Binnenland Kamer eist bezorgen post op maandagen Afvallen lekker eten korting Circus heeft buik vol van dierenactivisten li (fWeightWatchers Pers en passie in Utrechtse Domkerk Mensen straks via mobieltje gealarmeerd over rampen Langstlevende betaalt alle successierecht Wellicht geen vergunning windmolens In 5 weken 4 kilo kwijt! Nu maar 40,- i.p.v. 50,- 4 I Zaterdag 7 april 2007 PZC UTRECHT - Bezoekers van de Utrechtse Domkerk bekijken een kruiswegstatie met leed uit de 20ste eeuw. Kunstenaar Paul Broek man selecteerde voor een expositie veertien krantenfoto's op hun gelij kenis met de momenten uit de kruis weg. foto GPD den haag - Mensen met een mo biele telefoon worden straks via een tekstbericht gewaarschuwd als er in hun omgeving een calamiteit plaatsvindt. Dat gebeurt dankzij een techniek die cell broadcast heet: alle mobiel tjes die in het bereik liggen van de zendmasten in het getroffen ge bied, ontvangen dan een alarmbe- richt. Regionale proeven, onder meer in Zeeland, zijn zo succesvol dat minister Ter Horst van Binnen landse Zaken de methode volgend jaar landelijk wil invoeren. Vol gens de minister werkt cell broad cast 'snel' en is het mogelijk men sen gerichte informatie te geven, via geschreven óf gesproken tekst. Ook als het mobiele telefoonver keer uitvalt of het netwerk overbe last raakt, blijft communiceren via cell broadcast mogelijk. Als blijkt dat dit systeem succesvol is, zou het op den duur de sirenes kunnen vervangen. PETER AN STRAATEN TNT Post wil dag minder bezorgen om te bezuinigen. door Jan Trommelen den haag - De postbode komt ook in de toekomst aan de deur op maandag. Een meerderheid in de Tweede Kamer gaat niet ak koord met het nieuwe wetsvoor stel waarin staat dat TNT Post slechts vijf keer per week hoeft te bezorgen. Dat zou het bedrijf de mogelijkheid geven om de maan dagbezorging te schrappen. CDA, PvdA en SP eisen zes bezorgdagen. In februari nog noemde TNT-top- man Peter Bakker het schrappen van de maandagbezorging als mo gelijkheid om te bezuinigen. De voormalige monopolist verliest elk jaar 3 tot 4 procent aan postvolu- me, onder meer door concurrentie van Sandd en Selektmail. „De keu ze is straks aan de politiek. Of de prijs van de postzegel moet om hoog, of de service omlaag." Al leen de WD-fractie staat wel open voor het schrappen van de postbode op maandag. Op maan dag wordt zes keer minder post be zorgd dan op de topdag zaterdag. Met de nieuwe postwet, waarover de Kamer volgende week debat teert, krijgen de concurrenten van TNT vanaf 1 januari vrij baan. Dan mogen Sandd en Selektmail ook brieven bezorgen, nu mogen ze al leen poststukken boven de vijftig gram verwerken. De twee verwer ken alleen grote partijen post van bedrijven en organisaties. Dat is een groot verschil met TNT Post, die tot nu toe ook verant woordelijk is voor de zogenoemde 'universele dienst'. Daarmee garan deert de overheid de basisvoorzie- Een meerderheid van de Tweede Kamer is tegen het plan van TNT Post om geen post meer op maandagen te bezorgen. CDA, SP en PvdA eisen zes bezorgdagen. VVAAR.DE/-OOS JONGENS. NV&- MAAI0- WEM CiEWOON <3AAM 'J door Hélène Schenk breda - De circuswereld heeft het helemaal gehad met dierenactivis ten en politici die eisen dat circus sen hun dieren de deur uit doen. Om die reden wordt woensdag een bijeenkomst gehouden bij Cir cus Renz in Breda, waar moet wor den aangetoond dat het circus die renwelzijn hoog in het vaandel heeft staan. Volgens M. Leegwater van Circus Renz kan het circus 'de tent wel sluiten' als optredens met dieren verboden worden. De fracties van GroenLinks en D66 in Breda hebben daar voor ge pleit. Volgens de woordvoerder van Renz worden in de media de wild- den haag - Een echtgenoot die in een woning blijft wonen na het overlijden van de partner, dient successierecht te betalen over de waarde van het huis in vrije, ople- verbare staat. De Hoge Raad heeft dit gisteren bepaald. Eerder besloot het Hof in Den Bosch dat deze belasting geheven diende te worden over de waarde van het pand in bewoonde staat. Die is altijd lager. De staatssecreta ris van Financiën tekende hier cas satie tegen aan. Als dat gemeen goed zou worden, zou de Staat minder geld binnen krijgen. Sinds 1 januari 2002 is de hoofdregel in de successiewet dat gewaardeerd dient te worden naar de waarde in vrij opleverbare staat. Dat blijft gel den, stelt de Hoge Raad, ook al blijft de langstlevende in het huis wonen. Tot 2002 mocht zo'n huis op zestig procent van de vrije eco nomische waarde gesteld worden. ste geruchten verspreid over het circus. „We zouden dieren mishan delen en belachelijk maken, ter wijl dat totaal niet waar is." Volgens de Vereniging van Neder landse Circus Ondernemingenr (VNCO) is de afgelopen maanden uitgebreid campagne gevoerd te gen het klassieke circus met die ren. „Ook enkele politici spraken zich uit tegen het circus. Wij vin den dat onacceptabel", aldus de VNCO. De ondernemers betreuren het ten zeerste 'dat politici zich zo een voudig achter standpunten van ac tivisten scharen zonder zich eerst goed van de situatie op de hoogte te stellen'. ning dat er bij elke Nederlander re gelmatig een postbode langskomt, en er voldoende brievenbussen zijn. TNT krijgt in ruil daarvoor de opbrengst van de postzegels. De concessie voor die universele dienst wordt in de toekomst ook aanbesteed, dus is het in theorie mogelijk dat een ander bedrijf dan TNT de dagelijkse postbezorging gaat uitvoeren. Ondertussen lig gen de twee nieuwkomers op de markt zwaar onder vuur van de vakbonden, omdat ze hun bezor gers een mager stukloon betalen. Daarom willen PvdA en SP de postmarkt alleen vrijgeven, als die bedrijven hun bezorgers in loon dienst nemen. CDA en WD zien daar niets in. Een meerderheid in de Tweede Ka mer wil wel dat de toezichthouder op de postmarkt, de Opta, meet bevoegdheden en mensen krijgt om zijn werk te doen. De Opta moet controleren of de markt naar behoren functioneert. den haag - Het CDA vraagt minis ter Verburg (CDA, Landbouw, Na tuur en Voedselkwaliteit) om op heldering, omdat zij een vergun ning zou hebben geweigerd voor zeventien nieuwe windmolens in Groningen. De beslissing van minister Ver burg kan ook consequenties heb ben voor Zeeland, stelt Kamerlid Jager, vooral omdat ook de vergun ningen van bestaande windmolen parken wellicht worden bedreigd. Ze zouden in strijd kunnen zijn met de Natuurbeschermingswet. „Ik kan het me nauwelijks voorstel len", zegt Jager. „Maar ik wil de on zekerheid zo snel mogelijk uit de wereld hebben." Er is altijd een cursus bij jou in de buurt! Kom gerust eens vrijblijvend kijken en neem deze bon mee. Voor adressen en tijden bel je 0900-2026060 0,10 p.m.) of ga naar www.weightwatchers.nl Nieuwe producten en processen ontwerpen en maken!" Werktuigbouwkunde aan Hogeschool UjZetlind Info-avoni 12 april

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 4