Buitenland VN somber over situatie in Darfoer en Tsjaad AledkM/Marld Britse militairen in Zuid-Irak gedood Zotte Zeeuwse Zaterdag aanbieding-. geopend van 10.00 tot 17.00 uur! 16 MB intern geheugen 5 miljoen pixels Kod Cruiseschip loopt op de rotsen bij Santorini MEDIA MARKT PRIJS I^A/4al/ EasyShare CD 50 IVUUuK Digitale Camera Luxe verpakking amaricti* 2' paasdag aanbieding! incl. 3 unieke live tracks MEDIA MARKT PRIJS Jan Smit Op weg naar geluk 8 I Vrijdag 6 april 2007 PZC pixels Deze aanbieding geldt alleen op zaterdag 7 april! Rapport: schreeuwende behoefte aan politiek handelen in regio. NEW YORK - De nieuwe ondersecre taris-generaal voor humanitaire aangelegenheden van de Verenig de Naties, John Holmes, is somber over de toestand in de Soedanese regio Darfoer en aangrenzende ge bieden in Tsjaad en de Cen- traal-Afrikaanse Republiek. In een verslag aan de Veiligheidsraad na een bezoek aan de drie landen zei Holmes deze week dat er schreeu wende behoefte is aan politiek handelen, vanwege de 'weerzin wekkende menselijke prijs' die voor het toenemende geweld in de regio betaald wordt. In Darfoer zijn 2,2 miljoen hun woonplaatsen ontvlucht en ook in Tsjaad en de CAR neemt het aantal ontheemde burgers snel toe, zegt Holmes. Poli tici en andere betrokken leiders spelen spelletjes met elkaar en to nen nauwelijks aandacht voor de levens en het bestaan van honderd duizenden medeburgers, die on dertussen door de internationale gemeenschap in leven worden ge houden. Het is voor de regeringen in het gebied verleidelijk om alle problemen af te schuiven op Dar foer, maar behalve het grensover- In Darfoer zijn 2,2 miljoen men- sen hun woonplaatsen ontvlucht en ook in Tsjaad en de Cen- traal-Afrikaanse Republiek groeit het aantal ontheemden snel. schrijdende aspect heeft elk con flict in de regio ook binnenlandse aspecten die opgelost moeten wor den. De Veiligheidsraad en de in ternationale gemeenschap moeten meer investeren in het voorkomen en oplossen van conflicten en in bemiddeling, aldus Holmes. Toen zijn voorganger Jan Egeland de hu manitaire crisis in Darfoer drie jaar geleden voor het eerst aan kaartte, bemoeiden zich 230 hulp verleners om 350.000 mensen. Nu zijn ruim 13.000 mensen in de weer om in de drie landen bijna vier miljoen getroffenen te helpen. De humanitaire operatie in Dar foer is in zoverre geslaagd, dat let terlijk honderdduizenden levens gered zijn en miljoenen mensen gevoed worden. 5 megapixels, geschikt voor foto en film, werkt met SD kaarten, 16 MB intern geheugen, Optische en LCD zoeker. Inclusief poster! Mortlereboulevard 4 Tel. 0118 - 60 70 00 Ik ben toch niet gek Deze aanbieding geldt alleen op maandag 9 april! aar geluk De nieuwe cd-single van Jan Smit, nu in luxe limited edition verpakking, inclusief 3 unieke live tracks en gratis poster. SANTORINI - Bootpassagiers worden geëvacueerd bij sen was gelopen. Alle ongeveer 1300 passagiers wer- Santorini. Het Griekse cruiseschip Sea Diamond is giste- den van boord gehaald. De Sea Diamond maakte slagzij ren bij het Griekse eiland ontruimd nadat het op de rot- nadat een gat in de romp was geslagen. foto EPA BAGDAD - Vier Britse militairen en een Koeweitse tolk zijn gisteren bij een hinderlaag in Zuid-Irak om het leven gekomen. De Britten werden in het westen van de stad Basra onder vuur genomen, nadat hun voertuig door een bermbom onklaar was gemaakt. Een vijfde Britse militair raakte ernstig ge wond. Iraakse politiefunctionarissen in Basra verklaarden dat de Britten eerder een politieman hadden ge arresteerd. Op de weg terug naar hun basis reden ze in de hinder laag. De Britse premier Tony Blair zei te vermoeden dat de hinder laag beraamd was met Iraanse me dewerking, maar voegde eraan toe dat het te vroeg was voor concrete beschuldigingen. Sinds de inval in Irak in maart 2003 zijn 140 Britse militairen in Irak gedood, 109 van hen in ge vechten. De Britse regering,wil in de komende maanden 1.600 mili tairen van de in totaal ruim zeven duizend uit Irak terugtrekken. Het Amerikaanse leger meldde gis teren de dood van vijf Amerikaan se militairen in en rond Bagdad. Een Amerikaanse Black Hawk heli kopter stortte gisteren neer na bo ven Latifiyah te zijn beschoten. Al le inzittenden overleefden de crash, maar vier raakten gewond. Poolse militairen in Irak krijgen in toenemende mate te maken met geweld van opstandelingen. De Poolse president zei gisteren dat de Poolse missie in Irak, die tot nog toe vooral bestond uit op- bouwwerkzaamheden, wellicht een offensiever karakter zal krij gen. Hij zei dat er niet meer Poolse militairen naar het gebied worden gestuurd. In Noord-Irak overvie len gisteren gewapende mannen een controlepost en doodden daar tien politieagenten. Pastoor raast met 200 per uur over de weg LISSABON - Een Portugese vereni ging van automobilisten heeft de Paus gevraagd een razende Portu gese pastoor tot de orde te roepen. De 42-jarige geestelijke verplaatst zich soms met ruim 200 kilometer per uur in zijn sportauto. De club, die zich inzet voor verkeersveilig heid, vindt dat de pastoor niet het goede voorbeeld geeft. De geeste lijke heeft drie parochies onder zijn hoede. Zeehondjes verdrinken door smeltend ijs OTTAWA - Canadese zeehondjes sterven bij duizenden door onge bruikelijk milde temperaturen. Zij verdrinken omdat ijsvlakten smel ten. De robben zijn in de eerste weken na hun geboorte aangewe zen op vast ijs omdat zij nog niet kunnen zwemmen. Door deze ont wikkeling valt ook de buit van Ca nadese zeeh'ondenjagers veel klei ner uit, meldden media gisteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 8