Nederlandse militair verongelukt in Uruzgan SINGLE REIZEN voor zout gezocht Deken van messchelpen over strand bij Ouddorp VcrVclIl^Cr PZC Zaterdag 7 april 2007 5 wacenincen - De levensmiddelen industrie is druk op zoek naar ver vangers voor zout in voedingsmid delen. Dat is nodig omdat mensen te veel zout eten. Ongeveer 80 pro cent van dat zout krijgen ze onge merkt binnen via voedingsmidde len als vleeswaren, brood en kaas. Dat heeft Frans Kok, hoogleraar Voeding en Gezondheid van de Universiteit van Wageningen, giste ren gezegd. Kok is betrokken geweest bij het opstellen van de nieuwe richtlij nen Goede Voeding. Volgens hem overlijden jaarlijks duizenden men sen aan hart- en herseninfarcten die veroorzaakt zijn door te grote zoutconsumptie. Het menselijk lichaam heeft per dag 1 tot 2 gram zout nodig. Ge middeld krijgen mensen echter zo'n 11 gram per dag binnen. Die hoeveelheid moet volgens Kok drastisch dalen. Probleem voor de industrie is dat zout een zeer be langrijke smaakmaker is. In veel snacks, diepvriespizza's en kant-en-klaarmaaltijden is zout zelfs bepalend voor de smaakbele- ving. De meeste fabrikanten willen het zoutgebruik daarom geleidelijk af bouwen. den haag - In de Afghaanse pro vincie Uruzgan is gisteren een 33-jarige Nederlandse militair ver ongelukt. De sergeant der eerste klasse van de landmacht werd ge dood door een ongeval met een Pa- tria-pantservoertuig. De overige in zittenden bleven ongedeerd, liet Defensie gisteren weten. Het ongeluk gebeurde op 3,5 kilo meter ten noordoosten van Kamp Holland in Tarin Kowt. De mare chaussee is een onderzoek begon nen naar de toedracht van het on geluk. De familie van het slachtof fer is geïnformeerd. De patrouille stak op een door waadbare plaats vlakbij Tarin Kowt een rivier over. Dat doen ze volgens Defensie wel vaker op de ze plek, maar dit keer kantelde de Patria door een wegverzakking. Het slachtoffer zat halfdeks in de Patria en raakte bij het ongeluk be klemd tussen het voertuig en de bodem. Zijn collega's hebben de Patria met een ander voertuig over eind gehaald en het slachtoffer zo snel mogelijk naar het ziekenhuis van Kamp Holland gebracht. Daar werd in het ziekenhuis zijn overlij den vastgesteld. Minister Koenders (Ontwikkelings samenwerking), die onlangs de troepen in Afghanistan bezocht, sprak van een 'tragische' zaak. Sinds de aankomst van de eerste Nederlandse militairen in maart vorig jaar in Afghanistan zijn er in totaal vijf van hen omgekomen. Eerder pleegde een militair zelf moord, verongelukte een F-16-pi- loot en verloren twee militairen het leven door een helikopteronge val. OUDDORP - Met man en macht is gisteren gewerkt aan het 'messchelpvrij' spoelde een 25 meter brede laag schelpen aan. De stranden van Schouwen maken van het strand bij Ouddorp. Over een lengte van enkele kilometers bleven verschoond van schelpenoverlast. foto Dirk-Jan Gjeltema «shkkül. vanaf Bent u single, maar wilt u niet alleen op vakantie? KRAS Single Reizen, voordelige reizen voor alleenstaanden 5-/1 O-daagse reizen per bus of vliegtuig naar Luxemburg, Duitsland of Italië A iA J waarom zou ie verder zoeken koek Online Of bel 0900 - 9697 waarom zou je verder zoeken Een prachtig landschap, pittoreske dorpjes en gezellige ste den.dat is Luxemburg! Boek nu deze supervoordelige reis! GROOTHERTOGDOM LUXEMBURG v.a. 289 5-daagse bus-/excursiereis Tijdens deze reis nemen we u mee naar de watervallen van Coo, het leuke stadje Vianden met zijn stoere burchtruïne, het oude Echternach en het wijnstadje Grevenmacher. Hoogtepunt is natuurlijk de prachtige hoofdstad Luxemburg- Stad, een waar winkelparadijs met vele bezienswaardigheden. Vertrekdata: 4/6,10/9 enlTÏÖ Reisnummer AZ 24.802, zie www.kras.nl/24802 Net over de grens, maar toch even helemaal weg! Het Sauerland is een uitstekende keuze voor een heerlijke korte vakantie! GENIETEN IN HET SAUERLAND v.a. 299 5-daagse bus-/excursiereis Cultuur en natuur. Dat zijn de kernwoorden van deze reis door het Sauerland (ook wel het 'land der duizend bergen' genoemd). Een mooi heuvelachtig landschap, afgewisseld met dichte spar renbossen, stuwmeren en vriendelijke dorpjes met typische vak werkhuizen als Attendorn en Willingen. Gaat u mee op reis? Vertrekdata: 30/4,28/5,11 -25/6,23/7,6-20/8 en 8/10 Reisnummer AZ 24.800, zie www.kras.nl/24800 Laat u betoveren door de eeuwenoude streek Latium, met als hoogtepunt de wereldstad Rome! Met KRAS natuurlijk! ROME, LATIUM NAPELS v.a. 659 8-daagse vlieg-/excursiereis Deze reis voert u o.a. naar Palestrina, Tivoli, het pausenstadje Anagni, Napels en Ostia Antica, het oude Rome-aan-Zee. We bele ven een fantastische dag in Rome, met o.a. het Colosseum en de Trevifontein. Kiest u ook voor de extra facultatieve tocht naar Rome, met aandacht voor Vaticaanstad? I Vertrekdata: 9/5,6/6,12/9,10/10 Reisnummer AZ 24.824, zie www.kras.nl/24824 Geen 1-persoons kamer toeslag!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 5