Bieravontuur in Scheldestad H <§l BOLDERMAN F I v41 PZC Zaterdag 7 april 2007 In een kelderbar aan de Vleminckstraat in het hart van Antwerpen beginnen de Culinaire wandelingen, onder meer met het Bieravontuur, een kijk-luister-slenter-staptocht door de straten van de Scheldestad. tekst en foto's Thom Olink Bieravontuur is een wande ling tussen smaken. Het zit simpel maar gerieflijk in elkaar. Het voert langs verschillende adressen, verschillen de bieren met uitleg en hapjes om een solide maag in stand te hou den. De Belgen hebben het bier maken en bier proeven immers tot een nationale kleinkunst verhe ven. Er wordt met mooie bieren niet geslurpt maar gedegusteerd, tot zich genomen, na observaties van oog, neus en mond. Gezeten in een simpel maar aange naam interieur geeft Patrick Nys, een van de organisatoren, een toe lichting op het programma Culinai re wandelingen. „De biertochten door het historisch centrum van Antwerpen, waarbij vergeten hoek jes en pleintjes worden heront dekt, brengt de deelnemers tevens naar verschillende volkscafeetjes. We leren het onderscheid tussen zuur, zoet en bitter, trappisten en abdijbieren, het gistingsproces en nog veel meer. Proeven en leren proeven zijn hierbij de belangrijk ste uitdagingen." In dit Antwerpse toeristenpro gramma is plaats voor de enkeling, maar ook voor niet te grote groe pen, die de stad eens anders dan op de traditionele manier - parke ren, winkelen, eten, terug - willen proeven. Voor wie bier niet het ge not der genietingen is kan zich aan melden voor het Wijnavontuur of het Spaanse Avontuur. Spaans Avontuur? „Ja en dat onderdeel trekt bij ons de meeste deelne mers." Belgen kennen hun bieren wel en denken ook het nodige van wijn af te weten. „Onze stad is door de geschiedenis zo nauw verweven met Spanje, de overheersing in de zestiende en ze ventiende eeuw en ook wel de Spaanse eetcultuur, dat moeiteloos een intensieve tocht langs restau rants en tapasbars kan worden ge regeld. We sluiten deze tocht af met een bezoek aan een typisch Spaanse routierrestaurant", aldus Neys, wanneer we in de kelder langzaam drinken van een Roden- bach Grand Cru, want voor veel Belgische bierologen zijn de wijn- kwalificaties ook van toepassen op vele van de bieren. Over het Spaans avontuur zegt hij: „De tocht laat je beter kennisma ken met de Spaanse culinaire ge woonten en specialiteiten. Veel be volkingsdelen van Spanje zoals Ca talanen, Andalusiërs, inwoners van de Canarische Eilanden, of Basken hebben nu hun typische gewoontes, smaakpatronen en be reidingswijzen en specialiteiten." In alle wandelingen staan uiter aard de cultuur van Antwerpen, de architectuur en het dagelijks le ven stevig genoteerd, maar hoe komt men aan de gidsen? „Eerst hebben we gezocht naar mensen met veel verstand van wijn, bier en eten en die hebben zich zeer verdiept in historisch Antwerpen. Andersom ging niet, een histori cus leren drinken is toch een ande re opgaaf', zegt Nys. De tochten duren tussen de vier en vijf uur worden altijd afgeslo ten met een klein diner dat hoon bij de aard van de tocht. „Ideale hoeveelheid toeristen, deelnemers, gasten of hoe u ze ook wilt noe men is vijftien tot twintig. Ook groepen melden zich steeds meer nu we al vier jaar bezig zijn." De wijn- en bierwandelingen kosten zestig euro, het Spaanse avontuur vijftig. Daarvoor dus uitleg van de stad, van de verschillende dranken en hapjes die men onderweg krijgt en het slotdineetje. Rustpunt de Grote Markt. infographic: FSvD Informatie: www.outinant- werp.be, www.culinairewan- delingen.be De bar van waar uit men start ligt onder de win kel van Dille&Kamille aan de Vleminckstraat 9 in de oude binnenstad van Antwerpen, tus sen Eiermarkt en Korte Nieuwstraat. 10 DAGEN TIROL - NAUDERS 3/4/7 nachten in een middenklasse hotel op basis van logies en ontbijt, Verzorging o.b.v. logies ontbijtbuffet 3-gangen diner bij 8 dagen Excursies met de touringcar (excl. entreegelden) Stadsbezichtiging o.l.v. een gids Luxe touringcar met chauffeur reisleider Goed verzorgd afscheidsbuffet Nederlandstalige gids waar vermeld Voor brochure en boekingen: (0318) 58 09 58 www.bolderman.nl Industrielaan 8 3903 AB VEENENDAAL Telefoon 0318-580958 2 overnachtingen in omgeving van Zuid Duitsland 1 overnachting aan boord Genua - Palermo 2 overnachtingen in Palermo 1 overnachting in Agrigenlo 3 overnaohtingen in omgeving Taormina 1 overnachting in Sorrento I overnachting in omgeving Florence Dagelijks ontbijtbuffet en 3-gangendiner Excursies zoals omschreven luxe comfort class touringcar chauffeur reisleider Goed verzorgd afscheidsbuffet in Nederland BIJ DE PRIJS INBEGREPEN 2 nachten in Zuid-Duitsland o.b.v. haifpension 7 nachten in een 4- sterren hotel. De hotelkamers zijn voorzien van alle faciliteiten Dagelijks uitgebreid ontbijtbuffet en 3-gangen diner Excursies met touringcar (excl. entreegelden) Luxe comfort class touringcar met chauffeur/reis leider Goed verzorgd afscheidsbuffet in Nederland Toeristenbelasting BIJ DE PRIJS INBEGREPEN 2 nachten In omgeving Rouen o.b.v. haifpension 4 nachten in Dinant o.b.v. haifpension. Kamers met bad douche en wc 1 nachten in omgeving Parijs o.b.v. haifpension Dagelijks ontbijt en een 3-gangendiner Excursies (excl. entreegelden) Luxe comfort-class touringcar chauffeur/reisleider Goed verzorgd afscheidsbuffet In Nederland Toeristenbelasting

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 107