Buitenland Armste mensen grootste slachtoffers klimaatverandering Wegwerkers raken gasleiding in Chinese stad Premier Oekraïne vraagt om bemiddeling in crisis 8 Zaterdag 7 april 2007 PZC SHENYANG - Brandend gas ontsnapt uit een leiding in geraakt door wegwerkers. Daardoor raakten meer dan Shenyang, een stad in het noordoosten van China. Dat 2000 gezinnen in de stad verstoken van gas en elektrici- gebeurde nadat de leiding gisterenmorgen vroeg werd teit. foto AP Afrika het zwaarst getroffen door opwarming aarde. door onze correspondent Hans de Bruijn BRUSSEL - De armste mensen op de wereld dreigen de grootste slachtoffers te worden van de kli maatverandering. Zij hebben het minst bijgedragen aan de milieu vervuiling, maar zullen het meest lijden onder droogte, ontbossing of de stijgende zeespiegel. Hun voedselvoorziening en hun leefom geving, en daardoor hun gezond heid, loopt gevaar. Dat staat in het tweede rapport van de Intergouvernementele werkgroep voor klimaatverande ring van de Verenigde Naties (IP- CC), dat in Brussel is gepresen teerd. Wetenschappers en ambte naren uit 130 landen onderhandel den vier dagen over het 1572 pagi na's dikke stuk. In het stuk staat dat bijna 33 pro cent van alle planten, dieren en mi cro-organismen met uitsterven 1^ In Brussel is gisteren een rapport gepresenteerd over klimaatveran dering. Vooral arme mensen wor den volgens het rapport de dupe van de opwarming van de aarde. worden bedreigd als de gemiddel de temperatuur de komende eeuw met 1,5 tot 2,5 graad stijgt. Toen dra's, koraalriffen en de polaire ijs vlakten worden blijvend aangetast, net als landbouwgebieden in de zuidelijke helft van Afrika en de laag gelegen woongebieden in de megadelta's van de grote rivieren in Azië. Afrika wordt het zwaarst getrof fen. Daar zullen in 2020 mogelijk 250 miljoen mensen een tekort aan water hebben. Andere gebie den, vooral in Azië, dreigen door de stijgende zeespiegel te worden overstroomd. Volgens IPCC-voor- zitter R. Panchauri wordt de voed selvoorziening van miljarden men sen bedreigd. De graanproductie zal drastisch dalen. „De armsten zijn het kwetsbaarst. Zij zijn het slechtst uitgerust om zich te wape nen tegen de klimaatverandering." De totstandkoming van het rap port ging niet van een leien dakje. Vooral ambtenaren en politici uit China, Rusland, de VS en Saoe- di-Arabië probeerden de somber ste voorspellingen af te zwakken. Zij verzetten zich tegen al te pessi mistische voorspellingen voor de toekomst, omdat daaraan voor de meest vervuilende landen enorme politieke en financiële consequen ties verbonden kunnen zijn. KIEV - De premier van Oekraïne, Viktor Janoekovitsj, heeft de Oos tenrijkse kanselier Alfred Gusen- bauer gevraagd te bemiddelen in de crisis, veroorzaakt door zijn ru zie met president Viktor Joesjtsjen- ko. Janoekovitsj wil ook bijstand van Rusland en Polen, liet hij giste ren weten. Joesjtsjenko ontbond maandag het parlement en schreef verkiezingen uit. Volgens hem han delden de coalitiepartijen ongrond wettig en functioneerde het kabi net niet goed. Janoekovitsj negeer de het besluit en wendde zich tot het Grondwettelijke Hof Dat velt mogelijk nog deze maand een oor deel. Aluminium tuinmeubelen Tafel 90 x 200 cm. Frame: antraciet aluminium. Tafelblad: zwart veiligheidsglas. 139.95 119.- Standenstoel Frame: antraciet aluminium. Zitting: zwart wicker. Perstuk 59.95 49.. Vaste plant Diverse soorten, o.a. Aubrieta, Phlox en Saxifraga. Vroegbloeiend. Potmaato 13 cm. perst Leifruitbomen 3 etages. Hoogte ca. 135 cm. Keuze uit diverse bekende pruimen-, kersen-, appel- en perenbomen zoals Elstar, Conference of Reine Victoria. per stuk Rozen Struik- of klimrozen. Groot- of kleinbloemig. Diverse kleuren. In 2 liter pot. 4x standenstoel Franse geranium 'Pelargonium grandiflorum'. Potmaat0l3 cm. per stuk Margriet op stam 'Chrysant frutescens'. Potmaat 018 cm. Hoogte 80-90 cm. Houten tuinmeubelen Houtsoort teak. per stuk Italiaanse kruiden Diverse soorten, o.a.. Lavendel, Rozemarijn/Tijm en Salie. Potmaat 0 14 cm. jüijbUN Violen Kleinbloemig of Patiola. 10 stuks in groot formaat draagtray op kleur. START PLANTJESVERKOOP 2e PAASDAG OM 12.00 UUR Op 2e Paasdag zijn bijna alle Praxisvestigingen geopend, ^ri i Kijk voor adressen en openingstijden op www.praxis.nl Tafel Type Salem. 0 110 cm. 159.95 143.. Klapstoel Serie Yogya. Per stuk 59.95 54. Standenstoel Serie Yogya. Perstuk 5&95 89. Set: tafel 2x klapstoel 2x standenstoel HET WORDT PRACHTIG MET PRAXIS Aanbiedingen geldig vanaf 2e Paasdag t/m 15 april 2007.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 8