Boonen is de zenuwen voorbij J11 j J lij >J±) u Zeilsters De Koning en Berkhout winnen de Prinses Sofia Cup Amsterdam is dicht bij eindstrijd Voor ons nieuwe filiaal in Bergen op Zoom en ons huidig filiaal in Goes zijn we op zoek naar: JUMBO supermarkten pzc Zaterdag 7 april 2007 53 Favoriet laat zich niet van stuk brengen in Ronde van Vlaanderen. door Ad Pertijs brucce - De weerman voorspelt voor morgen een mooie dag tij dens de Ronde van Vlaanderen. „Dat maakt de kans op een mooie open koers groter", weet topfavo riet Tom Boonen. Hij had het lie ver anders gezien. „Het zal van start tot finish nerveus zijn. Ik hou de koers liever gesloten tot de laat ste veertig kilometer." Heel Vlaanderen zal zondag weer uitlopen voor hun 'Tommeke'. Vo rig jaar hield zelfs de regen op de vroege zondagochtend de massa niet weg van startplaats Brugge. Ook onderweg zal het een gekken huis worden op de hellingen en langs de kasseistroken. Het kan Boonen allemaal niet van zijn stuk brengen, zegt hij. „Alleen om de Tom Boonen gaat morgen in de Ronde van Vlaanderen als de absolute favo riet van start. foto Lionel Cironneau/AP voorbereiding maak ik me ner veus. Die is nu achter de rug en al les is perfect verlopen." Dat wil volgens hem niet zeggen Fries Postma pakt bronzen medaille in de Finn-klasse. door onze sportredactie PALMA de MALLORCA - De zeilsters Marcelien de Koning en Lobke Berkhout hebben gisteren op over tuigende wijze goud gewonnen bij de zeilwedstrijden om de Sofia Cup voor de kust van het Spaanse Palma de Mallorca. Het tweetal was in de 470-klasse al de hele week oppermachtig en won ook de laatste wedstrijd, de medaillerace. De Koning en Berk hout hebben na het veroveren van het wereldkampioenschap vorig jaar geen serie meer verloren en zijn in topvorm. Vlak voor de finish passeerde de Nederlandse boot. Tot vlak voor de finish lagen ze nog tweede, maar voor de eindstreep passeerde het duo hun Amerikaanse concur rentes Erin Maxwell en Isabelle Kinsilving. „Er stond een zeer lich te wind die behoorlijk van rich ting kon draaien. Door goed bij de Na het veroveren van de wereld titel hebben de zeilsters Marce lien de Koning en Lobke Berk hout geen enkele serie meer ver loren. madrid - De hockeyers van Am sterdam spelen vrijwel zeker mor gen de finale van de strijd om de Europa Cup II. De ploeg won gis termiddag in Madrid ook het twee de groepsduel. Amsterdam ver sloeg het Belgische Royal Beer schot met 3-0. Amsterdam begon het toernooi donderdag met een monsterzege (10-0) op het Poolse Grunwald Po- znan. De Nederlandse vertegen woordiger speelt vandaag nog het laatste groepsduel met het Duitse dat de rest kinderspel zal worden. Ondanks de kracht van zijn ploeg Quick-Step. „Er zijn veel meer kanshebbers dan vorig jaar. Onder weg mogen we geen foutjes ma ken. Dan is het gebeurd. We mo gen in ieder geval niet verzeild ra ken in een situatie dat we onnodig werk moeten verrichten bij het te rughalen van ontsnappingen of dat we klem komen te zitten in het ploegenspel van anderen. Er zijn nog al wat ploegen die twee mensen kunnen uitspelen." Een van zijn rivalen is Oscar Freire van Rabobank. Zijn gebrek aan parkoerskennis wordt als grootste nadeel gezien. Zelfs denkt hij ook zonder parkoerskennis te kunnen winnen. „Oscar mag zoiets zeg gen", zegt Boonen. De Belg vindt dat zijn vermeende thuisvoordeel overtrokken wordt. „Ik heb 24 jaar in de Kempen gewoond. Het par koers, de hellingen en de stroken ken ik ook alleen maar van de koersen. Oscar heeft ook koersen gereden bij ons. Het verschil is dat ik alles opsla in mijn hoofd en hij kennelijk niet." Ronde van Vlaanderen De 91e Ronde van Vlaande ren start zondagmorgen om 9.45 uur op de Grote Markt van Brugge. 259 kilometer verder is rond de klok van 16.00 uur de finish op de Hallebaan in Meerbeke. Aantal hellingen: 18 (o.a. Oude Kwaremont, Paterberg, Beren- dries, Valkenberg, Tenbosse, Muur van Geraardsbergen en Bosberg). - Belangrijksté verandering: de Koppenberg is uit het par koers gehaaid en vervangen door de Eikenmolen. - Belangrijkste favorieten: Tom Boonen, Paolo Bettini, Oscar Freire, Filïppo Pozzato, Fabian Cancellara, Aiessandro Ballan, Stuart O'Grady. boei uit te komen, konden we de Amerikanen nog voorbij", aldus De Koning. „We kunnen ons goed aanpassen aan wisselende omstan digheden. Dat is onze winst", vul de Berkhout aan. In de Finn-klasse eindigde de Fries Pieter-)an Postma als derde na een sterk gevaren race, waarin zijn Zweedse opponent Birgmark hem tot aan de finish dwars probeerde te zitten. Het leverde de Zweed een straf op en verzekerde Postma ook in het eindklassement van een bronzen plak. „Ik wist dat ik het kon", aldus Post ma, die aan een indrukwekkende opmars op de wereldranglijst be zig is. Vorig jaar stond hij nog 72e, na deze week bezet hij wellicht al een plek in de top vijf Bij de mannen 470 eindigden de broers Sven en Calle Koster in de 470-klasse bij de mannen als twee de in de slotwedstrijd. Ze klom men daardoor in het eindklasse ment naar de zesde plaats. In de Yngling was er voor de NED 111-boot van Renee Groeneveld, Annemieke Bes en Marije Kam pen ook een knappe tweede plek in de slotwedstrijd, en eveneens een zesde plaats in de eindrang schikking. In de RSX klasse finish te windsurfer Casper Bouman als tiende. Club an der Alster. De Duitsers verloren gisteren verrassend van Poznan (1-3), waardoor Amster dam aan een gelijkspel of een klei ne nederlaag voldoende heeft voor de groepswinst en de finaleplaats. Het vrouwenteam van Amsterdam moet vandaag nog vol aan de bak om de finale te bereiken. Een rui me overwinning op het Wit-Russi- sche Viktoria Smolevitsji is nodig na het 1-1-gelijkspeI van gisteren te gen het organiserende Club de Campo de Madrid. GROEIT Het gaat goed met Jumbo. Heel erg goed. Over een tijdje openen we onze 100ste vestiging. En door de overname van 15 vestigingen van Super de Boer groeien we ook daarna nog volop door. Ons ultieme doel is dat iedereen zijn dagelijkse boodschappen bij de Beste Supermarkt van Nederland* kan doen. Om die ambitie waar te maken hebben we gedreven, nieuwe mensen nodig. Jumbo biedt je een zelfstandige baan bij een gezond bedrijf met een collegiale werksfeer, diverse opleidings- en doorgroeimogelijkheden en een goed salaris. Filiaalmanagers Afdelingschefs: Versiijn (brood, vleeswaren, kaas), DKW, AGF, Slagerij (Hoofd)caissières en verkoop medewerkers Hulpkrachten voor diverse afdelingen m/v Meer weten of solliciteren? Kijk meteen op: jumbowerkt.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 55