Fiat Uno is doelwit van Souburgse vandalen Ik ga dood als Stichting wil goede oude dag voor iedere 75-plusser in Middelburg Gemeente Veere viert tienjarig bestaan Vlissingen krijgt op termijn een nieuw politiebureau m zaken doen Hond valt herten aan bij Der Boede STEUTEL 30 Zaterdag 7 april 2007 pzc ZONNEBRILLEN ook op sterkte! Anne et Valentin - Blinde - Cutler and Gross l.a.Eyeworks - Oliver Peoples - Serengeti - Starck Eyes zondag en maandag gesloten Segeersstraat 35 Middelburg Auto's van het Italiaanse merk worden elk weekeinde gestolen. door Emile Calon OOST-SOUBURG - Souburgse vanda len hebben het gemunt op de Fiat Uno. Sinds enige weken worden zowat elk weekeinde wel enkele auto's van dat merk in Oost-Sou burg gestolen. Alle auto's worden ook weer terug gevonden door de politie. Telkens blijkt echter dat ze op z'n minst erg zijn toegetakeld. De ene keer werd zo'n Fiat teruggevonden in het kanaal, de andere keer uitge brand of helemaal in elkaar ge trapt. De politie vermoedt dat de auto's worden gestolen voor de kick. „Om er even mee te joyriden." Het is echter ook mogelijk dat ze voor iets anders worden gebruikt, aldus woordvoerder A. Don. De politie heeft nog geen idee wie verantwoordelijk is voor deze golf van vandalisme. Ook weet de poli tie niet waarom de vandalen het speciaal gemunt hebben op de Fiat Uno. Bestuurslid M. Berfelo van de Fiat Uno Fan Club Holland uit Kaats heuvel weet wel waarom. Volgens hem is de Fiat Uno heel makkelijk te stelen. Lomp geweld is volgens hem voldoende om zo'n auto open te krijgen en te starten. Op internet staan enkele filmpjes waarop precies is te zien hoe dat geweld moet worden toegepast. Daarnaast weet hij ook dat met be hulp van sommige scootersleutels een Fiat Uno zo open te maken en te starten is. De Middelburgse-Fiatgarage Blaas heeft nog niets gemerkt van de Souburgse vandalenrage. A. Polder dijk van die garage geeft wel aan Fiat Uno is volgens een bestuurs lid van de fanclub met lomp ge weld zo open te maken en te starten. Op internet staan film pjes over hoe dat precies moet. dat door het ontbreken van een startonderbreker het vrij eenvou dig is zo'n auto te stelen. Volgens haar is de Fiat Uno, geproduceerd tussen 1983 en 1998, jarenlang een zeer populaire auto geweest. „Zo wel bij jonge gezinnen, vrijgezel len als ouderen." Berfelo weet dat ook in Utrecht een tijd tal van Fiat Uno's werden gestolen. Ook daar werd eerst de tank leeg gereden waarna ze wer den gedumpt, meestal totaal ver nield. Berfelo raadt bezitters van een Fiat Uno aan om een stuurstang te ko pen of een startonderbreker aan te brengen. „Zo'n stang kost rond de 45 euro. Een startonderbreker is voor minimaal 100 euro te koop." De Vlissingse politie roept via de internetnieuwsbrief abonnees op om tips en wetenswaardigheden over de diefstal van Fiat Uno's te melden. Die nieuwsbrief is vol gens Don een goede manier om heel gericht mensen om medewer king te vragen. door Ronald Huissen MIDDELBURG - De eerste vijfhon derd 75-plussers in Middelburg krijgen volgende week de folder 'De Welzijnsadviseur' in de brie venbus. „De meeste ouderenorga- nisaties weten van ons bestaan af maar hiermee willen we alle hulp behoevende ouderen bereiken", vertelt de Middelburgse projectlei der en welzijnsadviseur M. Baltus. Een welzijnsadviseur is er voor zelfstandig wonenden die op be paalde gebieden zorg of hulp no dig hebben. Sinds 1 januari heeft Stichting Welzijn Middelburg er drie in dienst. In principe kan ie dereen bij ze aankloppen, maar de nadruk ligt op ouderen. De centra le vraag is: 'Wat heeft u nodig om een goede oude dag door te ko men?'. De adviseur gaat met de hulpbehoevende rond de tafel zit ten om in kaart te brengen op wel ke gebieden die persoon onder steuning nodig heeft en wat daar voor de mogelijkheden zijn. Baltus: „We hebben hier een over zicht van alle aanbieders van zorg en welzijnsproducten in Middel burg. Zodra we de behoeften van de cliënt op een rijtje hebben, rege len wij de zorg. Ook controleren we regelmatig of de hulpbehoefte van de cliënt verandert en of er nog verbeteringen nodig zijn in de zorg." In totaal krijgen alle 3800 Middel burgers van 75 jaar en ouder, de folder. Wat kan de adviseur doen? Alarmeringsservice en socia le alarmopvolging; cliënten kunnen op elk moment van de dag of nacht hulp inroepen. Maaltijdverstrekking; dagelijk se maaltijdbezorging aan huis. Hand- en spandiensten; voor kleine klusjes kunnen cliënten terecht bij een klussendienst. Sociaal-culturele activiteiten; ontspanning, beweging en ge zelligheid, maar ook ondersteu ning bij rouwverwerking en eenzaamheid. Cliëntondersteuning; telefoon cirkel, hulp bij formulieren etc. Bezuinigingen op de gesubsidieerde taxi duperen Willy Kuijpens. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Vier keer in de week gaat Willy Kuijpens uit Middel burg naar de dagbesteding in Kou- dekerke. Met de taxi, want met de auto, de bus of de fiets kan ze niet. Ze is bang dat ze door de bezuini gingen op het gehandicaptenver- voer voortaan thuis moet blijven. Want wie veel met de taxi rijdt, be taalt meer. Dat is de nieuwe regel. Haar man had nog geprobeerd om de brief met uitleg over de nieuwe regels voor haar achter te houden, maar dat lukte maar een paar da gen. Kuijpens is boos. „Ik was er verdrietig van, je bent zo onmach tig. Ik heb al zoveel beperkingen, nu word ik hier ook al in beperkt." Een rekensommetje: „Ik heb 24 zo- 'Ze hebben iedereen op één hoop gegooid en helemaal onderaan die hoop lig ik' nes in de week nodig om naar Koudekerke te gaan, maal 46 als je de vakanties niet meetelt. Dat is 1104 zones. Terwijl je er 451 mag rijden." Wie meer zones met de ge subsidieerde taxi gaat, moet een euro per zone betalen. „Dat kost me dus 653 euro. Dat kan ik niet meer opbrengen." Kuijpens schildert bij De Onderne ming van het Gors. „Dat geeft kleur aan mijn leven. Ik vind het belangrijk om deel te nemen aan de maatschappij. Naar een ge woon clubje kan ik niet, want ze moeten kunnen ingrijpen als ik hulp nodig heb. Bovendien ben je dan een buitenstaander, hier ben ik één van de velen." „Ik ben echt aangewezen op taxi vervoer. Als het verder is dan een paar kilometer dan kan het niet meer, dan heb ik een taxi nodig. Niet alleen als ik naar De Onderne ming ga, want ik wil ook wel eens naar de kapper, of naar een leuke winkel in Vlissingen of Goes. Mijn belangstelling is zo breed, ik wil ook wel eens naar een concert. Als ik niet meer weg kan, dan ga ik dood." Het is niet eerlijk, vindt ze, dat zij net zo hard wordt aangepakt als anderen. „Ik heb een vriendin, echt waar, die heeft een auto, én een booster én recht op de taxi. Mijn man idem dito, die heeft ook de keuze. Ik heb geen keuze, want ik kan niet in de bus of in de trein, maar ik mag net zoveel reizen als zij. Ze hebben iedereen op één hoop gegooid, en helemaal onder aan die hoop lig ik." De extra kosten zijn niet meer op te brengen, vertelt Kuijpens. „Ik woon in dit huis, met zorg van het Gasthuis, omdat ik dan bij mijn man kan blijven wonen, en dat is natuurlijk hartstikke fijn. We krij gen subsidie, want anders konden we deze woning niet betalen. Echt, ik ben blij hoor, dat ik in Ne derland woon, maar alles waar voor we in de jaren zestig en ze ventig op de barricaden hebben ge staan, wordt nu helemaal afgebro ken." De Middelburgse wethouder Al- bert de Vries (PvdA) laat weten dat er voor mensen waarvoor de bezuinigingen onrechtvaardig uit pakken een uitzondering kan wor den gemaakt. „Maar of dat in dit geval zo is, weet ik niet. Dan zou ik er eerst meer van moeten we ten." Bezuinigingen taxivervoer Walcheren Per 1 april moeten gebruikers van de gesubsidieerde taxi een instapzone betalen. Dat betekent een extra zone per rit. Mensen die meer dan tweeduizend kilometer per jaar rijden, moeten dub bel tarief betalen voor extra zones. Het was de bedoeling dat er nog verder bezuinigd zou worden. Die bezui nigingen zijn onder druk van gehandicaptenorganisaties uitgesteld. In oktober moeten nieuwe voorstellen voor bezuinigingen klaar zijn. in een kostuum van Goes, Lange Kerkstraat, 1e etage, 0113 - 27 00 25 www.steutelgoes.nl KOUDEKERKE - Een agressieve hond heeft gisterochtend om 10.50 uur de dieren in het hertenkampje bij Huis Der Boede aan de Vlissingen- straat in Koudekerke aangevallen. Het beest, vermoedelijk een pit bull, beet eerst het gaas kapot en rende vervolgens achter de herten aan. Een van de bokken wierp zich op als beschermer van de kud de en drong met zijn gewei de hond tegen de omheining. Die beet het hert vol in zijn snuit en liet niet meer los. De politie, die na tien minuten ar riveerde, heeft de hond doodge schoten. Daarop vluchtte de bok de wei in. Toen de dierenarts ter plaatse kwam voor een onderzoek was het hert al gestorven, waar schijnlijk vanwege alle stress. De tragedie trok veel publiek, waaronder een stel kinderen. De eigenaar van de hond, een 31-jari- ge Vlissinger, was niet aanwezig. domburg - De gemeente Veere houdt volgende week zaterdag een open dag ter gelegenheid van haar tienjarig bestaan. De jarige ge meente nodigt haar inwoners van 10.00 tot 16.30 uur uit in en bij het gemeentehuis in Domburg. Op een buitenpodium worden op tredens verzorgd van vier regiona le bands die hebben meegedaan aan Hooikoorts. Het gaat om Flow (10.30-11.00 uur), Latitude (12.00- 12.30), The Straits (12.30-13.00) en It Takes Two (16.00-16.30). Van 11.00-12.00, 13.00-14.00 en 15.00-16.00 uur is er op het buiten podium de Grote Kindershow met een clown en liedjes. Shantykoor Het Veerse Scheepstuig treedt op tussen 14.00 en 15.00 uur. In de raadzaal worden lezingen ge houden over de geschiedenis van Veere (Peter Blom, 10.30-11.00 uur), het Zeeuws Archief (Roelof Koops, 11.00-12.00 en 13.00-14.00), het gemeentehuis en architectuur (Geert Ridderbos, 12.00-12.30 en 14.30-15.00) en het Polderhuis in Westkapelle (Jan van Beekhuizen, 14.00-14.30 uur). door Emile Calon VLISSINGEN - De Vlissingse politie zit over een aantal jaren in een nieuw bureau. Het huidige pand aan de Molenstraat voldoet vol gens korpschef F. Goudswaard niet meer aan de eisen die tegen woordig gesteld worden aan een bureau. Een van de problemen is de centra le hal. Tijdens hun werkzaamhe den moeten agenten vaak door die hal. Mensen die daar zitten te wachten, om bijvoorbeeld aangifte te doen, zien hen heen en weer lo pen. Dat vindt Goudswaard niet meer van deze tijd. De korpsleiding is voorzichtig aan het kijken waar een nieuw bureau kan komen. Concrete locaties kan de korpschef echter nog niet noe men. Voor het korps daadwerkelijk met het Vlissingse bureau aan de slag gaat, moeten er eerst oplossingen gevonden worden voor twee ande re bureaus van de politie: het hoofdkwartier van de verkeerspoli tie in Kruiningen en het wijkbu reau van het team Kruiningen. Bei de kantoren zijn aan vervanging toe. De korpsleiding vindt dat de verkeersgroep centraler in de pro vincie gehuisvest moet worden, zo dat de A58, de Westerscheldetun- nel en Tractaatweg alsmede de rou te Goes-Zierikzee met minder tijd verlies zijn aan te rijden. De korpsleiding liet deze week we ten dat het nog wel enkele jaren kan duren voor er in Vlissingen daadwerkelijk begonnen wordt met de bouw van een nieuw bu reau.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 32