaker viel. Een vrije slag van Gijs Schueler werd via een tip in door zijn broer Paul in 1-1 omgezet. Voor Paul Schueler was het zijn laatste wedstrijd voor Olympia. Vanwege zijn studie gaat hij volgend seizoen bij Zwart-Wit in Breda spelen. Rugbyer Hoondert man van de wedstrijd AMSTERDAM - Arko Hoondert is na een oefenwedstrijd van het Neder lands rugbyteam onder 20 jaar te gen het Nederlands studenten team uitgeroepen tot man of the match. Op het nationale rugbycentrum in Amsterdam zegevierde het team van Hoondert met 38-34. De coaches Eric Hengeveld en John Eikemans waren na afloop zo content over de verrichtingen van de negentienjarige Zeeuw dat hem deze eer te beurt viel. De wedstrijd diende als voorbereiding op de interland tegen Duitsland eind april. Francois Franse wint trainingsrit TMZ KRUININGEN - Johnny van der Klooster en Johnny Hoogerland bepaalden zaterdag het gezicht van de laatste TMZ-trainingsrit. Uiteindelijk kwamen er acht man aan de leiding. Routinier Francois Franse was de rapste in de spurt. Kees Elenbaas won met een solo bij de amateurs B en Jan Meijers (na hartproblemen weer helemaal terug) w^s de snelste bij de ama teurs 40+. De wedstrijd in de S/P-categorie werd ontsierd door een massale valpartij. Twintig cou reurs gingen aan de leiding en bij het aangaan van de spurt sloegen daarvan vijftien man tegen het wegdek. Stijn Brilman bleef wel overeind en greep de overwin ning. Volleyballers WS'92 boeken goede zege VLISSINCEN - De volleyballers van WS'92 mogen in de promotieklas se B hoop blijven houden op de tweede plaats. De Vlissingers we zen RVC/Libanon 2 met 4-0 (25-21, 25-17, 25-14, 25-21) terug en verkleinden de achterstand op Mikro Electro/Roosendaal. Met nog drie wedstrijden voor de boeg telt WS een achterstand van drie punten op de Brabanders. Te gen RVC/Libanon 2 kreeg WS al le gelegenheid fors uit te halen. De Vlissingers beschikten door een goede pass en spelverdeling over een surplus aan aanvalskracht en gaven nauwelijks iets weg. Joey Grochal is de beste snelschaker OOST-SOUBURG - Joey Grochal schreef het Open Zeeuws snel schaakkampioenschap op zijn naam. De Goesenaar bleef Roosen daler Charles Kuijpers en HWP-speler André Galle net voor. Winnaar Joey Grochal kende een stroeve start. Tegen de minder in geschaalde Souburger Roel Schroe- vers begon hij het toernooi niet echt al te best. Na wat gemopper kwam de machine op gang en stond de Goesenaar snel op kop. Her en der liet Grochal nog wel eens een steekje vallen, maar om dat de concurrenten dat ook de den werd hij de winnaar. Charles Kuijpers en André Galle konden te rugkijken op een goed toernooi, met een gedeelde tweede plaats. Kwiek is bijna zeker van lijfsbehoud ZALTBOMMEL - De volleyballers van Kwiek zijn zo goed als zeker van lijfsbehoud in de promotieklas se B. De Zeeuwen snoepten Phoe nix twee punten af en vonden daardoor aansluiting bij de staart van de ranglijst: 3-2. In een matige wedstrijd keek Kwiek na twee sets tegen een 2-0 (25-22, 25-21) achterstand aan. Die werd in de derde en vierde set weggewerkt (20-25, 21-25). Ook in de vijfde set had Kwiek lang het voortouw. In een spannende slotfa se slaagde de ploeg er niet in een 9-13 voorsprong te verzilveren. Phoenix won met 15-13. Elfjarige turnster uit Sint Annaland blinkt uit op de ZK in Vlissingen. door Ron de Waal VLISSINGEN - Bij de Zeeuwse kam pioenschappen turnen die zater dag in Vlissingen werden gehou den, werd eens te meer duidelijk dat er nog meer dan voldoende ta lent in de provincie rondloopt. Vooral de pas elfjarige Melissa Scherpenisse uit Sint Annaland lijkt een grote toekomst tegemoet te gaan. Voor de derde maal in successie, maar voor het eerst onder de vlag van het district Zuid van de KN- GU, stonden de Zeeuwse kam pioenschappen op de rol. Afgelo pen zaterdag stond de Turnschool Zeeland in de Vlissingse sporthal Baskensburg opnieuw borg voor een vrijwel vlekkeloze organisatie. „Zowel voor de turnsters als hun ouders is het goed dat ze zich weer eens aan het thuispubliek kunnen presenteren", vertelde trainer Koos Hamels van de Turnschool Zeeland. „Tussen de plaatsingswed strijden van Opmeer en volgende week in Franeker door, is het om verschillende redenen goed dat er dichter bij huis weer eens een eve nement is." Dat het Zeeuwse Kam pioenschap een wedstrijd op zich is, zonder wat voor kwalificatiemo gelijkheid dan ook, deerde de be trokken trainers totaal niet. „Dit is een prachtige uitlaatklep, en te vens een mooie gelegenheid om nieuwe elementen in wedstrijdver band uit te proberen", vertelde Harry Stapel, trainer van de enige aanwezige eredivisieturnster Melis- sa Scherpenisse. Het elfjarige talent, voor het eerste jaar uitkomend in de jeugdklasse, mocht op elk toestel een nieuw ele ment uitproberen. Tot tevreden heid van trainer Stapel slaagde Scherpenisse daar grotendeels in. „Onder meer door een nieuwe af sprong op brug, kan dit een be hoorlijke opwaardering van haar programma betekenen. Ook de tweede sprong wordt, met het oog op het NK, heel belangrijk. Daar is Melissa kanshebster op een medail le", aldus de trainer van Turncom- binatie Zuid West Nederland. Naast een opwaardering van haar programma, gaan ook de trainings uren van Scherpenisse op korte ter mijn omhoog. „Melissa gaat na de zomer naar het Prismacollege in Breda en kan dan naar dertig trai- rmn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 42