Dolblij met een fiets en een echt bed OPEN AVOND: 12 APRIL PZC Zaterdag 7 april 2007 3 5 Shivanie, Wiraijsha en Sumeet Roman (vlnr) zijn dolblij met de fiets die ze gisteren van Martin Fouw uit Terneuzen kregen. foto Wim Kooyman Surinaams gezin uit Axel ziet droomwens in vervuling gaan. door Joeri Wisse terneuzen - Maar weinig Neder landse kinderen zullen een fiets noemen als je ze naar hun droom wens zou vragen. Maar Wiraijsha Roman uit Axel wilde niets liever dan dat. Gisteren kregen zij en haar broertje en zusje elk een splinternieuwe fiets. Een cadeau tje van Stichting Kinderdroom wens. Natuurlijk heeft Wiraijsha nog gro tere droomwensen: het liefst zou ze een huisje willen voor zichzelf haar moeder, broertje en zusje. Het gezin woont tijdelijk in Axel. Een oom heeft hen daar onderdak geboden, maar ruim is het niet, met vijf mensen op vierentwintig vierkante meter. Maar met een goe de fiets is ze al ontzettend geluk kig. De dagelijkse reis van Axel naar Terneuzen en terug verloopt zo een stuk prettiger. Het gezin Ro man (moeder Sabrina, Wiraijsha (13), Shivanie (11) en de io-jarige Sumeet) woonde tot voor kort in Suriname. Tot de (Nederlandse) vader van het gezin overleed. Daar mee verloren ze zo ongeveer alles wat ze hadden. Ze bleven achter in Nederland, waar ze hun vader hebben begraven. De situatie is nu onzeker: de kinderen mogen blij ven, maar Sabrina krijgt geen ver blijfsvergunning. Dianne de Jonge, leerkracht op de locatie Evertsenlaan van Stedelijke 'Hopelijk is dit het begin van een goede tijd voor ons in Nederland' Scholengemeenschap De Rede, sig naleerde de problemen van het ge zin. „Wiraijsha zat bij ons op school. Ze waren nog niet zo lang in Nederland, dus had ze een leer- achterstand. In de Evertsenlaan zit ten de kinderen in kleine groepen, zodat de leerlingen beter worden begeleid. Op die manier kom je ook veel meer over de leerlingen te weten. Bovendien merk je snel dat het thuis niet goed gaat. Huis werk wordt slecht gemaakt en er is bijvoorbeeld geen geld om schriftjes te kopen of aan school- uitjes mee te doen." De Jonge ken de de stichting al. „Mijn dochter had leukemie. Haar droomwens is ook door de stichting vervuld." Alle giften aan het gezin zijn opge bracht door plaatselijke midden standers. Fietsenmaker Martin Fouw: „We werden gebeld of we een fiets voor Wiraijsha konden le veren. We hebben besloten om ook haar broertje en zusje een fiets te geven." De beslissing was snel gemaakt „Het is bijna vanzelf sprekend dat een kind een fiets heeft. En wij eten door deze gift geen boterham minder." Het gezin ging gisteren meteen een fikse fietstocht maken. En niet zonder reden, want bij aankomst in Axel stond ze nog een verrassing te wachten. Hogenboom: Het gezin leeft nu in een ruimte van zes bij vier. De meiden slapen op bed- bankjes, de moeder slaapt op een los matras. De jongste slaapt in het bed van zijn oom. We wilden dit gezin dus heel graag goede bedden geven. Pot in Axel wilde daar graag geld voor geven en de Hema in Terneuzen schonk beddengoed." HBO Maritiem officier (Bachelor of Maritime Operations) HBO Logistiek (Bachelor of International Logistics) MBO Zeevaartopleidingen MBO Binnenvaartopleidingen MBO Haven, vervoer en logistiek MBO Opslag vervoer MBO Visserijopleidingen Zin in een baan vol uitdaging en perspectief! Kom dan op donderdag 12 april tussen 18.00 en 21.30 uur naar de Open Avond van het Maritiem Instituut 'De Ruyter' aan de boulevard in Vlissingen. Neem een kijkje in de wereld van de scheepvaart en logistiek en zetje eerste stap op weg naar een internationale loopbaan vol uitdaging en perspectief. MEER INFORMATIE OVER DE OPLEIDINGEN? www.deruyter-mi.nl - informatie@deruyter-mi.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 37