Niet elke wens kan vervuld worden Ontpolderen Commentaar tekent krant PZC Zaterdag 7 april 2007 1 1 De lezersredacteur is bereikbaar per post op het adres van de Centrale Redactie van de PZC, Stationspark 28, Postbus 31 4460 AA Goes. Telefoon: 0113-315660 E-mail: Lezersredacteur@pzc.nl Het forum waarop lezers zich kunnen uiten over actuele zaken is bereikbaar via internet; www.pzc.nl De grootste ergernis van brieven schrijver Gerrit Dingemans is het gebruik van het eufemisme 'ont polderen' voor 'onder water zet ten'. „Vroeger stond op het door steken van dijken de doodstraf" Hij kan het vreselijke woord niet uitspreken, typen lukt net. „Ont polderen noemen ze dat. Dan lijkt het minder erg." Telefonisch spreekuur biedt veel inzicht in wensen van abonnees. Tsja, ik heb overwogen om te bellen tijdens het telefo nisch spreekuur, maar ik dacht, ze doen toch niets met mijn opmerking." Dat ver trouwde een inwoner van Middel burg me onlangs toe. Heeft hij ge lijk? Een beetje wel natuurlijk, want niet ieder telefoontje van een lezer is voor ons aanleiding om onmiddellijk de bakens te ver zetten. Van de andere kant bieden telefoontjes en mailtjes wel inzicht in de wensen van onze abonnees. Maikel Harte verfoeide in zijn we kelijkse PZC-column een colle ga-schrijver van een huis-aan-huis- blad, die niet het lef had zijn volle dige naam onder een artikel te schrijven. De schrijver die groepen mensen stevig bekritiseerde onder tekende met JB. „Als je commen taar hebt, laat dan zien wie je bent", schreef Harte. Jan Wolfert uit Terneuzen reageerde op de co lumnist: „Ik ben het met jou eens, maar ik weet niet of je de PZC goed leest? Want in dezelfde krant staan regelmatig stukjes onder de kop 'Commentaar'. Iemand bij de PZC uit dan vanuit zijn/haar visie een mening over de Zeeuwse poli tiek of Zeeuwse aangelegenheden. Daar hoeft de lezer het niet mee eens te zijn." Wolfert pleit ervoor dat het 'Commentaar' in de krant ondertekend wordt. Naschrift PZC: Het commentaar wordt niet ondertekend omdat het de mening van de krant is en niet van een individu. En die wensen nemen wij vanzelf sprekend bijzonder serieus. Bij een vorige gelegenheid liet ik u weten dat we op basis van uw reacties wat wijzigingen door willen voe ren. Mezzo en TV2 zouden terug keren in het programma-overzicht (gaat gebeuren); de Zweedse puz zel zou terugkeren (staat inmid dels weer in de zaterdagkrant); de Marktberichten Goes zouden ook weer in de krant verschijnen (staan in de krant). En een wat bre der onderzoek heeft bevestigd wat u in telefoontjes en mailtjes ook al aangaf: met de strips is niet ieder een gelukkig. Daarom willen we de minst gewaardeerde strip (Ha vank) na de zomer vervangen. Dan is er ook nog een categorie niet te vervullen wensen. Zo wil een enkeling weer terug naar het oude formaat. Gezien het enthou siasme van het gros van de lezers voor tabloid, ligt die optie .niet Daarom willen we de minst gewaardeerde strip (Havank) na de zomer vervangen voor de hand. Menig lezer zou ook graag zien dat we door de week weer drie in plaats van twee kater nen brengen. Het voordeel is dat de regio dan ook op maandag een eigen katern heeft en dat de aan dachtsgebieden Kunst, Economie en Buitengebied een extra accent krijgen. Die wens zouden we graag honoreren, maar helaas is dat technisch niet mogelijk. Bin nen twee jaar krijgen we de be schikking over een nieuwe pers. Wellicht biedt die pers dergelijke mogelijkheden wel. Andere verzoeken kunnen we weer wel realiseren. Zoals de vraag of we meer kunnen doen aan sportvissen, duivensport, nordic walking en andere sporten die mo menteel stiefmoederlijk worden bedeeld. Een andere opmerking ging over het schouwburgechec in Middel burg. Duik daar nog eens diep in, zo luidde het verzoek. Ook die wens wordt gehonoreerd. Dat we ook meer aandacht zullen beste den aan FC Twente, zoals een an dere lezer wenst, durf ik nog niet toe te zeggen. Maar als de Tukkers zo goed blijven voetballen als ze doen, dan blijft dat ook in Zeeland niet onopgemerkt. Een verzoek zullen we in ieder geval niet hono reren. Het verzoek om minder te doen aan Hoek, leggen we voorlo pig naast ons neer. Hebt u vragen of opmerkingen? Bel de tweede dinsdag van de maand (8 mei) tus sen 18.00 en 19.00 uur op het tele fonisch spreekuur. Peter Jansen, hoofdredacteur PZC (pjansen@pzc.nl) POSTVAK Van het een kwam het ander. Mevrouw J. Kruide- nier-Fenijn belde naar de krant tijdens het telefo nisch spreekuur om door te geven dat zij het ver haal over de marechaussee in Zeeland heel erg had gewaardeerd. Haar vader was jarenlang com mandant van de marechausseekazerne in onder meer Hansweert geweest. „Jammer dat dat niet in het verhaal stond", zegt zij. „En ik vind het telefo nisch spreekuur een mooie geste van de PZC. Dat heb ik in al die jaren dat ik abonnee ben nog nooit meegemaakt." Mevrouw Kruidenier is 95 jaar en al 75 jaar 'lid van de krant'. Zij kan de krant geen dag missen. „Ik heb de PZC de hele dag bij mij. 's Ochtends lees ik er een half uur in, dan leg ik haar even weg en een paar uur later pak ik haar weer. Ik ben er per dag wel twee uur mee bezig." Mevrouw Kruidenier woont momenteel in Goes, maar omdat haar vader nogal eens gedetacheerd werd, heeft zij op veel plaatsen in Zeeland ge woond. In Sluis, Philippine, Terneuzen, Hans- weert en Vlissingen. Zij vindt dat de PZC een degelijke krant is, die met de tijd is meegegaan. „Het is gewoon mijn krant, klaar. Ik lees alles, over het politieke Zeeuwse nieuws en ook over die Holleeder. Waarom? Omdat ik nieuwsgierig ben." foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 11