moet weer echt gaan judoën Sluiter twijfelt over zijn toekomst in Davis Cup Geslaagde laatste test Van de Ven Mast mist finale met Haagsche RC PZC Dinsdag 10 april 2007 35 Elisabeth Willeboordse is kapot van haar verlies in de eerste ronde. foto Robin Utrecht/ANP wuustwezel - Motorcrosser Ri- nus van de Ven heeft een geslaag de laatste test afgelegd voordat hij afreist naar Spanje voor de tweede Grand Prix van het seizoen, die ko mend weekeinde wordt gereden. In het Belgische Wuustwezel was de crosser uit Vlissingen tevreden over de snelheid die hij ontwikkel de. In de eerste manche moest hij alleen Dennis Verbruggen en Shaun Simpson voor zich dulden. De tweede manche werd Van de Ven in de eerste bocht van zijn sokken gereden. Hij herstartte van uit laatste positie. Hij knokte zich terug naar de tiende plaats, maar daar strandde zijn inhaalrace. Bij de eerdere botsing was zijn koppe ling kapot gegaan; de olie was er uitgelopen. Van de Ven vertrekt woensdag naar Spanje. Na die Grand Prix rijdt hij door naar Portugal, waar volgend weekeinde de derde Grand Prix van het seizoen wordt gereden. den haag - Rugbyer Benjamin Mast, afkomstig uit Koudekerke, is er met Haagsche RC niet in ge slaagd de finale van de play-offs te bereiken. De ploeg uit de hofstad verloor in de halve eindstrijd van Castricum. In de eerste van twee wedstrijden won Castricum, dat met veel bui tenlanders speelt, met 33-12. Zater dag werd het in de return 12-7 voor Haagsche RC, dat juist alleen maar met Nederlanders uitkomt. Die ploeg kwam over twee duels net tekort. Castricum speelt komende za terdag de finale van de ereklasse tegen RC Hilversum, dat RC 't Gooi uitschakelde. De Hilversum- se club staat voor het eerst in zes tien jaar weer in de landelijke eind strijd. Rotterdammer beleeft geen plezier aan duel met Engeland. door Fardau Wagenaar BIRMINGAM - Hij kon zijn tranen niet tegenhouden, zijn emoties niet langer opkroppen. Raemon Sluiter voelde zich beroerd na het verloren Davis Cupduel (4-1) te gen Groot-Brittannië. En de twij fels over zijn toekomst moesten er uit. „Dit is geen afscheid", zei hij. „Maar het is iets dat in mij speelt. Ik ga de komende tijd nadenken over mijn toekomst als lid van het Davis Cupteam en als tennisser." Verslagen hing hij tegen een muur in de enorme NEC-Arena in Bir mingham. Nederland had net kansloos verloren van het Britse team. Het weekje Davis Cup had Sluiter geen enkel plezier gebracht. Sterker nog, de 28-jarige teamspe ler voelde zich ontheemd. Hij is een oude tennisser geworden, die niet meer beter kan. Tussen de jon kies die alleen maar beter worden, voelde hij zich alleen en nutteloos. Het tijdperk Sluiter is afgesloten, zijn leeftijdsgenoten Van Scheppin gen en Verkerk zijn passé. Een nieuwe generatie neemt het over. „Ik heb niet meer het gevoel dat ik een bijdrage kan leveren. De rest is het daar niet mee eens, maar zo voel ik het." Alles was hem zwaar gevallen, de Raemon Sluiter nederlaag en de nieuwe mensen om hem heen, maar het gemis van oud-captain Tjerk Bogtstra en het voormalige begeleidingsteam greep de tennisser nog het meeste aan. Hij deed vrolijk, stortte zich vol overgave op spelletjes met de jonkies en de nieuwe captain Jan Siemerink, maar het kon de pijn van wat hij was kwijtgeraakt niet verdrijven. „Tjerk had het ook moeilijk", zei Sluiter, terwijl de tranen weer op kwamen. „En ik mis ook de maat jes uit mijn eigen generatie. Van Scheppingen, Wessels, Van Lot- tum, Verkerk... Zij kennen me door en door. Het ligt niet aan Jan of de jonge jongens, het ligt aan mezelf', zei hij. Siemerink, de debuterende cap tain, werd overvallen door de twij fels van zijn speler. Hij had een vrolijke Sluiter gezien, die zich goed aanpaste. „Ik ben verrast, maar verbind er niet meteen con clusies aan", zei de captain. „Rae mon reageert altijd emotioneel, hij moet op zijn tenen lopen, alles is veranderd, dat snap ik. Vroeger dacht hij altijd: ik kan winnen. Nu weet hij dat hij niet meer van ie dereen wint, van een Andy Mur ray zal hij ook niet meer winnen. Hij is ook niet meer de nummer één van het team, dat is Robin Haase. Maar die is nog niet klaar om de kar te trekken. We moeten een mix van routine en talent vin den om weer terug te keren naar de Wereldgroep. Nu zijn we daar nog niet klaar voor, er staat een he le nieuwe groep die volop in ont wikkeling is. We hebben tijd no dig en daar kunnen we Raemon goed bij gebruiken." Haase beaamde dat vlak na zijn ge wonnen partij tegen Jamie Mur- fj* De tennissers van Oranje verlie- zen in Birminghjam van Enge land. Raemon Sluiter geeft te kennen dat hij zich tussen de jon kies alleen en nutteloos voelt. ray: „Het is eigenlijk te vroeg voor mij om kopman te zijn. Ik denk dat het goed komt als Raemon er nog even over nadenkt. Hij is onze ker, mist zijn oude team, maar wij kunnen hem ook nog steeds heel goed gebruiken." Sluiter speelde in Birmingham maar één wedstrijd, die verloor hij van de ster Andy Murray. Het was zijn elfde nederlaag in de Davis Cup, hij won vijf keer. Zijn mooi ste zege was die op Ferrero in 2001 in Eindhoven, Nederland plaatste zich mede dankzij hem voor de kwartfinale. Sluiter werd de nieu we held van Oranje, al won hij daarna niet vaak meer. „De Davis Cup is alles voor mij, het zit in mijn hart, maar deze week was mentaal zwaar. Alles komt samen, ik twijfel overal aan, ben een vat vol tegenstrijdigheden." Doe ik genoeg en kan ik nog ge noeg? Op die vragen hoopt Sluiter de komende maanden antwoord te vinden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 37