Swift voelt hete adem Merwede in de nek Sport zonder te spelen Korfballers van Fortis willen de druk opvoeren op het leidende tweetal Kwintet van Martijn Rentmeester winnaar van Paas-damtoernooi WPZC Dinsdag 10 april 2007 39 Fortis-aanvoerder Niels Bebelaar (rechts) verdedigt een speler van Antilo pen. foto Lex de Meester Ondo stunt tegen koploper en pakt belangrijke punten. door Pieter van Klinken GOES - De korfballers van Swift moeten blijven oppassen om ook op het veld niet te degraderen naar de tweede klasse. De Middel burgers verloren zaterdag van Nieuwerkerk en voelen de hete adem van Merwede in de nek. Swift-Nieuwerkerk 7-12: Swift startte uitstekend: 2-0 Daarna kreeg de ploeg legio kansen om de 3-0 te maken, maar die treffer viel maar niet. Nieuwerkerk kwam op 2-1 en ging er daarna op en over. Swift kreeg evenveel kansen als Nieuwerkerk, maar miste er meer. Scores Swift: Richard Geldof 3, Martijn de Bel 2, Anita Hoekstra en Roel Kloot wijk beiden 1 Tjoba-Merwede 15-16: Trainer Kees Broerse sprak van een slechte wedstrijd op de eerste twintig mi- Thijs Wisse uit Aagtekerke naar finale NK voor pupillen. door Daaf Kasse 's-GRAVENPOLDER - Het jaarlijkse Paas-damtoernooi van de Provin ciale Zeeuwse Dambond is zater dag gewonnen door een vijftal dat aangevoerd werd door Martijn Rentmeester. Het team, dat verder bestond uit Cees van Eenennaam, Frans Blaas, Johan Tilroe en Jan Poppe, stelde pas in de laatste ronde de eerste plaats veilig door een 6-4-zege op het team Van de Weteringh. Mede dankzij dat resultaat ging het teafn nuten na. De groenhemden kwa men met 6-1 voor. Twee minuten voor tijd stond Tjoba met 15-14 voor, maar Merwede scoorde nog twee keer. Scores Tjoba: Gerben van Boven, Marcel de Dreu en Sander Harinck allen 3, Jojan- neke Fokke en Dirk-Jan Westmaas beiden 2, Johanneke Vleugel en Petra Rijn beiden 1. Ondo-Bolnes 14-12: Ondo pakte twee belangrijke punten door van koploper Bolnes te winnen. Alles klopte in de wedstrijd. Vooral in de eerste helft werd het verschil ge maakt: 9-4. Scores Ondo: Martijn Walraven 5, Iwan de Pagter 3, Jan Allaart 2, Evy Geervliet, Renee Groenleer, Sanne Platzbeecker en Maarten Lorier allen 1. Ventura Sport-TOP 12-14: TOP De korfballers van Swift verloren met 12-7 van Nieuwerkerk. Om dat Tjoba van Merwede verloor, komen de Sliedrechters op één punt van Swift. Walraven op de valreep het team Van de Weteringh voorbij en werd tweede. Veteraan Jan de Jonge, vierdebordspeler van het team Walraven, werd topscorer van het toernooi met twaalf punten uit zes partijen. Martijn Rentmeester behaalde aan het eerste bord het beste resultaat: de jeugdspeler van PWG incasseerde slechts twee ver- liespunten. Zoals gebruikelijk wer den de deelnemers beloond met ei eren. Het team van Martijn Rentmees- ter wint het jaarlijkse Paas-dam toernooi door in de laatste ronde de vijf spelers van team Van de Weteringh met 6-4 te verslaan. speelde zwak maar had geluk dat hekkensluiter Ventura Sport de te genstander was. Via 7-4, 8-6 bij rust en 8-8 werd het nog wel 12-14 voor TOP. Scores TOP: Leon Kloet en Petra de Rid der beiden 5, Corola Meulmeester 2, Jeantine Meulmeester en Nelleke van Bel- zen beiden 1. Scheldevogels-Seolto 9-5: Seolto kreeg verschillende keren de kans om Scheldevogels te achterhalen, maar msiet ze allemaal. Scores Seolto: Remy Schuuring 2, Rob Harthoorn, Dennis Goedegebuur en Anja Ovaa allen 1. DSO-Stormvogels 14-8. In de eer ste helft deed Stormvogels nog niet onder voor DSO. Na rust (5-5) benutte DSO de kansen be ter en sloeg een groot gat. Scores Stormvogels: Sabine Minder- houd 3, Niek Peene en Arjen Schoe bei den 2, Jan Theune 1. Togo nam de tweede plaats van Stormvogels over dankzij een 13-8-zege op Oranje Zwart. Zes jeugdspelers streden in een in dividueel toernooi om de prijzen. Jeroen de Jonge van PWG 's-Gra- venpolder werd eerste door in een barrage Mariëlle de Visser te ver slaan. Thijs Wisse plaatste zich zaterdag in Tilburg voor de finale van het Nederlands pupillenkampioen- schap. De jeugdspeler van Aagte kerke eindigde met tien punten uit zeven partijen op de tweede plaats in zijn voorrondegroep. Dat resultaat was ruimschoots voldoen de voor een plaats in de finale, die van 1 t/m 5 mei plaatsvindt. Gerben Hoek van Dijke uit Arne- muiden eindigde op de dertiende plaats en werd uitgeschakeld. Overgangsklasser ver slaat Antilopen op eigen veld met 13-11. door Rudy Boogert oost-souburg - De korfballers van Fortis bleven zaterdag voor de negende wedstrijd op rij ongesla gen. Op eigen veld werd Antilo pen met 13-11 verslagen. Maar om nu te zeggen dat de Souburgse overgangsklasser een onaantastba re indruk maakte; niet echt. „Er was weinig beleving", vond top schutter Chaïm Koole. Het kwaliteitsverschil tussen beide ploegen was evident, maar Fortis kreeg het maar moeilijk verteld in de score. Aanvallen mocht Fortis naar hartenlust, maar het scoren gebeurde karig. Daarentegen toon de Antilopen zich met name in de eerste helft erg effectief en kon daardoor lang bijblijven. Bij rust was het 7-6 voor Fortis. Zes van die dertien treffers kwamen uit strafworpen, die de te veel fluiten de scheidsrechter Van Roon gaf De korfballers van Fortis winnen in de overgangsklasse op eigen veld met 13-11 van Antilopen. De ploeg is nu veilig en richt de blik nu op de twee koplopers. Na rust kwam Antilopen zelfs op voorsprong (8-10). Toen braken de beste tien minu ten van Fortis aan. En daarin be sliste het meteen de wedstrijd. De Souburgers scoorden vijf keer op rij - Hagar Hoogwerf, Remco Crucq (2x) en Chaïm Koole (2x) - en die marge kreeg Antilopen niet meer gedicht. Ondanks minuten lang balbezit kreeg ook Fortis de bal in het laatste kwartier niet meer door de korf „Het was moeizaam", concludeer de Koole. „Bij ons was er weinig beleving en als de tegenstander dan met veel inzet speelt, krijg je het lastig. Maar we hebben gewon nen. Daarmee hebben we ons defi nitief veilig gespeeld en kunnen we nu verder naar boven kijken. We kunnen vrijuit spelen." Fortis staat slechts twee punten achter op koploper SKF, dat zater dag de topper won bij nummer twee KCC (12-14). SKF heeft overi gens wel een wedstrijd minder ge speeld. „We hebben het niet meer in eigen hand", besefte Koole, „maar we spelen nog tegen zowel SKF als KCC. We kunnen de druk er dus opzetten." Fortis-Antilopen 13-11 (7-6). Scores Fortis: Chaïm Koole 7, Remco Crucq 3, Niels Bebelaar 2 en Hagar Hoogwerf 1. Duel tussen spelers van Goes (rechts) en 's-Heer Arendskerke. Arendskerke won met 3-0. foto Willem Mieras WIK'57-Smerdiek 1-0: Voor rust was de thuisploeg duidelijk ster ker. Uit een vrije trap schoot Fer- rie Berrevoets via de binnenkant van de paal raak. Vrederust-ZPR'84 2-2 (1-1): Mischa Ocelan 0-1, Marco de Jong (penalty) 1-1, Marco de Jong 2-1, Robert Gommers 2-2. ZPR'84-FSV 4-2 (2-0): Sammy Dil len 1-0, Robert Gommers 2-0, Ray mond Lingen 2-1, Ruud van Rijcke- vorssel 3-1, Ruud van Rijckevorssel 4-1, Daniël van der Meulen 4-2. Zeges mountainbikers Schoe en De Neve goes - Aimée Schoe uit Vrouwen polder is bij paaswedstrijden mountainbiken in Nieuwkuijk als eerste meisje geëindigd in de cate gorie 8 t/m 10 jaar. Marguerita de Neve uit Middel burg eindigde als eerste in de cate gorie 11 en 12 jaar. Beide coureurs zijn lid van mountainbikevereni ging X-Treme uit Goes. De wedstrijden werden gehouden op een gevarieerd parkoers. Geen pardon voor De Stene Brug goes - In de streekderby tussen De Stene Brug en Royal/De Parel was er geen pardon voor de in de- gradatiezorgen verkerende thuis ploeg. De Zeeuws-Vlamingen zege vierden, mede dankzij een teamre cord van 0.849 met 0-8. Wim de Kok, Piet Koek, Arjo Hol- lestelle en Marco van der Hout ble ven ver uit de buurt van hun te genstrevers. Walcheren ziet grote rivaal gelijkspelen vlissingen - Walcheren kwam niet in actie in de vierde klasse van het zondagvoetbal, maar had toch een goed weekeinde. Titelcon- current FC Bergen kwam bij Divo namelijk niet verder dan 3-3. De Vlissingers staan nu nog maar twee punten achter. Patrijzen speelde 2-2 bij Odio, na lang met 2-0 achter te hebben ge staan. Pascal Zoeteweij en Ron de Vos scoorden. Oemoemenoe verslaat Engelse tegenstanders goes - Oemoemenoe was tijdens het paasweekeinde succesvol tegen Engelse tegenstanders. Op sportpark Voorborch rekenden de Middelburgers af met Dover RFC en Old Walcountians RFC. Old Walcountians werd simpel met 25-0 verslagen, [oey Luitwie- ler was tegen Dover matchwin naar. Hij benutte bij 5-5 stand een lastige conversion: 7-5. Goud en twee keer zilver Van den Berg goes - D-junior Tom van den Berg (11) uit Middelburg, lid van Delta Sport, is bij atletiekwedstrij den in Veenendaal drie keer op het ereschavot gekomen. Op de 80 meter sprint eindigde hij als tweede in 11.2 seconden. Bij het hoogspringen won hij ook zilver, dankzij een sprong over 1.40 me ter. Goud was er bij het speerwer pen. Van den Berg wierp de speer 29.79 meter ver. Steve West wint darttoernooi De Belt oost-souburg - Het Open Paas- darttoernooi De Belt is gewonnen door Steve West. De 32-jarige En gelsman versloeg in de eindstrijd Zoetermeerder Brian Rufft met 2-1. De Zeeuwse eer werd hoogge houden door Wander Snoeck. Hij verloor in de halve finale van de la tere winnaar. In de strijd om de derde plaats versloeg hij een ande re Zeeuw, Jesper Pijnen uit Goes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 41