Nieuwe bank exprespost per I v59 PZC Zaterdag 7 april 2007 Eindelijk dat mooie bank stel uitgezocht en dan nog minimaal drie maanden wachten voordat het daad werkelijk op z'n plek staat. Voor lange levertijden in de meubel branche kunnen consumenten weinig begrip opbrengen. Maar we moeten ons er maar bij neerleg gen, want het kan volgens meubel producenten niet anders. Onzin, meent Dennis Goethals (37) van Designonstock. Het nieu we Nederlandse bedrijf, dat sinds vorig jaar vanuit Tilburg opereert, levert binnen maximaal drie we ken. En het kan nog gekker. Vanaf deze maand heeft de producent met verschillende woonwinkels de afspraak dat het verkochte meubel zelfs binnen een week op z'n plek is. De ver klaring daar voor is volgens Goethals simpel. De keuze mogelijkheden bij de concurrentie zijn simpelweg te groot. De catalo gi bevatten tientallen modellen die ook nog eens verkrijgbaar zijn in verschillende stoffen. En die zijn meestal niet op voorraad, waardoor het maanden duurt voordat een meubel uiteindelijk zijn weg naar de consument vindt. „En als je ziet wat er dan nog alle maal verkeerd gaat...", schampert Goethals. Designonstock wil die nadelen wegnemen. De oplossing schuilt in een bescheiden collectie. Die bestaat uit slechts twaalf mo dellen die verkrijgbaar zijn in 32 verschillende stoffen. Alles is op voorraad. Dus wordt een model verkocht, dan kan de productiemo len nog dezelfde dag gaan draaien. „Vergelijk het maar met McDo nald's." Bijkomstig voordeel is dat door die werkwijze de prijzen lager liggen dan bij andere producenten van designmeubilair. Want met die producenten wil Designonstock zich meten. „We maken mooie designmeube len voor aanvaardbare prijzen", zegt Goethals, die het bedrijf heeft opgezet met Frank Schevers (29) en Yilmaz Dogan (34). Een bank stel is bij Designonstock verkrijg baar vanaf 1199 euro, een fauteuil vanaf 749 euro. Verantwoordelijk voor de beschei den collectie is ontwerper Rode- riek Vos, tot 2004 één van de drij vende krachten achter woonwin kel Maupertuus in Groningen. Van uit Heusden Vesting ontwerpt hij tegenwoordig voor producenten als Linteloo, Driade, Spectrum en MDF Italia. „Zijn kracht is zijn ge nialiteit", meent Goethals. „Rode- riek kan dingen bedenken die er nog niet zijn. Oorspronkelijke pro ducten die wel begrijpelijk zijn." Zijn ontwerpen voor Designon stock hebben volgens Goethals 'een lichte vorm van tijdloosheid'. De degelijke stoffen van onder meer Kvadrat versterken die uit straling. De bedoeling is overigens wel dat in de toekomst ook andere ontwerpers voor het bedrijf gaan tekenen. Voor de collectie kan de consument terecht bij ver schillende woonwinkels in het land. Bovendien kan hij terecht op de site van het bedrijf om uit de beperkte moge lijkheden een keus te maken. Ook daarin wijkt de aanpak van Design onstock af van die van andere pro ducenten. Blijkt na levering dat de stof toch niet in het interieur past, dan kan het meubel tegen een klei ne vergoeding worden geruild. www.designonstock.com De nieuwe meubelproducent Designonstock bindt de strijd aan met lange levertijden in de meubelbranche. De oplossing schuilt volgens het bedrijf in een bescheiden collectie. door Paul Geerts foto's GPD Fauteuil (vanaf 949 eu ro) en hoeker(vanaf 499 euro) Solo. Rechts ontwerper Roderick Vos.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 125