Binnenland Head of Department Education Tweede Kamer blij met uitstel van 'nieuwe leren' mbo Vrachtwagens mogen Duitsland niet in Hogeschool Zeeland Vlissingen SPRINGPLANK Veel e-mails na dood olifant PZC Zaterdag 7 april 2007 I 7 Onderwij svernieuwing uitgesteld na storm van protest. DEN HAAG - De invoering van 'het nieuwe leren' in het middelbaar beroepsonderwijs (mbo) is met twee jaar uitgesteld tot 2010. De Tweede Kamer heeft verheugd ge reageerd op dat besluit van de staatssecretaris van Onderwijs Mar- ja van Bijsterveldt. De onderwijsvernieuwing hoeft daardoor niet al per 1 augustus vol gend jaar te worden ingevoerd. Van Bijsterveldt heeft de invoering uitgesteld na een storm van pro test van onder anderen veel mbo-leerlingen en leerkrachten. De leerlingen zelf vinden dat ze in het 'competentiegerichte' nieuwe leren aan hun lot worden overgela ten en veel te weinig les krijgen. Het competentiegericht onderwijs is bedoeld om het mbo beter te la ten aansluiten op de eisen uit het bedrijfsleven en om de school boeiender te maken. Daarmee moet het vroegtijdig verlaten van de school worden bestreden. Veel mbo-opleidingen experimen teren al met nieuwe lesvormen. Het idee is dat de kinderen meer opsteken als ze, via internet en op drachten, actief bezig zijn in plaats van dat een leraar de lesstof klassi kaal overbrengt. Uit de proeven blijkt volgens de staatssecretaris echter dat invoe ring van het 'nieuwe leren' met in gang van volgend jaar onverant woord is. Zo vindt ze dat leraren beter op hun nieuwe taak moeten worden voorbereid. „Scholen heb ben meer tijd nodig om een goede balans te vinden tussen theorie en praktijk en tussen 'oude' en 'nieu we' lesvormen." De Tweede Kamer vindt het ver standig dat de staatssecretaris 'ge hoor geeft aan de roep uit het veld'. De kwaliteit van het onder wijs gaat vóór een overhaaste in voering, zegt een ruime meerder heid. De MBO-Raad heeft begrip voor het uitstel. „Het geeft de scho len meer tijd om de problemen op te lossen", aldus een woordvoer ster. De Onderwijsinspectie gaat de om schakeling de komende jaren nauwlettend volgen. PvdA-Kamer- lid Staf Depla waarschuwde giste ren dat 'nu niet gedacht moet wor den dat het wel goedkomt in die twee jaar uitstel'. De staatssecretaris kondigde giste ren ook aan dat ze de examenlicen ties van een aantal mbo-opleidin- gen intrekt vanwege de ondermaat se kwaliteit van de opleidingen. DE LUTTE - Meer dan honderd vrachtwagens stonden gisteren stil op de A1 en de parkeerplaatsen voor de grens overgang met Duitsland ter hoogte van De Lutte. De vrachtwagens mochten Duitsland niet in, omdat Goede Vrij dag daar een feestdag is. foto Harm Meter NAAR EEN ANDERE CARRIÈRE wvvtv.tverkeriinhetmbo.nl Varen fietsen in Friesland! Dan beleef je wat! www.vareninfriesland.nl AMERSFOORT - Dierenpark Amers foort is overspoeld met steunbetui gingen na het overlijden van een pasgeboren olifant. Het kleintje werd dinsdagavond door moeder en oma vertrapt. De dierentuin heeft inmiddels zo'n vijfhonderd e-mails binnen gekregen. Daarnaast ontving het park teke ningen en kaarten en legden kinde ren bloemen neer bij het olifanten- verblijf De Hogeschool Zeeland is een regionaal verankerd kennisinstituut met een stevig internationaal karakter. Ze verzorgt een breed spectrum aan beroepsonderwijs, waarvan het merendeel in de top 10 van Nederland staat. SP verliest zetels in politieke barometer HILVERSUM - De SP staat op 27 Ka merzetels in de gisteren versche nen politieke barometer van Interview/NSS. In de week nadat SP-leider Marij- nissen liet weten dat het beter zou zijn als staatssecretarissen Nebahat Albayrak en Ahmed Aboutaleb af stand doen van hun dubbele natio naliteit, verloor de SP drie zetels. In de Tweede Kamer heeft de SP 25 zetels. 'Gezondheid Holleeder nog steeds zorgelijk' AMSTERDAM - De gezondheidstoe stand van Willem Holleeder laat nog steeds te wensen over. Dat zei zijn advocaat Jan-Hein Kuijpers gis teren na een bezoek aan zijn cliënt in de Extra Beveiligde Inrichting in Vught. Kuijpers wil het proces laten stilleggen als Holleeders toe stand niet verbetert. Donderdag bleek hij nauwelijks nog in staat de rechtszaak te volgen. Majoor Bosshardt Prijs voor majoor Bosshardt AMSTERDAM - Majoor Bosshardt van het Leger des Heils heeft giste ren in haar woning in Amsterdam de Majoor Bosshardt Prijs in ont vangst genomen. Zij kreeg deze on derscheiding uit handen van op richter en juryvoorzitter Christian Houkes. De jury van de Society Awards heeft besloten haar 'te eren voor al het goede dat zij voor de Nederlandse samenleving heeft gedaan'. Grenzen gaan 1 mei open voor werknemers DEN HAAG - De grenzen kunnen per mei volledig open voor Polen en andere werknemers uit Oost-Europese landen die sinds 2004 lid zijn van de EU. Dat heeft minister Donner (Socia le Zaken) gisteren geschreven aan de Tweede Kamer. Volgens Don ner is verder uitstel van vrij ver keer van werknemers in de EU schadelijk voor het bedrijfsleven. DE UITDAGING: plezier, professionaliteit en productiviteit tot een vanzelfsprekend resultaat van de onderwijskoers maken de hogeschoolbrede visie doorontwikkelen en uitdragen het primaire onderwijs bedienen met graag geziene leerkrachten studenten en onderwijsprofessionals als partners koesteren de rijkgeschakeerde bevolkingsopbouw als kracht benutten regulier en contractonderwijs - ook financieel - vrucht laten dragen DE KRACHT: ervaren, gedreven en ondernemend manager die weet wat het onderwijs, de studenten en de kinderen verder brengt delegeert doordacht, verlangt verantwoording kan zeer uiteenlopende ballen in de lucht houden neemt de omgeving makkelijk mee in ambities en verbeteringen contactrijke en creatieve teamspeler planner, pragmaticus, pro-actief DE ORGANISATIE: een dynamische hogeschool die diversiteit en veelzijdigheid als belangrijke bouwstenen ziet eigen maken van competenties voor levenslange loopbaan kernwaarden: samenwerking, respect en ontplooiing department Education leidt op tot leraar basisonderwijs HET AANBOD: boeiende managementfunctie met eindverantwoordelijkheid voor sfeer, kwaliteit en resultaat voltijds dienstverband marktconform salaris uitstekende secundaire voorwaarden DE PROCEDURE: stuur een heldere motivatie en CV reacties: vóór 28 april per e-mail: onderwijs@asart.nl per post: Gerard Wesselo Partners t.a.v. mevrouw drs. J.M. Engel Wittevrouwensinge! 66 3572 CC Utrecht Gerard Wesselo Partners selection Selection as art bouwt voort op een lange traditie De fundering ligt bij Human Capital Group - Deloitte en haar voorgangers. Selecteren ontpopt zich tot kunst. Daarbij gaat het om creatief kansen creëren. Om het herkennen van kwaliteiten, eigenheden en ambities. Bi| mensen en organisaties. Wittevrouwensingel 66 3572 CC Utrecht T 030 275 84 43 www selectionasart-omJerwijs nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 7