Prinsen als 'Racing Team Oranje' op Zandvoort Royalty Sommige Oranjeprinsen hebben een vleugje benzine in het blauwe bloed. Bernhard jr. en Pieter-Christiaan zijn fervente coureurs. door Hans Jacobs foto CPD Zeventig jaar geleden ver ongelukte prins Bern hard bijna toen hij in een Ford Cabriolet met hoge snelheid tegen een vrachtwa gen reed. Hardrijden zat hem nu eenmaal in de genen. In zijn verde re leven ontsnapte hij bij auto-on gevallen nog een paar keer aan de dood. Bernhard heeft het racebloed over gedragen aan zijn kleinzoons Bern hard (37) en Pieter-Christiaan (36), de tweede en derde zoon van prin ses Margriet en Pieter van Volien- hoven. Op jonge leeftijd keken de beide prinsen bij opa op Soestdijk naar het autoracen op televisie. „Ik kijk nu nog graag naar de Formule 1. Eens per jaar bezoek ik een Grand Prix", zei Bernhard twee jaar geleden. Pieter-Christiaan is ook kritisch. „Het draait alleen maar om geld, het is de haute couture van de au tosport geworden", aldus de prins, „De afstand tot de fans is te groot, dan is het op Zandvoort leuker. De wedstrijden zijn spannender en het publiek kan overal dicht bij komen." Overmorgen doen de beide prin sen - na drie jaar poedelen in de Seat Cup - als 'Racing Team Oran je' mee aan de Nederlandse BMW I30i Cup op het circuit van Zand voort. Niet voor niets door de auto fabrikant de 'koningsklasse' ge noemd, waarin ook schaatskam pioen Rintje Ritsma meedoet. „De Seat was een ideale klasse om als beginnend coureur in relatief korte tijd veel ervaring op te PZC Zaterdag 7 april 2007 I 23 Prins Bernhard (links) en Pie ter-Christiaan van Oranje, racelief hebbers. doen", aldus Bernhard. Voor Pie ter-Christiaan gaat het om de 'kick'. Het racen is een 'megahob- by' voor de prins, die eerder met hardlopen de aandacht trok. „Wat me vooral boeit is het voortdu rend zoeken naar precisie, om te proberen zo scherp mogelijk te rij den. Wat we missen is vooral erva ring." Het rijden in de Seat vond hij 'afmattend'. „Qua inspanning is een marathon zwaarder." Volgens Bernhard moet 'je in goe de conditie zijn voor het racen'. Van zijn eigen conditie vond de tweede zoon van prinses Margriet en Pieter van Vollenhoven dat 'die beter kan'. Bernhard stapt in mei met tv-ac- teur Chris Zegers in een Porsche 356A Speedster uit 1956, voor de tachtigste aflevering van de presti gieuze autorally 'Mille Miglia', een rit van duizend mijl (ruim 1650 ki lometer). Het is een regelmatig heidsrally voor 'klassiekers', geen snelheidsrace, die voert van het Ita liaanse Brescia via Ferrara naar Ro me en weer terug naar Brescia. Aan de rally wordt ook deelgeno men door de voormalige Formule r-coureurs Gijs van Lennep en Ben Pon, die een Porsche 550RS uit 1955 tot hun beschikking heb ben. Zie ook www.royalblog.nl ALLEMENSEN Elizabeth aanwezig bij herdenking Arras Koningin Elizabeth is paasmaan dag, in haar functie als staats hoofd van Canada, samen met prins Philip in Frankrijk om de negentigste verjaardag te herden ken van de slag bij Vimy. Dat ge beurt bij het Canadese nationale monument even buiten Arras in Frankrijk. Bij de slag om Vimy verloren tussen 9 en 12 april 1917 zo'n 3500 Canadese militairen het leven en raakten er minstens tienduizend gewond in de strijd tegen de Duitsers. 'Prins Harry is totaal onhandelbaar' Prins Harry heeft een uitbrander gekregen van de Britse legerlei ding. Dit vanwege zijn onverant woordelijke gedrag, 'een officier onwaardig', aldus een hoge mili tair. Ook Scotland Yard is boos. „Harry is onhandelbaar", vindt de koninklijke veiligheidsdienst. Harry kan in zijn vrije tijd moei lijk van drank en vrouwen afblij ven. Dat leidt regelmatig tot si tuaties waarin Scotland Yard 'niet kan instaan voor zijn veilig heid'. „Het is tijd dat hij volwas sen wordt. Hij is geen 18 meer, maar 22", aldus een veiligheids man in een Britse krant. Onderzoek psychiater van Anna Nicole Het medisch tuchtcollege in de Amerikaanse staat Californië stelt een onderzoek in naar de psychiater van Anna Nicole Smith, meldt persbureau Reu ters. De 39-jarige blondine over leed op 8 februari aan een 'onop zettelijke overdosis'. Psychiater Khristine Eroshevich, die be vriend was met Smith, schreef in de vijf weken voor de dood van de pin-up recepten uit voor meer dan 1800 pillen, waaron der spierverslappers en een slaapmiddel. Toen Anna Nicole stierf) waren meer dan zeshon derd pillen verdwenen. Het is on duidelijk of de ze deze pillen alle maal heeft ingenomen. Dominee stalkt prinses Madeleine Prinses Madeleine wordt be dreigd en lastiggevallen door een homofobe dominee uit Ameri ka. Dat heeft het Zweedse hof be vestigd. Dominee Fred Phelps heeft een website 'God hates Sweden' en juichte het relatief grote aantal Zweedse slachtof fers van de tsunami in 2004 toe. Phelps woede en haat is gewekt toen een Zweedse predikant werd veroordeeld voor discrimi natie van homoseksuelen. De Prinses Madeleine. foto GPD Amerikaan stuurt nu dagelijks faxen naar Madeleine, de jongste dochter van koning Carl Gustaf, met beledigen de opmer kingen en ver wensin-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 23