Stichting accepteert geluidsgrens Stukje nostalgie aan de Belbus komt meer en meer onder vuur zaken doen STEÜTEL Zwembaden langer open kost elf mille 30 Zaterdag 7 april 2007 pzc B Goes Promotie verzet zich niet langer tegen regels voor concerten. door Frank Balkenende GOES - De Stichting Goes Promo tie, die activiteiten in de binnen stad programmeert, legt zich neer bij de strakke geluidsregels die het Goese college van burgemeester en wethouders aan geluidproduce- rende evenementen stelt. Het stichtingsbestuur heeft deze week over onder meer de geluids normen een onderhoud gehad met het college. Dat heeft onlangs bepaald dat er per jaar zes grote evenementen op de Grote Markt mogen plaatsvinden, waarvan een tje de geluidsgrens van 85 decibel mag overschrijden. Dat wordt vrij wel zeker Goes in Concert (zon dag 15 juli) met onder anderen Jan Smit, Ilse de Lange en VanVelzen. De Dancetour Goes (zondag 29 juli) mag dus de geluidsinstallatie niet te ver opendraaien. Volgens het college is er geen probleem als de organisatie hetzelfde line-ar- ray-systeem gebruikt als vorig jaar. Toen bleef het dansfestijn keurig binnen de geluidsnormen en wa ren er ook geen klachten. De Stichting Goes Promotie denkt dat de geluidseisen die de gemeente aan concerten op de Grote Markt stelt, werkbaar zijn. Vorig jaar protesteerde ze nog. De Stichting Dancetour heeft in middels bezwaar aangetekend te gen het collegebesluit, omdat ze vreest dat de gemeente dichterbij het podium gaat meten. Is dat het geval, dan kan het dansfestijn niet aan de geluidseisen voldoen. Volgens voorzitter M. Vermaire van Stichting Goes Promotie wordt de soep echter niet zo heet gegeten als het college die opdient. „Het college heeft in het gesprek aangegeven dat de Dancetour vo rig jaar goed is verlopen. Het ge meentebestuur wil het niet moei lijker maken dan het is. Ik denk dat er goede afspraken met de Dan cetour kunnen worden gemaakt, waarmee beide partijen uit de voe ten kunnen." De toon van de promotiestichting is milder dan voorheen. Vorig jaar was de stichting verbolgen toen het college besloot per jaar maar één concert toe te staan dat meer dan 85 decibel produceert. Volgens de stichting zouden vooral concer ten daardoor worden gekneveld, met uitval van evenementen als ge volg. Uiteindelijk werd afgespro ken eerst een evaluatie van het eve- nementenbeleid af te wachten, en daarna een collegebesluit te ne men. Dat besluit is echter exact hetzelf de als in 2006. De stichting toont daar nu meer begrip voor. „Ener zijds moeten de normen werkbaar zijn, anderzijds moet de binnen stad ook leefbaar zijn." in een kostuum van K* Goes, Lange Kerkstraat, 1 e etage, 0113 - 27 00 25 www.steutelgoes.nl De veerdam en -steiger bij Kortgene met op de achtergrond de Wolphaartsdijkse kant, in 1958 gefotografeerd van af de in 1998 gesloopte graansilo aan de oude landbouwhaven van Kortgene. foto Zeeuws Documentatiecentrum Investering stemt exploitant zomerveer tevreden. door Harmen van der Werf kortgene - Opnieuw is een stukje nostalgie verdwenen aan het Veer- se Meer bij Kortgene. Na de sloop van de opvallende, hoge graansilo bij het dorp en het volbouwen van de oude landbouwhaven met wo ningen die niets met de omgeving te maken hebben, is de oude veer- steiger gesloopt en vervangen door een nieuwe. „Mooi toch", reageert Johnny Bee- ke uit Kamperland. Hij weet nog dat de provinciale veerboot tussen Kortgene en Wolphaartsdijk voer, tot oktober i960. De Kortgeense harmonie EMM speelde een treur mars van Chopin. Alsof het zo treurig was, dat Peeland eiland af was. Al voor de Tweede Wereld oorlog ijverde een comité voor een vaste oeververbinding tussen Kort gene en Wolphaartsdijk, een brug. Dat idee haalde het door de oorlog niet. De ramp van 1953 zorgde er vervolgens voor dat het drie-eilan- denplan is uitgevoerd: Noord-Beve land werd met twee dammen (de Veersedam en Zandkreekdam) aan Walcheren en Zuid-Beveland vast geklonken. Veerdiensten waren ouderwets en veel te tijdrovend. Tot de toeris tische sector ontdekte dat fietsers en wandelaars Zeeland graag van een andere kant willen zien, vanaf het water. En dat vakantiegangers en niet te vergeten ook Zeeuwen een prettig historisch gevoel krij gen bij het varen op bijna vergeten veertrajecten. Johnny Beeke is één van de man nen die op deze trend heeft inge- CDA Borsele vraagt provincie snel in te grijpen. door Harmen van der Werf ovezande - Met de belbus doen zich zoveel problemen voor dat er niet langer gewacht kan worden met maatregelen. Het CDA Borse le heeft dit gisteren gevraagd aan de provincie die verantwoordelijk is voor de financiering van het openbaar vervoer. De belbus rijdt sinds 15 december vorig jaar op de Bevelanden, Tho- len en Schouwen-Duiveland. De provincie en het vervoersbedrijf Connexxion stelden de nieuwe ser vice voor als een grote verbetering. Alle dorpskernen, ook de kleinere, krijgen weer een busdienst, klonk het wervend. Een uur van tevoren bellen en de belbus komt voor u bij de halte. Inmiddels lijken de klachten zich op te stapelen. Het Klaverblad - de Zeeuwse belangenorganisatie voor gebruikers van zorg- en dienstver lening - heeft begin deze maand een speciaal meldpunt over de bel bus opengesteld; via de website www.klaverblad.nl of via zorginfo 0113-212783 (op werkdagen van 9.00 tot 13.00 uur). Tot nu toe gebeurt er echter te wei nig aan de problemen, vindt het CDA Borsele. Raadslid A. Schenk: „De belbus komt regelmatig niet opdagen bij het eindpunt van de vaste bus in Baarland. En als men sen naar het reserveringsnummer bellen, dan zeggen ze 'loop maar naar de volgende halte'. Alsof dat zo gemakkelijk is." De provincie doet er volgens Schenk goed aan alle klachten via onder meer dorps raden te inventariseren en snel met Connexxion om de tafel te gaan zitten. Politie snapt eerste kreeftenstropers yerseke - De eerste kreeftenstro pers van het seizoen zijn gistermid dag door de waterpolitie gesnapt op de Oosterschelde bij Yerseke. Twee broers (17 en 21) lagen met een motorvlet bij fuiken. Eén van hen was aan het duiken. Hun buit bestond uit 14 kreeften van samen 20 kilo. De kreeften zijn terugge zet. De mannen uit Yerseke zijn voor verhoor ingesloten. 's-Heerenhoekse Comedie speelt toneel 's-heerenhoek - Toneelvereniging de 's-Heerenhoekse Comedie geeft op zaterdag 14 april een optreden in de Jeugdhoeve in 's-Heeren- hoek. De vereniging speelt de komedie 'Liefdesgeur en varkenslucht'. Na het toneelstuk is er bingo en mu ziek. Aanvang om 19.30 uur. Op 21 april is er een middagvoor stelling van het stuk, voor ouderen en andere belangstellenden. Sluisse schrijft boek over struisvogels sluis - Susanne de Bruijckere van struisvogelboerderij Monnikenwer- ve in Sluis heeft een boek geschre ven over struisvogels. De Bruijckere beschrijft daarin uit gebreid de relatie die ze in tien jaar tijd met de loopvogels heeft opgebouwd. Het boek Struisvogels op de boerderij is uitgegeven door het ADZ in Vlissingen en kost vijf tien euro. Amsterdams Stafkoor bezoekt Zeeland goes - Op de Grote Markt in Goes geeft het Amsterdams Stafkoor op zaterdag 14 april een openluchtuit voering. Het koor bestaat uit Leger des Heils-medewerkers, afkomstig uit heel Nederland. Aanvang is om 14.00 uur. 's Avonds is het koor te zien om 19:30 uur in de O.L. Vrou- wekerk in Tholen. Zondag 15 april geven ze een optre den om 17.00 uur in het Leger des Heils-gebouw in Goes. tholen - Het verruimen van de openingstijden van de zwemba den in Tholen en Sint-Maartens dijk - zoals de WD dat wil - kost de gemeente elfduizend euro. Nu gaan de baden tussen de mid dag een half uur dicht. Dat is de li beralen een doorn in het oog. „Juist dan, op het warmst van de dag, willen de kinderen lekker in het water", meent raadslid E. Frig- ge. Ze pleit er verder voor om de baden op zondag al om 11.00 uur open te laten gaan in plaats van om half twee 's middags. Het college heeft berekend dat het invullen van beide wensen 10.920 euro kost. Dat zit hem in het aan trekken van extra personeel. Of een meerderheid van de partijen dat er voor over heeft, blijkt tij dens de vergadering van de com missie samenleving op 17 april. De christelijke fracties hebben al ge zegd geen ruimere tijden te willen. 1 i,*, «TM aaatafe

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 76