Sport Siemerink balt zijn vuisten niet PZCI47 Gravenstijn kan weer blij zijn 50 en 51 Willeboordse treft Israëlische 48 Judoka Dex Elmont baalt van vijfde plek Titelstrijd in eredivisie wordt niet alleen meer met de bal beslist Zaterdag 7 april 2007 Davis Cupteam staat na één dag al op vrijwel kansloze achterstand. door Fardau Wagenaar BIRMINGHAM - Hij hoopte op een wonder, een klein stuntje in ieder geval. Maar helaas voor Jan Sieme rink bleef een verrassing tijdens zijn debuut als teamcaptain van het Davis Cupteam uit. Na een dag staat Nederland al met 2-0 ach ter op Groot-Brittannië en lijkt een nederlaag in Birmingham met nog drie partijen te gaan onaf- j wendbaar. Siemerink zat er ontspannen bij op zijn eerste dag als captain. Be nen voor zich uit, voeten over el kaar, gezicht in de plooi. Stoïcijns bijna. Hij zag eerst Raemon Sluiter in drie sets ten onder gaan tegen goes - Judoka Elisabeth Wille- I boordse neemt het vandaag in de I eerste ronde van het EK op tegen I de Israëlische Alice Schlesinger. I Willeboordse, uit Middelburg af komstig, trof Schlesinger al ver scheidene keren. Onder meer tij dens het WK van 2005 in Cairo, toen ze weinig moeite met haar had. Pas in de kwartfinale - de der de ronde - kan Willeboordse een andere titelfavoriet treffen: de Slo veense Urska Zolnir. Zij is de num mer één van de wereldranglijst. Andy Murray (6-3 7-5 6-2) en kon later ondanks advies en een pep talk niet verhelpen dat de jarige Robin Haase verloor van Tim Hen man (7-6 6-3 7-6). Siemerink bleef er gelaten onder, het is zoals het is, Geen gebalde vuisten, geen emoties, hij is totaal anders dan zijn voorganger Tjerk Bogtstra. „Ik ben zoals ik ben, vol gens mij gaat het niet om een ge balde vuist, maar om wat je te mel den hebt", aldus de captain. Sluiter vond het prima, al had een beetje emotie vanaf.de bank hem misschien verder kunnen helpen. „Het is geen geheim dat ik een he- 1^ Door de nederlagen van Raemon Sluiter en Robin Haase staat het Nederlandse Davis Cupteam na dag één met 2-0 achter tegen Groot-Brittannië. door Gert Lammerink BELGRADO - Na twee jaar zonder topsport en bakken vol ellende won Deborah Gravenstijn gisteren op de eerste dag van de Europese kampioenschappen judo in Belgra do zowaar drie partijen in de klas se tot 57 kilogram. Een plek bij de topvijf was net niet haalbaar. „Maar ik ben weer terug", zei ze opgetogen. Gravenstijn is op weg. Naar Peking 2008. In de armen van bondscoach Mar jolein van Unen kwamen vervol gens alle emoties eruit. Brons won le goede band heb met Tjerk. Maar ik heb ook veel gehad aan lan tij dens de wedstrijd. Hij gaf me ad vies en zei dat ik me aan het speel plan moest houden." Speelplan of niet, Andy Murray was veel te goed voor Sluiter. De Rotterdammer - 140e van de we reld - had alleen in de tweede set een kans om de Schotse ster te kra ken. Sluiter verzuchtte: „Ik had het gevoel op een draadje te balan ceren, een misstap en ik pleurde er af." Terwijl Sluiter zijn verhaal ver telde, bereidde Siemerink de oner varen Haase (20) voor op zijn par tij tegen Henman. Het talent be gon fantastisch en even leek het er zelfs op dat de Haagse bravoure het zou winnen van de Engelse stijfheid. Maar de opwinding duur de niet lang, de jongeling werd mentaal gekraakt door de ervaren ze bij de Olympische Spelen van Athene (2004). Daarna ging vrij wel niets meer goed in haar leven. „Voor de eerste keer sinds drie jaar heb ik weer geluk gevoeld. Ik wist niet meer wat dat was." Ze had twee engeltjes op de tribu ne gehad, zei ze. Die hadden haar er door heen gesleept. Gra- venstijns zus overleed kort na Athene, recentelijk stierf haar moe der. Alsof dat nog niet genoeg el lende was, raakte ze ook nog eens zwaar geblesseerd, „Ik wilde bewij zen dat ik er nog bij hoor. Niet Henman. Siemerink stond op, pro beerde de woede van Haase te tem peren en zijn irritaties weg te ne men, maar het lukte niet. De cijfers na één dag Davis Cup lie gen niet: 2-0 is een beroerde stand. In zijn hart had Siemerink zijn debuut als captain anders voorgesteld, gaf hij toe. „De jon gens hebben zo goed getraind en stonden te popelen om te begin nen. Maar helaas kloppen de fei ten, Engeland is niet alleen op pa pier sterker, maar ook op de baan," Toch houdt hij de hoop le vend, er zijn tenslotte nog drie par tijen te gaan. Vandaag de dubbel met Rogier Wassen en Igor Sijs- ling of Haase. „Tien jaar geleden stonden we met 2-0 achter op Roe menië en wonnen alsnog." Siemerink speelde die legendari sche wedstrijd zelf mee. voor de buitenwereld. Wel voor mezelf Dat is me gelukt." Gravenstijn kwam sinds het EK van 2005 in eigen land amper nog in actie. Pas vorige maand, in Praag, deed ze weer eens mee aan een groot toernooi. Ze verloor, lo gischerwijs, in de eerste ronde. Nu weet ze weer waar ze staat. „Bo vendien weet ik dat ik mijn doel kan halen: afsluiten op de manier die ik wil. Dat is bij de Olympi sche Spelen van Peking. Daar ga ik nu naar toe werken. Ingetogen. Ik moet naar mijn lichaam luisteren." Danny Buijs denkt na over zijn toekomst bij Feyenoord Tip? sport@pzc.nl Jaspers heeft één beurt nodig voor één set MANISA - Biljarter Dick Jaspers heeft zich bij de laatste zestien ge speeld in het wereldbekertoernooi driebanden in de Turkse plaats Ma- nisa. Hij won gisteravond in vijf sets van de lokale favoriet Tayfiin Tasdemir. De setstanden waren: 5-15 15-r 13-15 15-1415-2. Jaspers had het behoorlijk moeilijk tegen de Turk, maar kende ook een hoogtepunt. Hij speelde één set uit in een beurt van vijftien ca ramboles. Zijn partijmoyenne kwam daardoor uit op bijna 2, 1,800 om precies te zijn. De Belg Roland Forthomme, spe ler van Delta/Frans Bevers, was te sterk voor de Turk Beyaz (3-0) en ook Torbjörn Blomdahl, Daniel Sanchez, Semih Sayginer en Fre deric Caudron wonnen hun partij. Posthuma en Löwik niet in 'Vlaanderen' RIJSWIJK - Rabobank-wielrenners loost Posthuma en Gerben Löwik hebben zich gisteren afgemeld voor de Ronde van Vlaanderen. Posthuma kampt met een gekneus de knie, terwijl Löwik last onder vindt van een kwetsuur aan de rechterpols, Rabobank-ploegleider Erik Breukink heeft Bram de Groot en Pedro Horrillo opgeroe pen als vervangers, pagina 53: Boonen zenuwen voorbij Vitesse kan eindelijk weer eens winnen ARNHEM - Vitesse heeft gister avond tegen Sparta zijn tweede ze ge na de winterstop geboekt. Het werd in het Gelredome 3-0. De Arnhemmers, die al acht duels niet hadden gewonnen, scoorden voor rust via Danko Lazovic (straf schop) en Paul Verhaegh. Lazovic maakte in de slotfase zijn tweede treffer. Dat was zijn negentiende van deze competitie. BELGRADO - Nederland sloot de eerste dag van het EK judo in Bel grado af zonder medaille. Dex El mont (-66 kg) was er nog het dichtst bij. Aan het einde van de rit bleef hij echter steken op de vijfde plek. „Dat is gewoon niet goed genoeg", vond hij zelf Elmont, de jongere broer van we reldkampioen Guillaume (-81 kilo gram), baalde. Als één van de wei nigen van de nationale delegatie •had hij vooraf het behalen van eer medaille als doel gesteld. „Ik had het gevoel dat het er in zat. Hei heeft er ook ingezeten. Daarom ben ik zo kwaad." De wetenschai dat hij per toernooi meer aanslu - ting krijgt met de internationale top deed hem weinig. „Wat heb ik daar nu aan? Ik had er hier ge woon moeten staan." Ruben Houkes (-60) en Shareen Richardson (-52) verloren hun ope nings). rrtij. Raemon Sluiter kijkt bedenkelijk in zijn partij tegen Andy Murray. Sluiter verloor in drie sets: 6-3 7-5 6-2. foto Anna Cowthorpe/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 49