Op dit soort dagen Dancing with the Stars D7 r rLVj KEUKEN KANPIOEN IS Kapitein Rob De krant 10 weken voor €15,-! STEïN-IAUS 2 Zaterdag 7 april 2007 PZC MAIKEL HARTE Donderdagavond was ik vrijwilliger in het Scheldethea- ter in Terneuzen bij de viering van het 50-jarig be staan van Porgy en Bess. Onder anderen Jules Deelder en Bart Chabot betraden het podium. Van die twee heb ik ach ter de coulissen net zoveel genoten als ervoor. Achter het to neel voerden ze een geanimeerd gesprek over Dancing with the Stars, het televisieprogramma waarin bekende Nederlan ders worden gekoppeld aan ervaren dansers en met elkaar een soort competitie uitvechten. Chabot is een van de deelnemers. Het gesprek tussen de twee is een opeenstapeling van al dan niet bewuste misverstanden. „Wie doen daar nog meer aan mee dan?", vraagt Deelder quasi-geïnteresseerd. „Nou", zegt Chabot, „Aukje Van Ginneken (soapster uit GTST) bijvoor beeld." „Ankie van Grinneken, bedoel je zeker?", antwoordt Deelder, „die paardrijdster." „Nee joh, da's Ankie van Gruns- ven", pareert Chabot hem. Zij bulderen het uit, althans Chabot, bij Deelder blijft het bij een minzame lach, maar dat komt waarschijnlijk op hetzelfde neer. Als zij zich opmaken om het toneel op te gaan, dwalen mijn gedachten af naar mijn danservaringen. De salsa-hype is niet aan mij voorbijgegaan en ook in het stijldansen heb ik mijn portie lessen gehad. De voornaamste reden om op dans les te gaan was wel altijd die ene bepaalde meid die er ook op zat. Toch deed ik het soms graag, al was ik niet altijd even ta lentvol. Zo danste ik eens een tango en ik dacht ik dat die dans helemaal te pakken had. Vol overgave, vol passie, trok ik mijn danspartner over de dansvloer. Even dacht ik dat ik een Argen tijn was. Totdat de dansleraar me op m'n rug tikte. „Meneer Harte, dit is een Weense Wals." 'Vol overgave trok ik mijn danspartner over de dansvloer' COLOFON DIRECTIE Directeur/uitgever: Ad Verrest HOOFDREDACTIE Hoofdredacteur: Peter Jansen pjansen@pzc.nl Adjunct-hoofdredacteur: Arie Leen Kroon alkroon@pzc.nl CENTRALE REDACTIE redactie@pzc.nl, tel. 0113-315500, fax 0113-315609 KANTOREN Goes: Stationspask 28, Postbus 31, 4460 AA Goes, 0113-315500 Middelburg: Buitenruststraat 18, Postbus 8070, 4330 EB Middelburg, 0118-493000 Terneuzen: Willem Alexanderlaan 45, Post bus 145, 4530 AC Terneuzen, 0115-645769 Zierikzee: Grachtweg 23a, postbus 80, 4300 AB Zierikzee, 0111-454651 Hulst, Steenstraat 37, 4561 AR Hulst, 0114-371379 ABONNEMENTSPRIJZEN Maand €21,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal €61,50 (acceptgiro €64,50) Jaar €236,00 (acceptgiro €239,00) Voor toezending per post geldt een toe slag. Abonnementenadministratie, fotoservice, abonneevoordeel Bel lezersservice 0800-0231231, dagelijks 8.00-17.00, za terdag tot 12.00 uur, of mail lezersservice@pzc.nl; fax 076-5312330. Postadres: Lezersservice PZC, Postbus 3229, 4800 MB Breda. Beëindigen abon nement uiterlijk één maand voor het ein de van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Wet Bescher ming Persoonsgegevens van toepassing) ADVERTENTIES Verkoopteam Zeeland: 0113-315520, fax 0113-315529. teamzeeeland@pzc.nl Personeels-, educatie- en zorgadverten- ties: 076-5312240, fax 076-5312340, eaz@pzc.nl. Business to business, onroerend goed: 076-5312277, fax 076-5312274, segmentteam @pzc.nl Publicatierecht beeldende kunst: via Beeldrecht. Auteursrecht: voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV. Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV is een onderdeel van de Koninklijke Wegener NV. KRANT NIET ONTVANGEN? Onze excuses. Bel gratis lezersservice 0800-0231231. maandag t/m vrijdag 7.00-17.00 uur, zaterdag 8.00-12.00 uur. Pasen! Dat betekent een lekker ontbijtje, met je gezin genieten van een paar mooie lentedagen en rondkijken bij stuntende ondernemers. En er was nog iets, toch? door Ondine van der Vleuten Drie vrije dagen. Om te zingen tot eer van de opgestane Heer, je slag te slaan bij de keukenboer, eieren te eten of te kijken naar dure boli des. Het kan allemaal, met Pasen. Voorganger Krijn Verhage, Evan gelische Gemeenschap Rafaël in Goes: „Ik zie erg uit naar de interkerkelij ke paasjubel die zondag gehouden wordt op de Grote Markt in Goes. Dat is echt geweldig, met mensen van allerlei verschillende kerken en achtergronden zingen tot eer van de opgestane Heer. Ik ben daarbij voorganger. Mensen wen sen elkaar wel allemaal 'vrolijk Pa sen', maar ik ben bang dat de oor spronkelijke betekenis niet meer bekend is. Persoonlijk zoek ik de diepere betekenis van de dingen. Dat de Meubelboulevard open is op tweede paasdag, daar heb ik niets op tegen, maar zelf ga ik lie ver met mijn gezin de natuur in." Sjacco Joziasse van Intratuin in Koudekerke: „In mijn gezin heeft: Pasen nog echt betekenis. We genieten zon dag samen van een paasontbijt en staan stil bij de paasgedachte. Maar tweede paasdag staat het on dernemen weer centraal, dan moet er verkocht worden. Het is heel duidelijk dat dat de dag is van de grote aankopen, zoals tuinmeu belen en barbecues. Gezinnen ko men zich dan ook oriënteren op wat ze met hun tuin kunnen. Pa sen is altijd een leuke tijd om te werken, met al die geel bloeiende planten. Zo'n vrolijke kleur is dat, als je uit de winter komt." Onno van Kuekelberghe van Pot Interieur in Axel: „Onze winkel is maar vier dagen per jaar gesloten en eerste paasdag is er één van. Dat willen we graag zo houden, die dag is voor het ge zin, voor familiebezoek. Paasmaan dag gaat de deur weer open en bie den we onze klanten een show met het merendeel van de ontwer pen van Le Corbusier en datzelfde met Fritz Hansen. De mensen moeten hier natuurlijk geen Leen Bakkerprijzen verwachten, maar we hebben leuke aanbiedingen. Je ziet dat mensen hier op zo'n dag komen kijken en dan een maand of twee later eens terugkomen om daadwerkelijk iets te kopen. Maar ook zijn er veel klanten die al een keer of drie geweest zijn en op paasmaandag de knoop doorhak ken. Het mooiste zou ik het vin den als het maandag wat druilerig weer is, dat is zakelijk gezien het beste. Hoewel ik de mensen uiter aard hun terrasje best gun." Pedro Dallinga van Car Village in Goes: „Wij hebben zeker duizend eieren en een stuk of honderd paasbro- den van een kilo of twee inge kocht om onze klanten op paasmaandag iets te kunnen aan bieden. Het is de eerste keer dat wij op paasmaandag onze deuren openzetten en we hebben nog geen idee wat we kunnen verwach ten. Hopen dat er veel mensen ko men? Nee hoor! Hoop is uitgestel de teleurstelling." Peter van Valderen van Grando Keukens in Hulst en Zierikzee: „Eerste paasdag zijn wij in Hulst open. Dat komt omdat we 'inwo nen' bij Morres en dan ga je mee met de openingstijden. Wij heb ben als paasaanbieding een granie ten aanrechtblad voor dezelfde prijs als een van kunststof. En de keukens verkopen we inclusief montage. Weet u wat het is, op dit soort dagen zijn de mensen wat ge zelliger, wat vrijer, wat leuker. Je bent meer geneigd wat extra's voor elkaar te doen. Wij ook, voor de klanten." Willem Vreeke van ontbijtzee- land.nl: „Wij serveren tijdens de paasda gen rond de honderd ontbijtjes, brunches en minibuffetjes, met Pa sen als thema. Er wordt veel be steld door mensen op campings, of mensen van buiten Zeeland die weten dat iemand hier logeert en die persoon willen verrassen. Voor ons zijn dit extra drukke dagen, dus zelf zitten we niet aan een paasontbijt. Moederdag staat voor onze zaak op nummer 1, dan Va lentijnsdag en als derde Pasen en Pinksteren. Wij leveren ontbijtdo- zen of de luxere manden. Met Pa sen geven we als extra's nog een bosje gele bloemen, een paaskaart, extra vleeswaren, paasbrood, een chocolade paashaas en héél veel ei tjes. Allemaal beschilderd!" Pasen, waar ging dat ook weer over? Eerste paasdag valt op de eerste zondag na de eerste volle maan in de len te. Dit jaar is dat op zondag 8 april. Van oorsprong is Pasen een joods feest: Pesach. Op Pesach werden de da den van God voor het land Israël herdacht. Met Pasen herdenken de christenen de opstanding van Jezus Christus uit de dood, nadat hij aan het kruis gestorven was. Niet Kerstmis, maar Pasen is daarom voor christenen het belangrijkste feest. Jezus is de zoon van God, de verlosser, die zich uit vrije wil opofferde om God met de mensen te verzoenen. Hij wordt wel het eeuwige paaslam ge noemd. Vandaar het gebruik om boter in de vorm van een paaslammetje te presenteren bij het ontbijt, met een palmtakje. De laatste zondag voor Pasen heet Palmzondag, Palmpasen of Passiezon dag. Die dag wordt de blijde intocht van Jezus Christus in Jeruzalem ge vierd. Volgens de Bijbel bedekte de zegevierende menigte de weg voor hem met palmtakken. Palmzondag is de eerste dag van de Goede of Stille Week. In die week valt de Witte Donderdag (herdenking laatste avondmaal), de Goede Vrij dag (herdenking kruisiging van Jezus), Stille Zaterdag (die herinnert aan de periode dat Jezus in het graf lag) en Paaszondag (de herrijzenis). Paasmaandag is een officiële feestdag. Vroeger werden met Palmpasen overal palmprocessies gehouden. Nog steeds lopen in delen van Nederland kinderen die zondag in optocht ach ter een fanfarekorps aan, met een palmpasenstok in de hand. Die heeft de vorm van een kruis en is versierd met onder meer groene takjes (vaak buxus). Bij Pasen horen symbolen van nieuw leven en vruchtbaarheid zoals het ei en de paashaas. Die verwijzen ook naar de heidense vruchtbaarheidsfees ten die vroeger rond deze tijd gevierd werden. Geel is de kleur van het paasfeest. Geel staat voor de zon, onthechting, bevrijding, de toekomst, nieuw leven, de lente, de overwinning van licht op duister. Volgens de kerkleer echter is wit de kleur van Pasen. Ik neem de krant 10 weken voor 15 en Ik neem een proefabonnement van aansluitend neem ik een vast abonnement. 10 weken voor 15. Ik betaal vervolgens per kwartaal 61,50 Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, via automatische incasso C* heb de laatste 3 mnd geen proef gehad) - Stuur de bon naar PZC Lezersservice, Antwoordnummer 713,4460 WB 60ES. Bellen kan ook: 0800 - 0231 231 (gratis) Gratis Sudoku-spelcomputer tij vast abonnement met automatische betaling Naam Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Geboortedatum Ingangsdatum Ik machtig de PZC Rekeningnummer om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven, Handtekening De PZC gaat wrgvukfig or met persoonsgegevens, tn hel colofon treft u nadere informatie WE LTMEISTER KÜCHEfc# GOES, Marconistraat 28 (Woonmall Goes) tel 0113-227077 Kijk voor overige adressen en openingstijden op www.keukenkampioen.nl of bel 0800-1536. door Selma Osman VEERE - Met de aankomst van Thijs Römer alias Kapitein Rob en zijn hond Skip in een zijspan zijn giste ren in Veere de opnamen voor de nieuwe Nederlandse speelfilm be gonnen. Een groot deel van de avonturen van Kapitein Rob wordt in Zeeland verfilmd. Vandaag arriveert Katja Schuur man op de set in Veere. Zij speelt Robs vriendin Paula. Het oude mij- nendepot langs het Kanaal door Walcheren is ingericht tot filmstu dio. Na 14 april wordt gefilmd in Middelburg (sociëteit De Verge-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 2