'Zwembad van Zeeland 4 Kunststof kozijnen r Bedrijven Zorg om verkeer de fout m giaauwe Hoeve Gemeente Terneuzen boekt forse besparing op personeelskosten Biobrandstof niet in Terneuzen Bel voor een vrijblijvende prijsopgave verhuisd ,jv0ifj ÜV 4 OPEN HUIS Waarschuwing vervuild terrein lichtadvies 30 Vrijdag 6 april 2007 PZCZ TERNEUZEN - Bij een eerste contro le voldoet 64 procent van de ver- gunningplichtige bedrijven in de gemeente Terneuzen niet of niet volledig aan de milieuregels. Er is twaalf keer proces-verbaal opge maakt. Dat blijkt uit het Milieujaar verslag 2006 van de gemeente Ter- neuzen. In totaal zijn vorig jaar 250 overtre dingen vastgesteld bij 39 bedrij ven. Het zwaartepunt van de over tredingen had betrekking op de on derdelen veiligheid en bodem. Daarnaast is een forse toename ge constateerd van het aantal admini stratieve onvolkomenheden. Vorig jaar zijn bij de gemeente 194 klachten binnengekomen over be drijven. Het merendeel van die klachten heeft betrekking op ge luid en geur. Deze tendens was ook in voorgaande jaren waar neembaar. Vorig jaar waren er in de gemeente Terneuzen zes ver kooppunten van vuurwerk geves tigd. Die werden eind vorig jaar meerdere malen gecontroleerd. Tij dens die controles werden geen on regelmatigheden geconstateerd. door René van Stee TERNEUZEN - De doelstelling om binnen vier jaar 2,4 miljoen euro te bezuinigen op personeels- en or ganisatiekosten heeft de gemeente Terneuzen op vier ton na gehaald. Dit bedrag moet nog dit jaar wor den gevonden. De besparingen zijn vooral be haald door natuurlijke afvloeiing en het niet invullen van vacatures. Volgens wethouder J. Bos (perso neelszaken) zijn er zonder grote veranderingen nog nauwelijks mo gelijkheden om te beknibbelen op het personeelsbestand. Dit on danks het feit dat kritisch wordt ge keken of mensen die de gemeente lijke organisatie verlaten ook echt vervangen moeten worden. Daar- Progressief Hulst dringt aan op maatregelen tegen parkeeroverlast. door Harold de Puysseleijr HULST - De gemeente Hulst mag maatregelen voor een veiliger ver keer in de omgeving van Blaauwe Hoeve in Hulst niet langer uitstel len. Dat vindt de gemeenteraads fractie Progressief Hulst. Gemeenteraadslid Alex de Rechter vroeg gisteravond namens zijn frac tie aandacht voor de verkeerspro blematiek op de Truffinoweg en in de Zandstraat in Hulst. Dage lijks staan aan de Truffinoweg aan beide zijden van de weg nu al vol op auto's geparkeerd. Daardoor blijft er te weinig ruimte over voor het doorgaande verkeer. Straks zijn er een huisartsenprak tijk, kinderdagverblijf, supermarkt en zorgwoningen te vinden op het terrein van de oude Blaauwe Hoe ve. „Alleen al de huisartsenpraktijk is om zet de wethouder in op een re organisatie die de organisatie slag vaardiger en efficiënter moet ma ken. Op termijn moet dit een nog grotere besparing op de personeels kosten opleveren. „Het mes snijdt daarbij aan twee kanten. Enerzijds kunnen we het met minder mensen af Ander zijds moet onze dienstverlening nog beter worden", aldus Bos. De reorganisatie richt zich in eer ste instantie op de reductie van het aantal leidinggevenden. Daar naast wordt er geïnvesteerd in sys temen waardoor informatie duide lijker en sneller beschikbaar komt. Dat gebeurt onder meer door een vergaande koppeling van gegevens en bestanden. Bos spreekt hierbij goed voor honderd patiënten op een dag en die komen heus niet al lemaal met het openbaar vervoer", aldus De Rechter namens Progres sief Hulst in schriftelijke vragen aan wethouder Clen de Kraker (Verkeer). „Reken daarbij ook nog eens de ve le schoolkinderen die gebruik ma ken van deze straten en dus is het is gewoon een kwestie van tijd voordat er een misschien wel fa taal ongeluk gebeurt." Progressief Hulst dringt daarom aan op maatregelen door de ge meente. Wethouder De Kraker zei dat zorgstichting Curamus er ze ker met ingang van juli voor moet zorgen dat er op het terrein van de Blaauwe Hoeve voldoende parkeer plaatsen zijn. Dan opent namelijk de huisartsen praktijk. Ook overweegt wethou der De Kraker een verkeersbesluit te nemen om te waarborgen dat automobilisten hun wagens aan de Truffinoweg alleen in de par keervakken zetten. over de transformatie van een 'aan bodgestuurde' naar een 'vraagge stuurde' aanpak. Niet alleen bespa ren ambtenaren volgens hem hier mee kostbare tijd en geld, ook bur gers zouden hierdoor veel beter kunnen worden bediend. „Een concreet voorbeeld is het aan vragen van een vergunning voor een evenement. Als allerlei gege vens al bekend zijn, moet er niet opnieuw een papierwinkel in gang worden gezet. Dat gaat voortaan veel simpeler", legt Bos uit. Hij verwacht dat de nieuwe aanpak de komende anderhalfjaar een hoge vlucht neemt. Gelet op positieve ervaringen bij andere ge meenten, heeft de wethouder daar veel vertrouwen in. Bedrijven redden het zwembad van de ondergang. door Frank van Cooten AARDENBURG - Onder het toe ziend oog van badmeester Flip van de Velde vermaken duizenden kinderen zich in het zwembad van Aardenburg. De speeltuin is popu lair en de geur van versgebakken frietjes in het sportpaviljoen ma ken de jonge magen hongerig. On der de duiktoren wordt gevreeën. Het zwembad scoorde in de jaren vijftig en zestig hoog bij de keuze van het jaarlijkse schoolreisje. Maar ook ouderen wisten de weg naar het openluchtbad te vinden. Veertigduizend bezoekers per jaar was geen uitzondering. Het sportpaviljoen is verdwenen en de speeltuin is een stuk kleiner geworden. Maar nog steeds is het zwembad populair, weet Carlo de Baerdemaeker, al twintig jaar kaart jesverkoper. „Vorig jaar hadden we nog zeventienduizend bezoekers. En dat ondanks een natte augus tusmaand." Het doet hem daarom zeer dat het bad is verloederd. „Er vindt nog wel normaal onderhoud plaats maar bijvoorbeeld aan de kleedaccommodatie is al jarenlang niets gedaan." Hij is daarom blij met de actie van Aardenburger Jan de Ridder van het gelijknamige installatiebedrijf De Ridder, een fanatiek zwemmer, houdt van het zwembad vanwege de nostalgische uitstraling. „Het geeft een karakteristiek tijdsbeeld van de jaren veertig en vijftig van de vorige eeuw. De kleedhokken passen zo goed in de cultuurhisto rische uitstraling van Aardenburg. De gemeente weet niet wat ze in handen heeft." De Ridder begon daarom eind fe bruari een actie om het zwembad van de ondergang te redden. Sa men met inmiddels zeventien plaatselijke bedrijven is hij deze week begonnen met het renove ren van de kleedhokken en het sa nitair. Alle bedrijven verlenen gra tis hun medewerking. „Dat ont roert me", zegt De Ridder. „Ieder een is zo begaan met ons zwem bad. Pak Aardenburg het zwem bad niet af. Dit bad moet gekoes terd worden." Het deed De Ridder zeer dat een ambtenaar van de ge meente Sluis, die het licht op groen moest zetten voor de op knapbeurt, totaal niet geïnteres seerd leek. „Hij zei tegen ons dat al les toch tegen de vlakte gaat. Een onafhankelijk bureau zou iets nieuws moeten verzinnen. Die man realiseert zich niet wat hij weggooit. Sluiting zou zo dom zijn. Het zwembad heeft nu respijt gekregen tot 2oro." De Baerdemae ker heeft de duizenden handteke ningen nog in de kast liggen. Een paar jaar geleden deed het gerucht de ronde dat het bad zou sluiten. Duizenden steunbetuigingen wer den opgehaald om het bad open te houden. „Die kan ik zo weer ge bruiken als het nodig mocht zijn." 'Ik ben ontroerd door de steun en de hart verwarmende reacties' In het zwembad wordt inmiddels druk gezaagd, getimmerd en ge boord. De kleedhokjes, links vanaf de ingang, worden flink onder handen genomen. Ze worden ge schilderd en gerepareerd en het sa nitair wordt vernieuwd. Tevens komt er een nieuwe buiten douche. Met het waterschap wordt gesproken over het plaatsen van een fontein in de vijver. De klus moet op 12 mei klaar zijn. Dan gaat het bad weer open voor een nieuw seizoen. Jan Eefting, die de opknapbeurt administratief begeleidt, toont foto's van smerige toiletten en gescheurde tegels. „Niemand durfde meer naar de wc. Ouders brachten hun kinde ren naar de bosjes zodat die daar hun behoefte te konden doen", vertelt De Baerdemaeker. De Ridder hoopt dat het Sluise ge meentebestuur alles in het werk stelt om het zwembad op de mo numentenlijst te krijgen en om Eu ropees geld voor beheer en onder houd binnen te halen. „Dit moet lukken. Aan ons ligt het niet. Ik ben niet te stoppen." TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen staat positief tegenover het ge bruik van alternatieve brandstof fen, maar wacht af tot deze tech nisch en economisch gunstig te le veren en te gebruiken zijn. Burge meester en wethouders antwoor den dat op vragen van raadslid Pim Broekhuysen. De provincie heeft inmiddels een 'marktonder zoek biobrandstoffen' uitgevoerd. Volgens B en W moet eerst een aantal vraagstukken worden opge lost voordat succesvol kan worden overgeschakeld op alternatieve brandstoffen. „Biodiesel uit kool zaadolie blijkt uit recente publica ties niet zo milieuvriendelijk als eerder gedacht en voor de gemeen te Terneuzen in ieder geval te kost baar", aldus B en W. Kunststofmontagebedrijf F. P. POORTVLIET Dekkersweg 12, Nieuwdorp verbouwingen - klussen rondom het huis dakkapellen - dakgoten met sierklossen dakgootbekleding - kunststof tuinhuisjes Tel. 0113 - 61 33 95 of 06 - 42 15 69 67 www.fppoortvliet.nl Wanneer: Zaterdag 14 april 2007 Tijdstip: vanaf 09.00 tot 12.00 uur Locatie: Stadspoort, Piet Heinstraat 41, 4461 GL Goes Telefoon: 0113-23 76 20 E-mail: info@mwcz.nl Website: www.mwcz.nl In groepen wordt een rondleiding door het MWCZ georganiseerd, waarna men na bezichtiging diverse stands kan bezoeken. Deze stands geven inzicht in en informatie over de verschillende behandeltechnieken vanuit de implantologie, kaakchirurgie, esthetische tandheelkunde, plastische chirurgie en onderzoeksmogelijkheden vanuit de radiologie. Wij stellen het op prijs indien wij u tijdens ons "open huis" mogen begroeten. IJZENDIJKE - De gemeente Sluis waarschuwt kinderen vooral niet te spelen op een vervuild terrein aan de Verlengde Molenstraat in IJ- zendijke. Dit vervallen terrein is deels vervuild met gebonden as best, dat niet gevaarlijk zou zijn voor de gezondheid. Ondanks ver bodsbordjes en een omheining is het sinds r april onbeheerde ter rein vaak bezocht door spelende kinderen. Door het gevaar voor val lend asbesthoudend plaatwerk van het dak van de vervallen pan den en de gisteren gestorte, deels met asbest vervuilde grond, neemt de gemeente extra maatregelen. Bij de gymzaal en aan de Verleng de Molenstraat zijn bouwhekken geplaatst en extra verbodsbordjes. De gemeente zet spoed achter de sloop van de panden. n i Welkom op ons q\~~\ nieuwe adres: i l l Industrieweg 1, Sluis Üibosmm! Tel.: 0117-461853 www.bogaardlights.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 74