wil iedereen aardig zijn 2e PAASDAG OPEN Brugman is in Veere Pasen Seaports AEG C0MBIST00M0VEN* OP BEN* STOOMCABINES Nieuwe Alfa Romeo GT 2.0 JTS Distinctive met kenteken 4^ Nu geen €38.187,- maar 34.500,- uw voordeel 3.687,- f~h AutoTeamDagevos.nl PZC Zaterdag 7 april 2007 3 Wie nog niet helemaal in de stemming is, kan zich bij tuincentra als Intratuin onderdompelen in het paasgevoel. Activiteiten in het paasweekeinde ZATERDAG 7 APRIL Zierikzee: Paaspop. Vanaf 17 uur spelen bands in vijf kroegen in de stad. Veere: Open atelierroute, 12-17 uur (ook 8 en 9 april). Grijpskerke: schuurverkoop voor zen ding, Schuitvlotstraat 6,van 19.30 tot 12 uur Middelburg: eitjes zoeken op kinderboer derij, prijs voor mooiste zelfgemaakte mandje. noeging), Vlissingen (Fort Ramme- kens en kazematten onder het Kei- zersbolwerk) en Sluiskil (Heros-fa- briek). Bij de kazematten staat een stunt met helikopters gepland. Om niet te veel aandacht te trek ken, wil producent Shooting Star niet kwijt wanneer dat is. Later worden scènes in en rond Amster dam opgenomen. Kapitein Rob en het geheim van professor Lupardi komt vanaf 29 november in de bio scoop. In de film neemt de strip held het op tegen de slechterik Lu pardi die met zijn weermachine de wereld wil domineren. Sint Jansteen: Wilhelminastraat 82a, ser- viesbeurs, 11-16 uur (ook 8 en 9 april) Rilland-Bath: The Young Jesus People zin gen in hotel 't Klooster, 20 uur Terneuzen: paasspelen in speeltuin Oran jekwartier, Mauritsstraatr, 13-16 uur Yerseke: rommelmarkt, Grintweg 45a, vanaf 10 uur (bij slecht weer gaat het niet door) Westkapelle, zeedijk: Races bij the sea, motorsportevenement, 10-18.30 uur ZONDAG 8 APRIL, eerste paasdag Sluis: Clubhuis Harley Davidson Associa tion The Hogs, vanaf 13.30 uur, after- noonparty met standhouders. Ook voor niet-motorrijders. Cadzand, Boulevard De Wielingen: paas- markt met zestig kramen, van 9-17 uur. Wemeldinge, Noordelijke Achterweg 67, vanaf 16 uur Open Kerkdienst Evangeli sche gemeente Wemeldinge. Met veel zang. foto Ruben Oreel MAANDAG 9 APRIL, tweede paasdag Heinkenszand - 12-17 uur, bruidsjurken- markt (koop en verkoop). Zie www.bud- getbruidskleding.nl Zierikzee, Nieuwe Haven: vanaf 11 uur, kijken aan boord van de traditionele zeil- klippers Bracksand en Morgenster. Geersdijk: Landgoed Rijckholt, Provincia- leweg 2, 13-16 uur, lentemarkt met plat telandsactiviteiten, boerderijterras open, rijtuigjes voor de kinderen. COMMENTAAR Het feest van de wederopstanding. De viering van Pasen leent zich voor stille overpeinzing. Liefst in een gewijde omgeving. De middenstand lijkt daar geen boodschap aan te hebben. Dominee en pastoor opereren tegenwoordig in de slagschaduw van de autohandelaar en keukenboer. Vormen de rijen bezoekers aan autoshows en winkelparadijzen het levende bewijs van buitensporige consumptiedrang? Die stelling is maar voor een zeer beperkt deel houdbaar. Er is immers volop ruimte voor een bezoek aan een gebedshuis, voor stichtende woorden en een contemplatief moment. Het is bovendien niet alleen druk in kerken en winkels, maar ook in verpleeghuizen. Het lange paasweekeinde leent zich voor bezoek aan familie en vrienden. Er is ruimte voor naasten en gezin. En in die tijdsbesteding past voor menigeen een proefrit in een glanzende bolide of het keuren van showroomkeukens. Het is mooi dat dat in een veelkleurige samenleving naast elkaar kan bestaan. Zeeland Seaports heeft zich vanaf 2004 blindgestaard op de eventuele komst van de Westerschelde Container Terminal. Die was zo heilig, dat het havenschap Verbrugge Terminals, één van zijn beste klanten, tegenwerkte. Correspondentie tussen de partijen bewijst het falen van de leiding van Seaports. Niet alleen van directeur Hans van der Hart, maar ook van de toenmalige havengedeputeerde Gert de Kok. In het beste geval hadden ze stevige oogkleppen op. In het ergste geval leverden ze een onthutsend staaltje wanbestuur. Het plan van Verbrugge voor de aanleg van een flinke kade in de havens riep meteen de reactie op: waarom hebben we er niet eerder aan gedacht? Nu blijkt dat er wel degelijk eerder aan gedacht is, maar dat het plan geen faire kans kreeg. Zo stonden de ontwikkelingen in de Vlissingse havens onnodig stil. In een markt die heftig beweegt, is dat een doodzonde. Gelukkig groeit het vervoer per schip nog steeds. Dus heeft Seaports alsnog volop gelegenheid voor expansie. Het is echter wel zaak dat het havenschap een leiding krijgt die minder slordig omgaat met opgelegde kansen. Je vindt de auto die ie zoekt Pearyweg 6. Goes, 0113-561812 www.autovermeulen.nl SINDS 1971 KEUKENS BADKAMERS Goes - Marconistraat 34 - Telefoon 0113-246080 Hulst" - Absdaalseweg 19 - Telefoon 0114-320080

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 3