Samen bereik je juist meer Drie wielerklassiekers op programma TMZ auping /TIGK £en voordelig begin van het voorjaar! Twee leiders na opening Masters gazonmaaier www.stiga.nl nu vanaf 269,00 incl.BTW WOONPLAZA MIDDELBURG 699,- gupina vision w PZC Zaterdag 7 april 2007 49 Jaimy van der Welle begint nieuwe boksclub: Edison door Martijn de Koning VLISSINGEN - |a, er is zeker ruimte voor twee boksverenigingen in Vlissingen. En nee, het gaat er hele maal niet om hét Zeeuwse boks- bolwerk DOS de ogen uit te ste ken. „Samen bereik je juist meer dan in je eentje", vindt Jaimy van der Welle, één van de drijvende krachten achter de nieuwe boks club Sportpunt Edison. Dat het sportcentrum van eige naar Van der Welle (33) begin dit jaar de tweede boksvereniging van Zeeland oprichtte, was eigenlijk een logische stap. In de sport school wordt al jaren boksles gege ven. Van der Welle: „Op den duur wilden enkele jongens ook wed strijden gaan boksen. Dat moest eerst onder naam van de Bredase Ring, omdat we geen officiële vere niging waren. Nu kunnen we uit komen onder onze eigen naam, in eigen tenue. Het zal hopelijk wat gemakkelijker zijn nog een spon sor te vinden. Bovendien mogen we hier nu wedstrijden organise ren." Het is duidelijk: Van der Welle heeft ambitie. Als sponsor en 'rege laar' is hij er altijd bij op trainin gen en wedstrijden. Dat begon ooit dankzij ex-bokser Lincoln Thomas, die trainings ruimte zocht en bij Van der Wel les vorige bedrijf, Fitnesscentrum Vlissingen, terechtkwam. Toen Jaimy van der Welle (links) en trainer Lincoln Thomas zijn de drijvende krachten achter de nieuwe boksvereniging. foto Lex de Meester Van der Welle vijf jaar geleden ei genhandig zijn huidige centrum opbouwde, mocht een bokshoek, compleet met ring, niet ontbre ken. De groep boksers groeide gestaag, zeker toen bleek dat één van de jongens wel erg veel talent bleek te hebben en uitgroeide tot een top per. Voor de nationaal kampioen zwaargewicht, Middelburger Dan ny Roelofs, is Sportpunt Edison het thuishonk. „De jongens hier sparren regelmatig met hem. Dat is voor hen een enorme stimu lans", erkent Van der Welle, die ook wijst op de belangrijke rol van Thomas. „Trainen onder Lincoln is sowieso een uitdaging. Hij heeft de papieren om de grote jongens te trainen, en toch is hij bijna elke dag met gasten uit de omgeving be zig. Fantastisch." Boksen als breedtesport, daar is het Van der Welle dan ook om te doen. „Natuurlijk is het prachtig dat Roelofs zo groot is dat ze hem al met Arnold Vanderlijde vergelij ken. Maar boksen is veel meer dan alleen de toppers. Wij hebben maar zes jongens die wedstrijden boksen. De anderen, een dikke twintig, trainen alleen. Maar die zijn net zo fanatiek en voor ons net zo belangrijk." Dat uit zich in zijn houding ten op zichte van de leerlingen. „Ik pro beer hangjongeren te bereiken en ze hier aan het sporten te krijgen. Ik wil ze van de straat houden. En als ze dat niet kunnen betalen, knijp ik een oogje dicht. Als ik rijk had willen worden, had ik dit niet moeten beginnen. Ik help liever mensen." Van der Welle kijkt volop naar de toekomst. Waar de bokstrainingen nu afgewerkt worden in een hoek van een grotere, multifunctionele zaal, wil hij daar in de toekomst een apart gedeelte voor bouwen. Het zou het organiseren van wed strijden gemakkelijker maken. Het liefst samen met DOS. „We zijn zeker geen concurren ten", benadrukt Van der Welle nog eens. „Het is juist andersom. Als jongens van DOS eens hier wil len trainen, is dat prima. We gaan binnenkort om de tafel, kijken of we samen dingen kunnen organi seren. Af en toe een klein gala in Vlissingen houden: dat moet toch minstens lukken." Volgens Jaimy van der Welle is er in Vlisisngen ruimte voor twee boksverenigingen. Naast DOS timmert nu ook Sportpunt Edison aan de weg. Seizoen begint op 14 april met een criterium in Nisse. door Wim de Vos HEINKENSZAND - Het werkgebied van TMZ (Trimbelangen Mid den-Zeeland) wordt groter. Dit jaar is de Ronde van Tholen, een wielerklassieker over het eiland Tholen, aan de kalender toege voegd. Zaterdag 14 april begint het sei zoen. Dan wordt in Nisse het eer ste criterium verreden. In totaal worden er drie klassiekers verre den. De Ronde van Tholen op 21 juli is nieuw en daarnaast staan de Ronde van Noord-Beveland (19 mei) en de Zeeland Classic (start en finish in Heinkenszand op 26 mei) geprogrammeerd. De TMZ-kalender ziet er als volgt uit: April: 14 Nisse, 21 Lewedorp, 28 's-Hee- renhoek (kampioenschap TMZ). Mei: 5 Waarde (individuele tijdrit), 12 Goes, 17 Wemeldinge, 19 Ronde van Noord-Beveland, 26 Zeeland Classic Hein kenszand. Juni: 1 's-Heer Abtskerke, 3 Ovezande, 9 Zonnemaire, 16 Goes (afwachting Delta Profronde), 23 Bruinisse, 29 Kruiningen. Juli: 6 Heinkenszand, 13 en 14 's-Heer Arendskerke, 18 Westkapelle, 21 Ronde van Tholen. Augustus: 18 Goedereede, 24 Huijber- gen, 25 Hansweert. September: 1 Oss- endrecht, 15 Ovezande (slotkoers TMZ), 29 Kwadendamme (of 6 oktober). AUGUSTA - Debutant Brett Wet- terich en Justin Rose, die zich op het laatste moment kwalificeerde, zijn de verrassende leiders na de eerste rondgang op de Masters in de Verenigde Staten. De Engelse golfer Rose legde het parcours af in 69 slagen, drie on der par. De Amerikaan Wetterich sloeg vijf birdies tegen twee bo geys en ziet niet in waarom een de butant niet zou kunnen winnen. Hij zou de eerste zijn sinds Fuzzy Zoeller in 1979. De nummer één van de wereld, Ti ger Woods, had een teleurstellen de start. De Amerikaan, die in Au gusta tien jaar geleden zijn eerste grote toernooi won, maakte bo geys op de zeventiende en achtien- de hole. Hij eindigde met 73 slagen op de gedeelde vijftiende plaats. Tramper Aagtekerke 0118-581618 Vd Berg Machines Goes 0113-212820 Dit is 'm: de Dublin Maximus. Een heerlijke boxspring met de kwaliteit van een echte Auping. Voor deze boxspring betaalt u tijdelijk geen 3.995,- maar slechts 2.995,-* Voordeliger kan uw voorjaar niet beginnen Auping nights, Better days 1 Buitenruststraat 20 4337 EH Middelburg 0118674010 www.woonplazamiddelburg.nl 2e paasdag open Exclusieve actie bij Auping Vision. Vraag naaide voorwoorden bij uw Auping dealer of kijk op www.auping.nl. Deze actie is geldig c/m 30 april 2007. Uw Auping Vision in de regio (2e Paasdag open): Woontrend Zeeland Duinstraat 18 A Koudekerke Telefoon: 0118-552330

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 51