Eén-tweetje bij McLaren Blomdahl is weer onbetwiste topper Tweede plek Doornbos PZC Dinsdag 10 april 2007 37 Hamilton helpt ploeggenoot Alonso aan GP-zege in Maleisië. door Paul Zweverink DEN HAAG/KUALA LUMPUR - Het was de race van Fernando Alonso, van het McLaren-team en zeker van Lewis Hamilton. Alonso won op Sepang heel eenvoudig, maar mocht daar zijn teamgenoot Ha milton hartelijk voor danken. De jonge Engelsman zette zijn kop man op rozen met een magistrale start en een schitterend staaltje ra cetactiek. Hamilton startte vanaf plek vier, maar wrong zich in de eerste bocht heel knap en gedurfd langs de beide voor hem startende Ferra ri's van Felipe Massa en Kimi Raik- konen en liet vervolgens de op kop gekomen Alonso de ruimte om seconde na seconde weg te lopen. Vooral de acties jegens Mas sa maakten indruk op het publiek en de kenners. De Braziliaan had zijn drift en emoties niet goed in de hand en wilde Hamilton ge forceerd voorbij in een poging Al onso niet te ver weg te laten lo pen. Hij kwam van een koude kermis thuis. Hamilton hield de poort tot drie keer toe gesloten en dwong Massa tot een country-act door het gras. Gevolg: Massa viel terug naar de vijfde plek en wist dat gedurende de race niet meer goed te maken. Alonso had vervolgens geen kind meer aan de rest van het veld en won zoals hij wilde. „Ik wist dat het zaak was onze slag bij de start te slaan", aldus de tweevoudig we reldkampioen na afloop. „Dat luk te perfect, ook met dank aan het hele team en Lewis." Hamilton zelf eindigde als tweede en kwam daarmee wederom op het podium. „Dit was de zwaarste race van mijn leven. Ik moest hard werken om de twee Ferrari's ach ter me te houden. Steeds zag ik die rode dingen in mijn spiegels. Ge lukkig kon ik Massa dwingen tot een mislukte actie. In de slotfase maakte ik een fout, gebrek aan con centratie denk ik. Ik had te weinig drinken in dit hete weer en kreeg het heel lastig. Ik hoorde het ver schil van veertien seconden en dacht dat dit het verschil met Raik- konen was. Maar dat was niet juist, het was het verschil met Al onso die voor me reed. Later merk te ik dat Kimi heel snel dichterbij kwam en moest nog alles uit de kast halen om mijn tweede plek te redden." Het gezicht van Raikkonen was er eentje van de spreekwoordelijke boer met kiespijn. Geen lachje kon er af bij de Fin, ondanks zijn derde plaats. „Natuurlijk is het mooi dat ik weer op het podium sta na mijn zege in Melbourne, maar we zijn teleurgesteld. We hadden ons meer van deze race voorgesteld." Christijan Albers deed zijn afgebro ken race maar af met wat wrange humor. „We waren de bordjes en de hamburgers vergeten, het was een mooie barbecue." De Nederlander doelde op zijn motor waar de vlammen uitsloe gen in de pitstraat, toen hij nood gedwongen in de achtste ronde een stop moest maken. De brand betekende einde oefening voor on ze landgenoot. „Ik was redelijk begonnen, was netjes op mijn banden, maar mijn Voor Spyker is de tweede Formu- Ie 1-wedstrijd al na acht ronden klaar. Sutil haakt in de eerste ron de af, Albers moet de strijd ze ven rondes later staken. versnellingsbak kwam vast te zit ten in de derde versnelling. Dan gaan de toeren te ver omhoog, moest ik een stop maken, maar daar sloegen de vlammen uit de auto." In Melbourne waren het elf ron den, zodat het Formule i-seizoen voor Albers welgeteld negentien ronden telt na twee races. Tot overmaat van ramp stond Spy- ker-teamgenoot Adrian Sutil al weer in zijn burgerkloffie toen Al bers zich meldde. Voor de Duitser duurde de Grand If ix van Maleisië nog geen halve ronde. Hij par keerde zijn bolide na problemen in het gras langs de baan. „Ik voel de achter in mijn auto iets stuk gaan", was zijn uitleg. Grand Prix-winnaar Fernando Alonso dankt ploegmaat Lewis Hamilton (op voorgrond) voor zijn harde werken in Maleisië. foto Jens Biittner/EPA Europacup II voor hockeyers Amsterdam MADRID - Hockeyclub Amsterdam heeft aan het toernooi om de Euro pacup II in Madrid goud en brons overgehouden. De titel ging naar de mannen. Ze bedwongen zondag in de eind strijd het Engelse Cannock met 6-2. In het vrouwentoernooi reikte Am sterdam tot de derde plaats. De eindstrijd werd op één doelpunt verschil gemist. In de troostfinale versloeg Amsterdam Canterbury LHC met 2-1. Tennisster Colovin declasseert Petrova amelia island - Tatiana Golovin heeft de eerste grote toernooiover- winning in haar tennisloopbaan binnen. De negentienjarige Frangaise, die op de WTA-tour tot dusver drie fi nales verloor, was zondag in de eindstrijd van het sterk bezette evenement van Amelia Island op permachtig. Ze declasseerde in Florida de fa voriete Russin Nadia Petrova: 6-2 6-1. Springruiter Van Asten verdient een auto dortmund - Leopold van Asten heeft zondagmiddag tijdens het concours hippique van Dortmund de Prijs van Noordrijn-Westfalen gewonnen. De springruiter was met de merrie VDL Groep Fleche Rouge in de winnaarsronde fout loos en verreweg de snelste. Dat le verde hem een auto van de spon sor op ter waarde van 10.000 euro. Mariko Kiplagat loopt parkoersrecord Utrecht utrecht - Mariko Kiplagat heeft de marathon van Utrecht op zijn naam gebracht. De Keniaanse hard loper won gisteren de wedstrijd over 42,195 kilometer in een par koersrecord van 2 uur, 11 minuten en 16 seconden. Hij verpulverde daarmee de oude recordtijd van Luc Krotwaar, die in 2003 won in 2.13.43. las vegas - Robert Doornbos heeft een onberispelijk debuut ge maakt in de Champ Car, de Ameri kaanse tegenhanger van de Formu le 1. De Rotterdamse autocoureur eindigde zondagavond in zijn eer ste race van de Champ Car World Series als tweede. Hij moest op het stratencircuit van Las Vegas al leen de Australiër Will Power voor zich dulden. „Dit is fantastisch", reageerde een opgetogen Doornbos, die vorig sei zoen nog actief was in de Formule 1, maar deze winter een vast stoel tje in de renstal van Red Buil aan zijn neus zag voorbijgaan. „Veel dingen waren nieuw voor me, zo als de rollende start en het benzi ne sparen tijdens de race, maar al les verliep vloeiend. Super om in mijn debuutrace op het podium te eindigen. Ik ben geloof ik de eerste sinds Nigel Mansell die dat voor el kaar heeft gekregen." Zweedse biljarter wint in Manisa en voert de ranglijst weer aan. door Frits Bakker goes - Torbjörn Blomdahl is terug aan de absolute wereldtop van het driebanden. Met zijn overwinning in de Turkse plaats Manisa, waar hij Dick Jaspers en Daniel Sanchez in de eindsprint achter zich liet, klom de Zweed zondag naar de hoogste positie op de mondiale ranglijst. Het was voor Blomdahl de derde zege op rij in de wereldbeker. Vo rig jaar sloot hij de cyclus af met een overwinning in Istanboel, be gin van dit jaar versloeg de Zweed in Sluiskil in de finale Dick Jas pers. jean Paul de Bruijn haalde in Ma nisa de kwartfinale en stelde zijn plaats op de ranglijst veilig. De Hulstenaar, die gisteren terugkeer de, bekende: „Ik had alleen geen kans in de kwartfinale tegen Blom dahl, die een wereldpartij speel de." De ontknoping in de Turkse bil jartarend bracht zondagavond vier van de beste driebanders aan het biljart. Jaspers, Blomdahl, Sanchez en Sayginer kwamen ongeschon den door de schifting, waarin de Belgen Caudron en Merckx al wa ren geslachtofferd. Jaspers had een vlekkeloze start te gen Tasdemir (met een serie van vijftien) en Rudolph en kwam bij de laatste vier door een 3-1-zege op Roland Forthomme. De Bruijn, die minstens één ronde moest overleven om in de toptwaalf van de wereldranglijst te blijven, ver sloeg de Oostenrijker Kostistansky (3-0,1.555 moyenne) en liep vervol gens de Turk Urküt onder de voet (3-0,1.406). De belangrijkste missie van de Hul stenaar was geslaagd. „Ik speelde goed en degelijk in die eerste ron den", keek hij terug. „Dat waren partijen waarin ik onder druk stond, maar een paar keer goed te rugvocht uit kansloze posities in de set." Niettemin toonde Blomdahl zich een ronde later van een boven aardse klasse. De Zweed speelde zijn opponent van de tafel in drie gewonnen sets (3-0) en met een wereld van verschil in moyenne (2.812 tegen 0.933 voor De Bruijn). 'Ik had alleen geen kans in de kwartfinale tegen Blomdahl, die een wereldpartij speelde' „Die cijfers liegen niet", stelde De Bruijn vast. „Ik speelde tegen een ongelooflijk scherpe Blomdahl, die na een minder jaar weer helemaal terug is. Hij maakte de meest on waarschijnlijke ballen en kon dat niveau daarna ook nog vasthou den." Dat bleek wel in de halve finale te gen Jaspers en daarna in de eind strijd tegen Sanchez. Het gevecht tussen Blomdahl en Jaspers was briljant. De Zweed won de eerste twee sets, laspers vocht terug naar 2-2, maar moest in de beslissende set buigen met 15-9 (moyennes 2.400 tegen 2.040). In de finale moest Blomdahl op nieuw diep gaan. Sanchez bleef hardnekkig volgen tot 2-2, maar sneuvelde op het moment van de waarheid met 15-9. Torbjörn Blomdahl voert de we reldranglijst nu aan voor Jaspers en Sanchez. In de stand van de we reldbeker leidt de Zweed met 160 punten voor Jaspers (92), Sanchez (80) en Forthomme (64). lean Paul de Bruijn is gedeeld ne gende met 34 punten. Op de we reldranglijst klimt de Hulstenaar van de twaalfde naar de tiende plaats. Door zijn prestatie in Mani sa is hij Merckx en Horn gepas seerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 39