Britse marinemensen trekken 'bekentenis' in APK 549 44.95 KRAS.NL Mogelijk twee doden door ondergang cruiseschip Bekende namen in 'Angolagate' RIJNCRUISE all inclusive RIJN MOEZELCRUISE RIJN MAIN CRUISE DONAU Walzer waarom zou je verder zoeken Britten voelden steeds 'psychologische druk' van Iraanse bewakers. londen - De vijftien door Iran vrij gelaten marinemensen zijn giste ren teruggekomen op 'bekentenis sen' die ze eerder deden op onder meer Iraanse videobeelden. Ze on derstreepten tijdens een recht streeks op televisie uitgezonden persconferentie in Londen dat ze wel degelijk in Iraakse wateren wa ren toen ze door Iraniërs werden opgepakt. De Britten repten ook van een 'voortdurende psychologische druk' waaraan ze tijdens hun de tentie in Iran hebben blootge staan. Tijdens de persconferentie betichtten de Britten Iran ervan een 'mediashow' te hebben opge voerd. Om escalatie van het inter nationale conflict zo veel mogelijk te beperken, hebben de Britten naar eigen zeggen het spelletje meegespeeld. Ze zeiden ook angst te hebben gehad voor geweld van hun bewakers als ze zich zouden verzetten. De Iraniërs zouden de Britten hebben gedreigd met een celstraf van zeven jaar als ze zich niet zouden houden aan de in structies van hun bewakers. Teheran zei gisteren in een reactie dat de Britten met hun propagan da juist de publieke opinie willen afleiden van het feit dat wel dege lijk Iraanse wateren zijn geschon- De vijftien Britse marinemensen die vastzaten in Iran benadruk ken nu ze veilig terug zijn in Lon den dat ze in de wateren van Irak voeren en niet van Iran. den. Een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenland se Zaken zei tegen de BBC dat Lon den de marinemensen gisteren heeft misbruikt voor een toneel stukje. De Britten zaten bijna twee weken vast in Irak. Ze keerden donderdag terug op Britse bodem. De enige vrouwelijke Britse gevangene, Faye Turney, werd overigens steeds apart van de mannen opgesloten in een Iraanse isoleercel. Haar man nelijke collega's zeiden erg trots te zijn op Turney, omdat vooral zij door Teheran werd ingezet als een propagandamiddel. De militairen patrouilleerden in de smalle waterweg voor de kust van Irak, dichtbij Iraanse wateren, waar zij visserschepen controleer den op wapensmokkel en hulp aan terrorisme. santorini - De Griekse politie heeft de zoektocht naar twee Fran se opvarenden van een cruiseschip dat donderdag bij het eiland Santo rini tegen de grond liep gestaakt. De toeristen, een vader en zijn tie nerdochter, gelden als vermist. De Fransen bevonden zich naar verluidt benedendeks toen het schip bij Santorini tegen de rotsbo dem botste. Het vaartuig zonk gis terochtend. De autoriteiten vrezen dat de twee zijn verdronken. Het schip, de Sea Diamond, helde donderdag na het incident gevaar lijk over. Hulpdiensten stelden al les in het werk om de 1600 passa giers en opvarenden van boord te halen. De autoriteiten lieten eer der weten dat dat was gelukt. De politie heeft de kapitein en drie officieren voor verhoor aange houden. De meeste opvarenden, vooral Amerikanen, Duitsers en Spanjaarden, zijn met andere crui seschepen op weg gegaan naar de havenstad Piraeus. keuring personenauto benzine diesel v.a. 64.95 AXEL, Autocenter Snoodijk Drieschouwen-Zuid 18, Telefoon 0115 - 56 20 45 BORSSELE, Autobedrijf de Muynck Quistenburg 8, Telefoon 0113 - 35 15 51 l.v IWl-TTgT.?-^ Dirk Dronkersweg 15, Telefoon 0113 - 27 36 65 Dijkwelstraat 59, Telefoon 0113 - 34 13 15 Karreveld 4, Telefoon 0118 - 55 19 91 Voltaweg 33, Telefoon 0118 - 62 76 80 Gerbrandystraat 4, Telefoon 0118 - 46 46 44 VROUWENPOLDER, Veersedam Auto Vrouwenpolderseweg 75, Telefoon 0118 - 59 15 24 Boerenweg 4, Telefoon 0111 - 41 26 86 parijs - De Franse justitie heeft 42 personen in het vizier die terecht moeten staan wegens betrokken heid bij illegale handel in zwaar militair materieel met Angola in de jaren negentig. Onder de verdachten zijn volgens Franse media bekende Fransen, zo als de zoon van ex-president Mitte- rand en de ex-ministers Attali en Pasqua. De zaak, die al jaren sleept, wordt 'Angolagate' ge noemd. Nederlandse 'link' Osama en Saddam Washington - Het Amerikaanse ministerie van defensie heeft in 2002 een Nederlands bedrijf gepre senteerd als link tussen Al Qaeda en Saddam Hoessein. Van het be drijf is in Nederland echter geen spoor te vinden. De informatie over het bedrijf diende mede als ar gument voor de Amerikaanse inva sie van Irak. Dat blijkt uit de ver trouwelijke documenten die de Amerikaanse senaat openbaarde. Toeristen overleven weken in jungle cayenne - Twee wandelaars die sinds februari werden vermist in de jungle van Frans-Guyana, zijn gisteren opgedoken. De Franse toe risten overleefden op rivierwater, zaden en het vlees van twee schild padden die zij hadden gedood. Tientallen agenten zochten weken lang vergeefs in het oerwoud naar de avonturiers, die ondanks hun kaarten en kompassen waren ver dwaald. Ierse stad al weken zonder schoon water Calway - Een bacterie in het drinkwater van de West-Ierse stad Galway heeft al tot 170 ziektegeval len geleid en bedreigt het leven van zeer jonge kinderen en oude ren, aldus plaatselijke artsen giste ren tegenover de BBC. De stad kampt hierdoor al weken met drinkwaterproblemen. De inwo ners behelpen zich met jerrycans en flessen mineraalwater, maar kla gen over de hoge prijs daarvan. Aanval op leger Al-Sadr in Irak diwaniyah - Iraakse en Amerikaan se militairen zijn gisteren in de stad Diwaniyah een offensief be gonnen tegen het Mahdi-leger van de sjiitische leider Muqtada al - Sadr. Washington beticht het Mah di-leger van het ondermijnen van de stabiliteit in Irak. Volgens de Amerikanen probeert het Mah di-leger het Arabische land in een burgeroorlog te storten. Evacuatie wegens uitbarsting vulkaan saint-denis de la reunion - De au toriteiten op het Franse eiland Reunion hebben gisteren inwo ners van het dorp Le Tremblet geë vacueerd wegens de uitbarsting van een vulkaan. De 2600 meter hoge vulkaan be gon begin deze week uit te bar sten. De lava gaat met een snelheid van 60 kilometer per uur bergafwaarts. Onderzoek naar arts van Anna Nicole Smith los angeles - Er komt een onder zoek naar Khristine Eroshevich, de arts die voormalig playmate An na Nicole Smith haar medicijnen voorschreef. Psychiater Eroshevich zou Smith elf medicijnen hebben voorgeschreven. Onderzoek heeft uitgewezen dat zij is overleden aan een combina tie van onder meer slaappillen en antidepressiva. Super- compteBt! vanaf Compleet verzorgd! vanaf Nieuw vaar- programma Inclusief busreis! vanaf 5-daagse riviercruise Duitsland 7-daagse riviercruise Duitsland 9-daagse riviercruise Duitsland Naar o.a. Keulen, Köningswinter, Frankfurt en Mainz 10-daagse riviercruise Oostenrijk, Slowakije en Hongarije Naar o.a. Keulen, Andernach, Cochem en Rüdesheim boek online of bel 0900 - 9697 tSt Naar o.a. Keulen, Riidesheim, Boppard en Koblenz Naar o.a. Boedapest, Bratislava en Wenen Vertrekdata: 3-10-24/6,1 -8-15-22/7 en 5-12-19-26/8 Een geweldige cruise over de Donau! Vanuit de Duitse barokstad Passau varen we met het 4-sterren-plus MS Bolero Oostenrijk binnen en volgen we de slingerende rivier naar het leuke stadje Spitz. We duiken dieper Midden-Europa in, passeren de wonderschone Donauknie en bereiken het Hongaarse Boedapest! In deze dubbelstad moet u beslist één van de heerlijke baden proberen! Op de terugweg naar Duitsland bezoeken we natuurlijk de sympathieke Slowaakse hoofdstad Bratislava en het statige Wenen. Na een bezoek aan Melk keren we terug naar Passau. Natuurlijk boekt u voor slechts 149 p.p. ons optionele excur siepakket, waarbij u in maar liefst 6 excursies volop kennis maakt met Midden-Europa. Reisnummer CRUZ 25.384, zie www.kras.nl/25384 Vertrekdata: 26/5,7/7,18/8,22-30/9 Wat dacht u van een ontspannende cruise langs rustieke wijngaarden, gezellige dorpjes en romantische kastelen? Dan is deze heerlijke Rijn- Maincruise echt iets voor u. Het comfor tabele MS Victoria Cruziana***" leidt u vanuit de bruisende Domstad Keulen langs glooien de oevers naar de voormalige hoofdstad Bonn en het leuke wijnstadje Königswinter.We blij ven de Rijn stroomopwaarts volgen naar Koblenz en het romantische Lorelei. Natuurlijk zal Rüdesheim niet ontbreken, waarna we 'afslaan' de Main op naar Frankfurt. Aan boord zal het u aan niets ontbreken, want terwijl het landschap aan u voorbij trekt geniet u van ontbijt, lunch en diner, welke alle inbegrepen zijn! Reisnummer CRUZ 25.354, zie www.kras.nl/25354 Vertrekdata: 2-6-10/5 Een geweldige cruise langs alle hoogtepunten van de Rijn én aan boord verblijft u op basis van All Inclusive! Heerlijk genieten van onbeperkt koffie, thee, frisdranken, bier en wijn! Uiteraard zijn ook ontbijt, lunch en diner inbegrepen! Maar vlak ook het cruiseprogramma niet uit, want de bekende MS Abel Tasman***4 vaart u vanuit Keulen, beroemd om de statige dom, allereerst naar het leuke Königswinter, waarna we koers zetten naar Rüdesheim, het gezelligste wijnstadje van Duitsland. Uiteraard slaan we Boppard, dat van Keltische oorsprong is, niet over en kunt u in Koblenz heerlijk flaneren op het punt waar Rijn en Moezel samen stromen. Er is slechts een beperkt aantal vertrekdata dus boek snel! Reisnummer CRUZ 25.362, zie www.kras.nl/25362 Vertrekdata: 20/5,3-17/6,15-29/7 en 26/8 In 7 dagen tijd naar tal van gezellige wijnstadjes aan de oevers van de Rijn en de Moezel... is dat geen fijn vooruitzicht?! U verblijft aan boord van het gemoedelijke 3-sterren-plus MS Victoria Cruziana, dat o.a. beschikt over een bar, restaurant, lounge met dansvloer, zonnedek, verwarmd zwembad en hutten met douche, toilet, airco, huistelefoon en radio. Verzorging op basis van volpension, hetgeen wil zeggen dat ontbijt, lunch en diner zijn inbegrepen! We nemen u o.a. mee naar Keulen met de imposante dom, het pittoreske Andernach, karakte ristiek Cochem, de beroemde en beruchte Lorelei rots en het wijnstadje Rüdesheim.Voor de prijs hoeft u het niet te laten, want u boekt deze heerlijke cruise al vanaf 459! Reisnummer CRUZ 25.352, zie www.kras.nl/25352 «aiidl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 9