ook in de hoofden weinig rendement Bondscoach cricketteam stopt Mercedes-Benz PZC Zaterdag 7 april 2007 51 Shota Arveladze (AZ, links), Klaas-Jan Huntelaar (Ajax, midden) en Phillip Cocu (PSV, rechts) strijden met hun club om de kampioensschaal. foto's ANP strategie, maar iedereen weet dat Louis van Gaal het haat om twee de te worden." De 34-jarige spits heeft dezelfde drive, al noemt de Georgiër het geestelijk en lichame lijk zwaar om twee keer per week een 'finale' te spelen. „Maar alles beter dan dat je nu voor spek en bonen voetbalt. Bo vendien kan ik een goede of slech te wedstrijd redelijk snel van me afzetten. Dat is ook belangrijk in deze fase." Het is een kleine kantte kening van Arveladze, die in het niet valt bij het positivisme dat in Alkmaar wordt uitgedragen, zeker nu AZ erin is geslaagd het contract van Van Gaal tot 2010 te verlen- fj* Ook het psychologische aspect speelt een rol in de strijd om het kampioenschap in de eredivisie. Koploper PSV moet Ajax en AZ van zich af zien te houden. gen. Bij Ajax van hetzelfde laken een pak: de Amsterdammers zijn in de tweede competitiehelft de best presterende ploeg. Van een 'flow' wil Ten Cate niet spreken, „want als je in een flow zit, gaat alles wat je doet bijna van zelf Nou, dat hebben wij nog niet. We zijn fit en fris en halen een hoog niveau, een logisch gevolg van de arbeid die we erin hebben gestoken, maar we moeten er wel hard voor werken." Wél consta teert de trainer een veranderde ver houding in zijn selectie. „Een mooi voorbeeld vond ik Maarten Stekelenburg, die zich tegen Hera cles bij een 3-0-voorsprong vlak voor tijd twee keer op een bal stortte en twee knappe reddingen verrichtte. Zo van: geen flauwekul vandaag. Want in deze fase, met drie ploegen dichtbij elkaar, is elk tegendoelpunt er een teveel." Opnieuw tegenslag voor Van der Gun UTRECHT - Cedric van der Gun is opnieuw geblesseerd geraakt. De aanvaller van FC Utrecht zakte gis teren tijdens de training door een knie en dreigt opnieuw voor lange re tijd uitgeschakeld te zijn. „Alles wijst op een afgescheurde kruis band", verklaarde trainer Foeke Booy. Van der Gun blesseerde in december ook al zijn knie. In 2005 bij Dortmund moest hij acht maanden toekijken. Wegereef mag topper in Saudi-Arabië leiden ZEIST - Scheidsrechter Jan Wege reef fluit op 15 april een voetbal wedstrijd in Saudi-Arabië. De arbiter krijgt bij de beladen top per tussen Riyadh Al-Nasr en Al-Hilal assistentie van Wijnand Rutgers en Hans ten Hoove. Ruud Bossen is de vierde official. Eric Braamhaar leidde afgelopen weekeinde de Russische topper tussen CSKA Moskou en Lokomo- tiv Moskou. Leonardo laat zich in Brazilië opereren AMSTERDAM - Leonardo heeft be sloten dat hij zijn afgescheurde kruisband laat repareren door een arts in Brazilië. Daar kan de Aja- cied voor en na de ingreep steun zoeken bij zijn familie. Een dokter van Ajax zal bij de in greep aanwezig zijn. Herstellen doet Leonardo wel in Amsterdam. „Dan verliest hij het contact met het team niet", aldus trainer Henk ten Cate. Protest Spyker tegen Toro Rosso afgewezen SEPANC - Het protest dat het for mule i-team van Spyker heeft inge diend tegen Scuderia Toro Rosso zal niet worden behandeld. Toro Rosso zou volgens Spyker niet haar eigen auto hebben ontwor pen. Bij de GP van Australië protes teerde het team ook al tegen het Ja panse Super Aguri. Daarom heeft de autosportfederatie FIA besloten het bij één zaak te houden. een puntendeling heel klein was. „Heb ik die stenen zo maar wegge duwd?", vroeg Provoost na afloop nietsvermoedend. „Daar kan ik me niets meer van herinneren." In twaalf van de dertien partijen stond Provoost aanvankelijk goed. Vaak met wervelend spel, zoals in het treffen met de voormalige 'Tegen bijna alle andere tegenstanders heb ik voordelige standen gehad' Wit-Rus Baljakin, die in de tijd noodfase verloren stond. Op de een of andere manier vergooide de talentvolle Zeeuw zijn voordeel tel kens weer. „Het heeft met concentratie te ma ken", leerde Provoost tijdens het toernooi. „Als ik achter het bord zit, kan ik de stellingen het best doorrekenen. Maar ik kies ervoor om te gaan rondlopen. En dan maak ik rekenfouten." Het gevolg van die onnodige fou ten zijn baaireacties. „Ik heb ge leerd dat ik op mentaal gebied te kort kom. Als ik één minder goede zet heb gedaan, ben ik helemaal van de kaart. Ik raffel uit teleurstel ling de zaak af, waardoor ik de par tij soms nog verlies ook. Ik moet leren tegenslagen tijdens de partij te overwinnen." Het gevolg van dit alles was dat Provoost gisteren streed tegen de laatste plaats. Bij verlies tegen Schuitema, die aangekondigd had de laatste partij uit zijn carrière te spelen en er daarom nog eens extra voor ging zitten, zou Pro voost laatste worden. „Dat nooit, dacht ik tijdens de par tij. Nu heb ik me na de tijdnoodfa se wel goed geconcentreerd en heb ik de partij gered." Terwijl de overige twaalf spelers het toernooi met bier en nog eens een extra potje dammen aan het uitluiden waren, knokten Pro voost en Schuitema tegen de rode lantaarn. Na zes uur spelen en ze ventig zetten sloten de spelers ein delijk vrede en kreeg het toernooi voor Provoost toch nog een klein happy-end. „Met degelijk spel was ik hoger geëindigd. Jammer dat ik niet één partij gewonnen heb, want ik heb steeds voor de winst geknokt", wa ren de laatste woorden van de op één na jongste dammer van het toernooi, voordat hij met een sip gezicht op de groepsfoto ging. Daar staat wel een breedlachende Kees Thijssen op. De 31-jarige Am sterdammer werd voor de vijfde keer op rij kampioen, een record in de nationale damgeschiedenis. Ook Auke Scholma en Jeroen van den Akker toonden hun voordelig ste gezicht. Beiden grepen in de slotronde een ticket voor het WK, half mei in Hardenberg. NIEUWEGEIN - Bondscoach Peter Cantrell van het Nederlandse cricketteam stopt. De Australiër kan de functie niet meer combine ren met zijn werkzaamheden als golfleraar. De bond moet snel op zoek naar een opvolger want op 15 en 16 juni speelt Nederland twee oefenwed strijden tegen Denemarken. Ook bowlingcoach Ian Pont gaat weg. De KNCB heeft besloten zijn contract niet te verlengen om de nieuwe bondscoach ruimte te ge ven zijn eigen technische staf sa men te stellen. P. Louwerse BV Bezoek onze website: www.louwerse-mb.nl (voor een compleet en actueel overzicht.) Automobielbedrijf P. Louwerse B.V. De Roterij 7, 4328 BB Burgh Haamstede Tel. 0111 -65 42 92, fax 0111 -65 44 93

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53