Havenschap zit VCT dwars Ép- 1 9B3SHI2BP WKÊBÊÊ Infa-avand Paasbloemen fr HET WIER: Veel zon Postbode moet ook op maandag langs de deuren Koester uw zwaluwtjes Zaterdag 7 april 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 83 - los nummer 1,30, zaterdag 1,85 www.pzc.nl Verbrugge voelt zich tegengewerkt door Zeeland Seaports. door Ben Jansen GOES - Havenschap Zeeland Seaports heeft havenonderneming Verbrugge Terminals stelselmatig tegengewerkt bij haar plannen voor een grote containerterminal in Vlissingen-Oost. Uit correspondentie tussen Zee land Seaports en Verbrugge, waar op deze krant beslag heeft weten te leggen, blijkt dat het ha venschap telkens meldt volledig achter het initiatief van het haven bedrijf te staan. Verbrugge meent evenwel dat Zeeland Seaports de plannen voor de Verbrugge Contai ner Terminal (VCT) in de praktijk de grond in boort. De achterliggen de gedachte daarbij is dat de Wes- terschelde Container Terminal (WCT) kan worden afgeschreven als het initiatief van Verbrugge haalbaar is. Dat krijgt een delegatie van Ver brugge in 2004 al overduidelijk te horen als ze een gesprek over haar ideeën heeft met Gert de Kok, op dat moment voorzitter van Zee land Seaports, en directeur Hans van der Hart. In dat overleg geven de laatsten te verstaan dat het als een 'vijandige daad' zal worden op gevat als Verbrugge met de plan nen naar buiten komt. In de brief wisseling van afgelopen voorjaar ontkent Van der Hart dat, maar Verbrugge-directielid Hans Na- ninck houdt staande dat deze uit spraak wel degelijk is gedaan. De ferme reactie van het ha venschap schrikt Verbrugge af. Tot in 2005 Maria le Roy als voorzitter van Zeeland Seaports aantreedt. m Uit brieven tussen Zeeland Seaports en Verbrugge Terminals blijken spanningen over plannen voor een binnendijkse container- terminal in Vlissingen-Oost. Zij moedigt Verbrugge juist aan door te gaan met de plannen. Dat leidt tot de afspraak tussen Zeeland Seaports en Verbrugge de nautisch-technische aspecten van een grote containerterminal aan de Quarleshaven in Vlissin gen-Oost te onderzoeken. Het er gert Verbrugge dat Zeeland Seaports een gunstig rapport hier over achterhoudt. Verbrugge is woest als blijkt dat het havenschap, terwijl de studie groep nog aan het werk is, het VCT-plan al afschiet. Eerst door in een vertrouwelijke brief aan het da gelijks provinciebestuur de VCT als containerhaven voor diep ste kende containerreuzen volledig van tafel te vegen. Vervolgens door een analyse openbaar te maken, waarin wordt geconcludeerd dat binnen het havengebied van Vlis singen-Oost alleen kleinere contai nerschepen kunnen worden be handeld. De conclusie van het ha venschap: zonder de WCT zal Vlis- singen geen belangrijke speler wor den in de containermarkt. Van Verbrugge was gisteren geen reactie te krijgen. Van der Hart ver wierp de suggestie dat Zeeland Seaports de VCT-plannen willens en wetens zou torpederen. pagina 16: Verbrugge wil echte steun pagina 3: commentaar De natuurlijke rust van Scandinavisch slapen SWENSEN jg KOUDEKERKE - Hoewel wit eigenlijk de kleur van Pasen is, puilen de tuincen tra uit met vrolijke, gele bloeiers. „Zo'n vrolijke kleur is dat, als je uit de winter komt", vindt Sjacco Joziasse van Intratuin in Koudekerke Pasen: voor de een het voornaamste christelijke feest, voor de ander een tijd om lekker te winkelen. foto Ruben Oreel pagina 2 en 3: deze dagen wil iedereen aardig zijn; commentaar Paasshows moeten verboden worden Pikante billboards horen niet in het straatbeeld eens 44% 156% EN Zeeland: 2 en 3, 29 t/m 39, 42 en 43; Binnenland: 4, 5 en 7; Buiten land: 8, 9 en 10; Meningen: 11, 12 en 13; Economie: 16 en 17; Buiten gebied: 19 t/m 21; Weer: 26; Strips: 27; Cultuur: 40 en 41; Agen da: 45; Sport: 47 t/m 53. jjiMf oi^ i s U e voor thuiszorg Vragen over thuiszorg en Wmo? www.curadomi.nl 0113 - 33 30 30 IE april 19.- E1.DD uur Hogeschoolj V. - W'ik Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 I I I 8 711688 555547

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1