Yerseke grijpt de periodetitel Tennissers De Schelde moeiteloos naar zege Van de Ven draait warm op circuit in Wemeldinge 38 I Dinsdag 10 april 2007 PZC Vlissingse coureur maakt zich op voor de GP van Spanje. door Herman Heuvink wemeldince - Terwijl de meeste Zeeuwse subtoppers zaterdag mee deden aan de supermotardwed- strijd in Westkapelle, greep de ech te topper Rinus van de Ven de eer ste clubwedstrijd van de MC De Sproeier aan om te trainen. De Vlissinger draaide in Wemeldinge warm voor de Grand Prix van Spanje, komend weekeinde in Bell- puig. Om optimaal te kunnen profite ren deed Van de Ven (buiten me dedinging) mee in de klasse 125 cc en ook in de 250/500 cc. Beide klas sen won hij met grote overmacht. Bij de 125 cc werd achter zijn rug fel gestreden om de dagwinst. Joe- ri van Liere won, dankzij een bete re tweede manche dan Freek Fi- lius. Danny Minnaard streed ook mee, maar moest telkens met een derde plaats genoegen nemen. Bij de mini's was er een spannen de strijd om de dagwinst. Michan Fase uit Sint-Maartensdijk en Jas per Blok uit Ritthem wisten bei den een manche te winnen en ein digden ook beiden een keer als tweede. Door het betere resultaat in de tweede heat ging de dagover winning naar Fase. In de klasse 65a: kleine wielen ging de zege naar Carsten Goedege- bure uit Yerseke. Bij de 65 cc grote wielen moest Coen Fase uit Sint-Maartensdijk ondanks een overwinning in de tweede man che de dagoverwinning laten aan Bas van Strien uit Dirksland. Percy Karelse uit Wilhelminadorp was de sterkste in de klasse 85 cc kleine wielen, bij de grote wielen was dat Arthur van Stel uit Hans- weert. De clubklasse werd gewon nen door Kevin Spruijt uit Melis- kerke. Erik van de Wekken uit Zierikzee eindigde in de 250/500cc-klasse als tweede achter Vlissinger Rinus van de Ven. foto Willem Mieras door Sven Bakker vussingen - Het ging deze keer wel heel gemakkelijk met de ten nissers van De Schelde. Het Vlis singse team versloeg afgelopen za terdag in de districtscompetitie het team van Westerschouwen met 6-0. De confrontatie tussen de titelfavo- riet (De Schelde) en een van de ge gadigden voor de degradatieposi tie (Westerschouwen) liet niets aan twijfel over. De individuele setstanden spraken imponerend in het voordeel van de in kanarie gele tennisshirts gehulde Vlissin- gers. „We waren na iets meer dan twee uur al klaar met alle vier de enkel spelen op twee banen. Dat is toch wel vrij snel", zei Michel Kokelaar na afloop. Hij won met 6-1 6-0 van Patrick Meuldijk. Jurjen Mooibroek (6-0 6-0), Rogier van Housselt (6-0 6-1) en Dmitri Kaijser (6-3 6-1) waren ook rap klaar. Van Housselt: „Ik stond in mijn partij tegen Robert Kort alles te ra ken. Dat in tegenstelling tot mijn tegenstander. Met het team wat wij nu hebben zijn wij verplicht kampioen te worden." De dubbelspelen gingen ook al als een trein. Jurjen Mooibroek en Dmitri Kaijser wonnen met twee maal 6-0 en Michel Kokelaar en Rogier van Housselt rekenden af met Michel de Vlieger en Wim Dettingmeijer. Hoewel Rogier van Housselt voor af nog vreesde voor een tegenpunt van de Schouwenaren in het dub belspel, werd het toch 6-1 en 7-6. Aanstaand weekeinde staat de con frontatie met concurrent Sjef uit Aardenburg op het programma. Dit duel zal duidelijk maken welke ploeg de meeste aanspraak kan ma ken op de titel. Vierdeklasser kan zich gaan voorbereiden op de nacompetitie. door onze sportredactie goes - Door het verlies van FSV bij ZPR'84 eiste Yerseke zonder zelf in actie te komen de tweede periodetitel in de vierde klasse B op. De Zuid-Bevelandse ploeg mag zich zo goed als zeker gaan op maken voor de nacompetitie want koploper ZPR'84 heeft uit de reste rende drie thuisduels nog slechts twee punten nodig voor het kam pioenschap. Cadzand-Goes 9-0: De Beveland- se formatie kreeg opnieuw een gro te nederlaag te verwerken. Vijf mi nuten voor rust was het nog maar 1-0 voor de thuisploeg door een treffer van Patrick Vercouteren. In die vijf minuten tot aan de rust moest de Goese doelman echter nog drie keer vissen, na doelpun ten van Cor Fieret, Benny Koens en Patrick Vercouteren. Na de thee werd de score flink opgevoerd. Pa trick Vercouteren kwam twee keer tot scoren, net als Cor Fieret. Peter Nieskens was nog verantwoorde lijk voor één doelpunt. Borssele-Arendskerke 1-1: Ger- ben Eversdijk opende in de begin fase de score voor de bezoekers, maar via een puntertje van Daniël Beyerleyn kwam Borssele halver wege de gelijkopgaande eerste helft op gelijke hoogte. Na rust wa- SVD verslaat Apollo omdat ploeg uit 's-Gravenpolder legio kansen laat liggen ren het veldoverwicht en de beste kansen voor Arendskerke. Beide teams scorden niet meer. SVD-Apollo 2-1: Ewout de Graaf bracht de thuisploeg op voor sprong, maar via Frank de Bruin kwam Apollo nog voor rust meer dan verdiend op gelijke hoogte. In de tweede helft was het overwicht van de bezoekers gigantisch. On danks diverse prachtmogelijkhe- den leverde dat geen score op. De thuisclub deed het heel wat beter. Een zeldzame kans werd door Mar- tijn van de Does benut: 2-1. Goes-Arendskerke 0-3: In een on vriendelijke wedstrijd kwam Arendskerke pas vlak voor rust op voorsprong door een van richting veranderde inzet van Hubert van Sabben. Twintig minuten na rust werd een voorzet van Waker de Kok in eigen doel gewerkt: 0-2. Vlak voor rijd tekende dezelfde De Kok van elf meter voor 0-3. Stavenisse-SPS 0-3: Willem Bevel ander scoorde de 0-1. Stavenis- se-speler Marco Klippel viel voor rust uit met een ernstige blessure en moest zich in het ziekenhuis la ten onderzoeken. Zonder Klippel kreeg Stavenisse in de tweede helft nog twee goals tegen. Bevel ander en Bart Vaane scoorden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 40