Vereniging brengt kunst onder de hamer Balans is weg uit Goese woningmarkt Sloop Kamperlands hotel gaat Duitse familie aan het hart Knoflook visolie Q10 in één capsule! Drogisterij Kruiderij DE RODE PILAREN Garlic Vitaal Forte: 3 halen 2 betalen! Probeer maar eens wakker te blijven i in een échte Hastens! Hastens lêi Op zoek naar eieren W PZC Dinsdag 10 april 2007 19 Op Koninginnedag kun je in café Baarends voor een prikje kunst kopen. door Frank Balkenende goes - Jarenlang stonden ze te ver stoffen op de zolders van het Goe- se monumentale stadhuis, maar nu komen ze uit de schaduw. Zo'n 125 kunstwerken gaan op Konin ginnedag onder de hamer in café Baarends. De vereniging Rondom de Stenen Brug uit Goes, die elk jaar een Ko ninginnedag met een cultureel tintje op touw zet, gaat de doeken veilen. De gemeente Goes heeft het kunst bezit aan de vereniging afgestaan. Het gaat om schilderijen uit de be gin jaren tachtig opgeheven beel dende kunstenaars-regeling, kort weg de bkr. Wie niet van de ver koop van zijn werk kon leven, mocht een beroep doen op de bkr. Dan produceerde je voor de over heid en in ruil kreeg je een uitke ring. Het leidde tot bomvolle depots bij gemeenten. Ook in Goes stonden kunstwer ken op de stadhuiszolder, al min stens twintig jaar. Niemand keek er naar om. De vereniging Rondom de Stenen Brug kreeg toestemming zolderop ruiming te houden. Voorzitter Her- ry Houg is er blij mee. „Nu ge beurt er tenminste nog iets met die kunst." Maandag 30 april brengt bestuurs lid en ervaren veilingmeester Rino Gelok de doeken onder de hamer. „Er zitten leuke dingen bij. Van elf tot drie uur kan iedereen ze bezich tigen. Om vijf uur begint de vei ling. )e kunt er voor een relatief ge ring bedrag een echt schilderij ko pen." De opbrengst vloeit in de kas van Rondom de Stenen Brug en wordt besteed aan cultuur. „We willen graag weer een concert op de Ste nen Brug organiseren." Hastens Mega Store Breda Ettensebaan 17 (naast Kids Factory) Breda, 0900 - 225 0 225 www.derodepilaren.nl Nü 180 capsules van €38,85 VOOr €25,90! normale prijs 12,95 per stuk 100% natuurlijke materialen... Terwijl je er ontspannen in ligt te slapen ademt je Hastensbed met je mee. Een kijkje in het hart van je Hastens vertelt je waarom; een royaal gebruik van 100% natuurlijke materialen zoals katoen, paardenhaar, linnen en wol since 1852 Pro j ectontwikkelaar ziet overschot aan appartementen. door Frank Balkenende GOES - De Goese woningmarkt raakt uit balans. Er is op dit mo ment nauwelijks bouwgrond be schikbaar, maar appartementen worden er in overvloed gebouwd. Projectontwikkelaar J. van Garde ren van Van Garderen Dekker uit Goes waarschuwt daarvoor. Van Garderen ziet vooral in het middensegment een overschot aan appartementen ontstaan: de prijsklasse van 250.000 tot 350.000 euro. „Daarin wordt te veel ge bouwd." Omdat de gemeente Goes eigen lijk te laat een nieuw bestemmings plan heeft ontwikkeld, is er de af gelopen jaren een gat ontstaan. Nieuw-West, Ouverture en Oost- molenpark zijn volgelopen, maar een nieuwe wijk die er direct op zou moeten volgen, bestaat nog steeds op papier. Het is wachten op Mannee (begin bouw dit jaar), Aria (2008), Riet- hoek (uitbreiding Oostmolenpark, 2009) en het prestigieuze Water stad (eerste fase 2008/2009). Bij el kaar gaat het om duizenden wo ningen. Er zijn in de tussentijd wel wat kleinschaligere bouwpro jecten opgeleverd, maar de project ontwikkelaars en woningcorpora ties hebben vooral hun heil ge zocht in de bouw van appartemen ten. In Goes-Zuid bijvoorbeeld de com plexen Onder de Beuken, De Schans, Rossinipark, als ook een plan van de Regionale Woning bouwvereniging Samenwerking (RWS) voor de kavel van de ge sloopte Casembrootmavo. Verder twee forse jongens in Ouverture: Presley Park en Sinfonia. Daarnaast komen er in het oude Landbouwcentrum en het voorma lige stadskantoor appartementen. „Het gaat om grote aantallen, hon derden", zegt projectontwikkelaar Van Garderen. „Voor prijzen waar voor je ook een huis met een tuin tje kan kopen." Van Garderen wil dan ook in het project Waterstad, de omvorming van het havenin dustriegebied tot woonwijk, de ba lans bewaken. Van Garderen Dekker is partner in dat project en bezit de oude AKF-loods en de kavel van hout handel Van Riessen. „Je moet kij ken wat de markt wil. Ik denk zeer luxe, grote appartementen, want die zijn er niet in Goes. En daarnaast kleine, goedkope onder de twee ton." Verbeterde Zwitserse formule: Hotel gaat tegen de vlakte tot verdriet van familie Van der Laack. door Frank Balkenende KAMPERLAND - Bijna is het zo ver. Het 47 jaar oude Hotel Kamper duin gaat deze zomer tegen de vlakte. In mei sluiten de deuren. Tot verdriet van de familie Van der Laack uit Keulen, stamgasten van het eerste uur. Kleindochter Stephanie is onthutst. „Misschien moeten we hier voor de deur gaan demonstreren." Goed, het hotel kan wel een op knapbeurt gebruiken. Logisch, want sinds 2001 wordt er gesoebat over nieuwbouw en sindsdien heeft eigenaar Kamperduin BV er weinig in geïnvesteerd. Het hotel is inmiddels verkocht en in de nieuwbouw (klaar in 2009) komt een andere exploitant. De familie Van der Laack moet dus ook af scheid nemen van de huidige ho telier Bart Schuitenmaker. „Dat is jammer. Wij komen juist voor de gastvrijheid en, niet te vergeten, het goede eten. Vis, mosselen, gar nalen, ja, dat lusten wij wel", likke baardt grootvader Wolfgang van der Laack (83). Zijn eerste vakantie in Kamper duin. „Tja, 1965. Zaten we in een huisje hierachter. Later verkozen we het hotel." Twee keer per jaar komen ze. In de loop der tijd zagen ze dat de Veer- 'Het hotel is gedateerd, maar dat heeft z'n charme. Het is romantisch' segatdam duin werd, De Banjaard groeide. „Nieuwe wegen, een stormvloedkering, een tweede brug over de Zandkreek. Er is veel veranderd, maar op een goede ma nier. Het is hier mooier geworden. En nog redelijk rustig." Kinderen gingen mee, later de kleinkinderen. Ze maakten kennis met hagelslag, frikadel speciaal en 'zandtaartjes'. Leerden er zeilen en fietsen. Inmiddels zijn drie generaties Van der Laack verknocht aan Kamper duin, het strand, de 'pittoreske' dorpen en stadjes. „We voelen ons hier altijd welkom", zegt grootva der, „anders dan op Ameland, waar we begin jaren zestig waren. Als Duitser kreeg je daar geen bol derkar. Die weigerden ze te verhu ren." Dat het hotel plat gaat, snappen ze niet. „Wij slapen er prima. Het is gedateerd, maar dat heeft z'n char me. Het is romantisch." Logeren ze straks in het nieuwe Kamperduin? „Misschien...." MIDDELBURG - De Kinderboerderij op het Meiveld in Middelburg had ze op de gekste plaatsen verstopt: de 135 eieren waarnaar kinderen za terdag op zoek konden. Uiteindelijk kwamen ze allemaal boven water. Om te voorkomen dat oudere kinde ren de jongsten de loef afstaken, wa ren voor drie leeftijdscategorieën zoekgebieden afgebakend. Voor de jongsten was dat de dwerggeiten- wei. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 19