Verbrugge wil echte steun Sloepen en kites op watersportbeurs Reisaanbieders aangeklaagd Philips rondt verkoop CEC af O ontdek het design van hardglazen 1 6 Zaterdag 7 april 2007 PZC Briefwisseling over 'mee- en tegenwerking in containerproject. door Ben Jansen GOES - De brieven beginnen met 'Geachte heer' en worden steevast afgesloten 'Met vriendelijke groet'. Ook de toon is hoffelijk. Maar het gaat er hard aan toe in de brieven die havenschap Zeeland Seaports en havenbedrijf Verbrugge Termi nals tussen begin februari en be gin maart van dit jaar wisselen. Onderwerp: de plannen van Ver brugge voor een terminal voor gro te containerschepen in de Quarles- haven in Vlissingen-Oost. 9 februari 2007. Drie dagen na de publicatie van de plannen voor de Verbrugge Container Terminal in de PZC meldt directeur Hans van der Hart aan Verbrugge volledige steun voor het realiseren van een containerterminal in de bestaande haven. Hij nodigt het havenbedrijf uit voor overleg op de kortst moge lijke termijn. 16 februari 2007. Directielid Hans Naninck van Verbrugge herinnert Van der Hart eraan dat hij en de toenmalige havenschapsvoorzitter Gert de Kok in 2004 hebben laten weten dat zij publicatie van de Ver- brugge-plannen als een 'vijandige daad' zullen opvatten. Een jaar la ter reageert de nieuwe voorzitter Maria le Roy anders: laat maar ko Te koop gevraagd voor PROJECTONTWIKKELING - bouwlocaties - (sloop) panden - gronden - percelen - bouwplannen Te koop gevraagd voor BELEGGINGEN - bestaande al of niet verhuurde bedrijfspanden - gronden - woningen Van Dijke Projectontwikkeling b.v. t.a.v. Mr. Adriaan A. van Dijke MBA Pres. Kennedylaan 28 4334 EJ Middelburg T 0118 - 640444 F 0118 - 628115 projectontwikkeling@vandijke-beheer.nl men. Dat leidt tot de afspraak tus sen Zeeland Seaports en Verbrug ge een studiegroep te vormen om de nautisch-technische aspecten van een grote containerterminal aan de Quarleshaven in Vlissin gen-Oost nader te onderzoeken. Op suggestie van het havenschap begeleidt adviesbureau Haskoning de stuurgroep. Het is Naninck ge bleken dat 'de positieve toonzet ting van Zeeland Seaports een an der en zonder meer ongunstig sce nario lijkt te maskeren', maart 2007. Naninck memoreert dat een vertegenwoordiger van Verbrugge in de studiegroep vorig jaar december heeft geïnformeerd naar naar rapport van Haskoning over de mogelijkheden van de Quarleshaven. Daarbij verzekert Zeeland Seaports dat er geen rap port van Haskoning is. Alleen een onderzoeksverslag van het mari tiem researchinstituut Marin, waar voor Haskoning opdrachtgever was. Naninck voegt de bevindingen van het door Verbrugge in de arm genomen havenadviesbureau Kop pies Stevens bij. Dat wil in fe bruari met het Marin overleggen over de toegankelijkheid van de Quarleshaven voor zeeschepen tot 400 meter. Marin is daar alleen met instemming van Haskoning toe bereid. Daar krijgt Koppies 8c Stevens te horen dat daarvoor per missie van Zeeland Seaports is ver ARNHEM - TV Gelderland heeft vijf klachten tegen reisaanbieders inge diend bij de Reclame Code Com missie, zo meldde de omroep giste ren. Volgens het consumentenpro gramma Hallo Gelderland! komen Ryanair, Centerparcs, Landal Greenparcs, Zonplan en Ferio Va kanties hun belofte voor een goed kope vakantie niet na. Sinds deze maand geldt de Code Reisaanbiedingen, die reisorganisa ties voorschrijft dat in een all-in- prijs alle kosten verwerkt moeten zijn. Tijdens of na het boeken mo gen geen extra kosten zoals toeris tenbelasting opduiken. TV Gelder land ontdekte bij een steekproef dat de vijf aanbieders zich niet aan deze code houden, aldus de om roep. eist. De conclusie van het Hasko- ning-rapport luidt overigens: tech nisch kan het allemaal; het is een kwestie van hoeveel het mag kos ten. De woordvoerder van Hasko ning deelt nog mee dat het hem zeer zou verbazen als het ha venschap het rapport niet aan Ver brugge zou hebben gegeven, om dat Zeeland Seaports 'alles wil doen om Verbrugge te helpen bij het realiseren van haar project'. Even later blijkt waarom het rap port nog niet bij Verbrugge is be land. Het heeft een voorlopige sta- 'De positieve toonzetting lijkt een meer ongunstig scenario te maskeren' tus. Koppies Stevens verwon dert zich erover dat in de volgens Haskoning zeer goed functione rende nautische projectgroep niet naar Verbrugge wordt gemeld dat een belangrijk concept-rapport ge reed is. De reactie daarop is dat er voor Zeeland Seaports commer cieel gevoelige informatie in zou staan. 2 maart 2007. Van der Hart rea geert een tikje verongelijkt. Hij be grijpt niet waarop Verbrugge ba seert dat het havenschap de plan nen tegenwerkt. 7 maart 2007. Naninck geeft op zijn beurt uitdrukking aan zijn be vreemding over een economische evaluatie die adviesbureau Ecorys in opdracht van Zeeland Seaports heeft gemaakt van de haalbaar heid van containeractiviteiten in de Quarleshaven. Verbrugge is niet om inbreng voor die analyse ge vraagd. Ecorys komt eind decem ber in zijn rapport Marktpoten tieel binnendijkse containertermi nal Vlissingen niettemin tot de conclusie dat slechts schepen met maximaal vierduizend containers in de Quarleshaven terechtkun nen. Naninck kan dat moeilijk rij men met het streven van het ha venschap, zoals Van der Hart eer der heeft geschreven, 'volle mede werking te verlenen aan een zo op timaal mogelijke ontwikkeling van het bestaande havengebied'. De ergernis van Verbrugge is des te groter omdat Zeeland Seaports op 11 december in een vertrouwe lijke brief aan het dagelijks provin ciebestuur volledig de vloer heeft aangeveegd met de plannen van het havenbedrijf. De terminal met een kade van 1653 meter en een diepgang van 16,5 meter in de Quarleshaven is niet haalbaar, oor deelt Van der Hart. Hij acht alleen een containerterminal mogelijk met een diepgang tot 14 meter, maar die kan hooguit een aanvul ling op de WCT zijn. De slotsom luidt dat Vlissingen zonder de WCT geen belangrijke speler in de containermarkt kan worden. Uw bedrijf verkopen.... een bedrijf kopen doorstarten Financiële-Fiscale en Contractuele realisatie Van Dijke cs Overname specialisten Mr. Adriaan A. van Dijke MBA T 0118 - 640444 F 0118 - 628115 fusie&overname@ vandijke-beheer.nl AMSTERDAM - Elektronicaconcern Philips heeft de verkoop van zijn resterende activiteiten op het ge bied van mobiele telefonie aan China Electronics Corporation (CEC) op 31 maart afgerond. Dit maakte het concern gisteren be kend. Op 12 februari kondigde Philips aan dat het een overeenkomst met CEC had gesloten voor het over dragen van de divisie. Het onder deel haalde in het eerste kwartaal van 2007 een omzet van zo'n 55 miljoen euro, ten opzichte van 100 miljoen in dezelfde periode vorig jaar. Het heeft 240 mensen in dienst, vooral in Azië en Europa. Glashandel MELIESTE Hardgiazen deuren zijn mooi, staan chique en laten veel licht door. Prachtig in combinatie met bijvoorbeeld een hard- stenenvloer of een mooie parketvloer. Waarom eigenlijk houten deuren? Ontdek hardglazen deuren... Bezoek onze showroom, wij adviseren u graag! Livingstoneweg 20, Goes, Tel.: 0113 - 227 854 Openingstijden showroom: ma t/m vrij van 8.00 tot 17.30 of op afspraak. www. me I iesteg lasn I door Jeffrey Kutterink GOES - Jong, oud, rijk en iets min der rijk; de sloep blijft een popu lair schip onder botenliefhebbers. Sloepenbouwer Van der Vlies Nau- tic uit Goes verwacht dan ook goe de zaken te doen op de Water sportbeurs in Goes. Voor het eerst staat het bedrijf er met een eigen nieuwe sloepenlijn: de Gulden Vlies sloep. „De casco's worden elders in Nederland ge maakt, maar we bouwen zelf de schepen in Goes af', vertelt me de-directeur Peter van der Vlies. „Ze zijn zo populair, omdat voor sloepen kleiner dan 15 meter geen vaarbewijs nodig is. Iedereen kan er mee varen. Ze zijn bovendien betaalbaar. Een gerestaureerde kost 8000 euro. Een nieuwe polyes ter 25.000 euro en een houten het dubbele. Ze zijn allemaal zeewaar dig en zijn zo duur en luxe te ma ken als je zelf wilt." Van der Vlies Nautic, gevestigd op bedrijventer rein de Poel in Goes, gaat uitbrei den om de vraag naar schepen bij te benen. „Ze zijn eenvoudig op een trailer te vervoeren, vandaar dat we op de Poel zitten." De sloepenbouwer is één van de 80 exposanten op de Watersport totaal8cmaritieme dagen Zeeland. Behalve schepen bekijken, kunnen bezoekers in enorme waterbassins roeien en raften. Ook zijn er de monstraties wakeboarden. De Zee landhallen verwachten 10.000 be zoekers. De beurs is vandaag open van 10.00 tot 18.00 uur; morgen en maandag van 11.00 tot 18.00 uur. Peter van der Vlies legt laatste hand aan de stand. V- foto Willem Mieras SCHOONMAAKBEDRIJF BLEIJENBERG Schoonmaakbedrijf Bleijenberg b.v. Scheldestraat 98, Postbus 230, 4380 AE Vlissingen Tel: 0118-417500. Fax: 0118-418107 Vestiging Noord-Brabant Bredaseweg 185, Postbus 150, 4870 AD Etten-Leur Tel: 076-5083594, Fax: 076-5083501 info@bleijenbergbv.nl www.bleijenbergbv.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 16