Meningen Lente in OOSTENRIJK KRAS.NL boek online of bel 0900 - 9697 (fijHusqvarna PZC Dinsdag 10 april 2007 1 1 HUSQVARNA TRACTEERT HUSQVARNA R 145SV Ren makkelijk ie bedienen, zclfrijdcnde motormaaicr mei variabele snelheid en uiterst robuust stalen maaidek. Drie maaisystemen in één; mulcli.cn, opvangen en eventueel uitworp. 5pk/44cm maaibreedte. Tijdelijk met een seizoen gratis hoogwaardige Aspen d-takt brandstof. Aspen bevat vrijwel geen schadelijke stoften als benzeen, tolueen en zwavel en heeft een zeer schone verbranding. Gebruik van Aspen is beter voor uw gezondheid, het milieu en uw machine. Kijk op www.aspen-benelux.nl/actie of vraag uw Husqvarna dealer om de actimoorujaarden. C.F.Tuintechniek - krabbendijke H.J. van der Gun - oudenbosch Fa. Rovem LMB - terneuzen Riemens Mechanisatie BV - ijzendijke/koewacht hoogerheide - M.L. Slijpservice Roosendaal - Kerstens Voeten wouw - Machielse DHZ •s heer hendrikskinderen - A.D. van Gilst wvirw.husqvarna.nl LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl Zeeuwse Landschap Als het aan René Beijersbergen ligt 'moet je eigenlijk alleen nog knotbomen in Zeeland zetten' (PZC 31 maart). De medewerker van HZL denkt bovendien dat heel Zeeland bestaat uit een uni form kaal open landschap en dat de populier een Amerikaanse boom is. Dan moet je nodig op cursus! Zeeland een (voormalig) ei landenrijk met een grote verschei denheid, met oud- en nieuwland. De zwarte populier is een inheem se boom en ook de cultuurhistorie telt: Canada-populieren horen bij Zuid-Beveland en zijn kenmer kend voor Zeeuws-Vlaanderen! Verder weet je echt niks van bo men als je denkt dat een populier na dertig jaar op is. Duizenden Zeeuwen betalen elk jaar trouw minstens 17,50 als donateur aan HZL. Ook ik ben donateur en vind dat de stichting HZL weer gaat doen waarvoor ze ruim 70 jaar ge leden is opgericht: behoud en ont wikkeling van het Zeeuwse land schap in al haar variëteit en rijk dom. Dan moet je dus verder en breder kijken dan je eigen natuur gebiedjes en een paar zeldzame vo geltjes. Peter Fraanje Waterlelie, 106 Gouda Marijnissen 2 Eindelijk heeft rechts Nederland met de Telegraaf voorop iets gevon den om Jan Marijnissen in een kwaad daglicht te stellen. Belangrijke zaken in het inter view: Jan draagt geen spijkerkle- ding meer maar dure pakken. Dat hij heel goed van 3500 euro rond kan komen inplaats van 7000 euro te incasseren wordt ook belache lijk gevonden. Hij geeft een per soonlijke mening over de dubbele paspoorten en ja hoor gelijk wordt hij afgeschilderd als een medestan der van Wilders. Maar ja winnaars hebben het nooit gemakkelijk. A. v.d. Berge Arnelaan 31, Middelburg Ontpolderen 3 In reactie op het artikel ontpolde ren van de baan (PZC, 05 april) wil ik toevoegen dat we drie vlie gen in een klap kunnen slaan. Als men in plaats van slim zand te storten in de Schelde hier en daar eens in de schorren enkele hecta res zand op spoot en er dan tevens wat schelpen of kapot gemaakte Ja panse oesters overheen deponeer de; dan zou men binnen enkele ja ren een eldorado voor de vogels scheppen; daar is het toch om te doen? De schorren, zoals ze er nu bij liggen, zijn vergrast en er broe den nauwelijks vogels in. Met wat menselijke ingrepen kan men er een uniek stukje natuur van ma ken. Slib echt slim gestort, een stukje kustverdediging, dump plaats voor de Japanse oester én vo gels blij, wat wil je nog meer? Ik krijg wel eens de indruk dat men niet meer weet dan dat een en een twee is. J.Koeman Polderweg 5, 4416 RE Kruiningen. Ontpolderen 4 Ontpolderen van de baan, juichen de media, het is feest! Echter, wat blijkt? Twee gebieden, namelijk Het Zwin en de Hedwigpolder, worden gewoon ontpolderd. En verder worden de Perkpolder en de Braakman met zout water ge confronteerd. En hoe zat het ook weer met de Oud Breskenspolder? Daar wordt een prachtig open van nature vlak landbouwgebied van 300 hectare volledig vergraven en voorzien van een doorlaat voor zout water ten behoeve van plan Waterdunen. Dat mag ook als alter natief dienen, dat is geen ontpolde ren. Zullen we dat dan maar ver- klooien noemen? Jaap Flikweert Langeweg 103, Breskens Koekoeksweg Groot is mijn verbazing hoe som mige overheidsinstanties met over heidsgeld omgaan. Al jaren wordt er geroepen om een vrijliggend fietspad tussen Meliskerke en Aag- tekerke, maar er was daarvoor nooit geld volgens het waterschap. Het lijkt mij meer een zaak van de juiste prioriteiten stellen. Ik rijd el ke dag over die weg en vooral in het donker is het daar levensge vaarlijk voor met name fietsers. Dat vond het waterschap eigenlijk ook wel, waarna de weg is aange past tot een 60 km-weg, hoewel de meeste automobilisten gewoon 80 en harder bleven rijden. Nu blijkt er echter toch geld te zijn en kan er toch een fietspad worden aangelegd. Een jaar geleden is de Koekoeks weg in zijn geheel aangepakt voor pakweg een paar miljoen euro. Een vrijliggend fietspad had er ge woon al lang moeten liggen en nu gaat alles weer op de schop! Lek ker management! Als mijn vrouw of ik zo omspringen met onze fi nanciën, liggen we zo aan de geeuwhonger. De waterschapslas ten zullen binnenkort wel weer stijgen. Jos van de Graaf Majoorwerf 5, Zoutelande VCT tegengewerkt Het wordt steeds duidelijker dat de WCT een prestigeproject is dat kost wat kost moet worden doorge drukt. In de PZC van 7 april wordt gewag gemaakt van het feit dat de leiding van Zeeland Seaports al sinds 2004 de bedrijven van Ver- brugge tegenwerkt om te voorko men dat duidelijk wordt dat een containerterminal wel degelijk te realiseren is binnen de Sloehavens. Het strand van de Kaloot hoeft dus niet opgeofferd te worden voor een containerterminal die ab soluut niet past binnen de Zeeuw se context. Een VCT van Verbrug- ge en een ZCT van Katoennatie is samen waarschijnlijk al meer dan de Zeeuwse logistiek aan kan. Bedrijven en de politiek moeten zich realiseren dat kwantitatieve groei mensen, organisaties en zelfs de aarde uitput. Het is beter te den ken in kwalitatieve groei die Zee land en haar bewoners ten goede komt. Dus weg met de onverant woorde WCT. Durf daar eindelijk eens een streep onder te zetten en konkel niet verder om dit prestige project alsnog te realiseren. Peter H.de Dreu Ruigendijk 10, Driewegen COC Beroepshalve was ik de afgelopen tijd in o.a. zuidelijk Afrika, Bah rein, Iran en verscheidene Caribi sche republiekjes. Ik werd er getrof fen door de ernstige discriminatie van onze homofiele medemens. Deze varieerde van grove beledi ging tot mishandeling en zelfs op- hanging. Het zou de leden van het COC sie ren als zij hun energie eens zou den spenderen aan het bestrijden van dit onrecht. Helaas richten hun activiteiten zich op mensen die hen om principiële, bijbelse re denen als naasten een warm hart toedragen, maar niet in de echt willen verbinden. Het zou uitein delijk wel eens in het voordeel van het COC en van degenen wiens be langen zij behartigen kunnen zijn, wanneer zij stoppen met hun dwingelandij jegens deze gewetens bezwaarden. Deze ambtenaren laten hun princi pes niet varen voor dat waar de meerderheid voor staat. Zij zullen dat ook niet doen op de dag dat er in ons land een meerderheid ont staat van mensen wier culturele achtergronden meer overeenko men met die van de hierboven ge noemde landen, dan met de zoge naamde Nederlandse tolerantie. Beste COC-ers, houd deze gewe tensbezwaarden maar te vriend. Er zijn genoeg anderen die jullie willen trouwen. Mogelijk zijn dat degenen die straks wél voor de meerderheid zullen bezwijken... I. Goedbloed Dam 69, Middelburg Ook zo'n Oostenrijk liefhebber? KRAS, dé spe cialist in busreizen, heeft een spectaculaire aanbieding voor u in petto naar Karinthië.Want voor een prijs vanaf slechts 398 boekt u nu al een 8-daagse busreis naar dit prachtige gebied. Hierbij verblijft u in het gezellige familiehotel Rossmann incl. ontbijt en diner. Tijdens deze bus-/excursiereis laten wij u kennismaken met het Karinthisch merengebied, het Italiaanse Cortina d'Ampezzo en de prachtige Weissen see. En als u ook nog eens bedenkt dat dit ge bied een zeer aangenaam zonnig klimaat heeft, dan boekt u toch meteen? HOTEL ROSSMANN - GREIFENBURG Tijdens deze reis verblijft u 6 dagen in het gezel lige familiehotel Rossmann. Het beschikt over een receptie, lift, sfeervol restaurant, Stube en ter ras. Uw nette 2-persoonskamer is voorzien van douche en toilet. Enkele kamers bevinden zich in een dependance naast het hotel (geen lift). Elke ochtend is er uitgebreid ontbijt, 's avonds kunt u genieten van een heerlijk 3-gangen diner. REISPROGRAMMA IN 'T KORT: Dag 1: per bus rijden we naar Zuid-Duitsland voor de hotelovernachting. Dag 2: aankomst in het mooie Greifenburg. Dag 3: een prachtige tocht langs de centrale meren van Karinthië met o.a. de Wörthersee. Dag 4: vandaag brengen we een bezoek aan het Italiaanse Cortina d'Ampezzo. Dag 5: op naar de schitterende Weissensee, het hoogst gelegen meer van Karinthië. Dag 6: het gezellige winkelstadje Lienz, gelegen ten noorden van de grillige Lienzer Dolomieten. Dag 7: per bus reizen we, met een tussenover- nachting, terug naar Nederland. Dag 8: aankomst in Nederland. Einde van een prachtige reis! INCLUSIEF reis per Comfort Class bus, erva ren chauffeur, hotelovernachtingen op heen-/ en terugreis o.b.v. logies ontbijt, 5 nachten verblijf in hotel Rossmann inclusief ontbijt diner, beschreven excursieprogramma. waarom zou je verder zoeken 110.000 VAKANTIEWONINGEN, boek ONLINE uoor de LAAGSTE PRIJS! Mei 12-19-26 €398 Juni 9-16 €398 Toeslagen: 1-persoonskamer 55. Prijzen zijn per persoon, o.b.v. 2-persoonsbezetting. Reisnr. EZ 24.180, zie www.kras.nl/24180 Schitterende 8-daagse bus-/excursiereis Karinthië Excursies naar o.a. het Karinthisch merengebied, Cortina d'Ampezzo en de Weissensee Allerbeste reis-prijs- verhouding vanaf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 11