v57 PZC Zaterdag 7 april 2007 De basisvorm van de fauteuil 580 is geïnspireerd op een bekerhouder (zie foto linksonder), die eerder door Kommer Kors is ontworpen. Ze zaten jaren geleden al naast elkaar in de schoolbanken, nu runnen ze samen ontwerpbureau Kommer Kors: Ewalt Kommer en Jeroen Kors. Creativiteit is hun kracht. „Het draait niet om ons. De producten moeten voor zich spreken." door Anja Sparidaans foto's GPD De bekerhouder van Kommer Kors, die als inspiratiebron fungeerde voor De Bodyframes van Present Time De zeepdispenser SoapBelly (Cleverline) is van zacht rubber gemaakt. Het de fauteuil 580 voor Rolf Benz (zie grote foto boven). zijn ontworpen voor losse pasfoto's, ontwerp kreeg een nominatie voor de Nederlandse Designprijzen. ten, maar juist breed en gevarieerd werken. Van vulpennen tot bed den en van stoelen tot fotolijstjes. „We zien het juist als een uitda ging om ons niet tot één product groep te beperken. Zo blijven we vreemde eenden in de bijt. Daar door zijn we in staat om telkens weer met creatieve en technisch in novatieve oplossingen te komen." Een goed voorbeeld daarvan is de fauteuil 580 die Rolf Benz in pro ductie heeft genomen. De vorm is afgeleid van een eerder door hen ontworpen koffiebekerhoudertje. „Het is een sterke vorm die is afge leid van een ellips." Inmiddels werkt het tweetal aan meer ontwerpen voor de Duitse meubelfabrikant. „Wij vinden het prettig om met zo'n grote produ cent te mogen werken, ook omdat we ons dan vooral op het ontwerp kunnen focussen." Opvallend is dat ze vaak be naderd worden als een ontwerp afwijkend moet zijn. „Bedrijven vallen voor onze open opstelling en voor onze fris se ideeën", denkt Kommer. Zo hebben ze in opdracht van Clever line, bekend van de Cable Turtle, een zeepdispenser ontworpen. „Wij kregen de opdracht om een product te ontwerpen dat afwijkt van alle bestaande consumenten producten." Het eindresultaat is de SoapBelly, een zeepdispenser van zacht rub ber met een bijzondere vormge ving. Het leverde de ontwerpers een nominatie op voor de Neder landse Designprijzen. Ze werken niet alleen in opdracht, maar produceren ook in eigen be heer. Daarvoor werken ze samen met diverse bedrijven zoals model bouwers, meubelmakers en engi- neeringbureaus. „Zodat specifieke kennis altijd dichtbij is. Op die ma nier kun je alle opdrachten aan." www.kommerkors.nl Op de website van Au- ping staan ze tussen bekende ontwerpers als Jan des Bouvrie en Piet Hein Eek. Tijdens de Interna tionale Meubelbeurs in Keulen, half januari, dook ineens een stoel tje van ze op bij meubelproducent Rolf Benz. Toch zijn de ontwerpers Ewalt Kommer en Jeroen Kors bij het grote publiek nauwelijks bekend. „We willen ons wel meer gaan pro fileren, maar het gaat niet om ons. Het draait om de producten. Die moeten voor zich spreken", vindt Ewalt Kommer. Hij merkt dat het steeds vaker de namen van de ontwerpers zelf zijn die het succes van een pro duct bepalen. In alle gevallen is het de consument die beslist. „Die bepaalt uiteindelijk of iets een goed ontwerp is." Kommer en Kors, allebei 37 jaar, kennen elkaar sinds hun studie aan de hts in Den Haag. „Onze na men komen na elkaar in het alfa bet, dus we zaten vaak in dezelfde werkgroepjes." Na de studie scheidden hun wegen zich, maar in 1997 begonnen ze samen ont- werpstudio Kommer Kors in Schoonhoven. Opvallend in hun aanpak is dat ze zich niet op één productsoort rich-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 123