PZCI Provincie pakt pesten steviger aan R PZC -VLAANDEREN 39 29 37 Laatste rally voor veerplein PEKAAR Partners u heeft nog maar 4 dagen om een Staatslot te kopen! Belg raast met 170 km per uur over Tractaatweg bij Terneuzen Mickey Krulbollers Oostburg zijn op zoek naar jong talent Beeldhouwatelier toont vruchten van creativiteit Vrijdag 6 april 2007 Preventieve lessen over drugs voor speciaal onderwijs Tip? redtern@pzc.nl Proef voor inperking pestgedrag op basisscholen in regio. door René Hoonhorst TERNEUZEN - De provincie Zeeland wil het pesten op scholen verder terugdringen. Als kinderen zich vroeg bewust zijn van de effecten van pesten, kunnen op latere leef tijd veel problemen worden voor komen waarbij machtsongelijk heid een rol speelt (zoals huiselijk geweld). Scholen en gemeenten be steden al een jaar of tien veel aan dacht aan pesten. De initiatieven leidden de laatste jaren tot een lichte daling van het aantal gepes te kinderen. In 2003 werd 56 procent van alle Zeeuwse basisscholieren wel eens gepest, in 2006 was dat gedaald tot 53 procent. Wel is het aantal kinde ren dat vaak wordt gepest in die drie jaar gestegen van acht tot tien procent. In Noorwegen is de afgelopen tijd een pestpreventieprogramma ont wikkeld, waardoor het pesten met zeventig procent afneemt. Door duidelijke schoolregels op te stel len, docenten te trainen, lessen in de klas te geven, bijeenkomsten met ouders te houden en gesprek ken te voeren met pestkoppen en fWj Het vroeg afleren en preventief bestrijden van pestgedrag kan op latere leeftijd huiselijk en ander geweld door machtsongelijkheid voorkomen. hun slachtoffers zijn gegarandeerd goede resultaten te boeken. De pro vincie wil daarom samen met orga nisaties als Scoop, RPCZ, GGD en Emergis de Noorse methode toe passen op een aantal scholen. In samenspraak met de drie gemeen ten willen provincie en Scoop in Zeeuws-Vlaanderen een aantal scholen proef laten draaien met de methode Prima (proefimplemen- tatie antipestbeleid). De regio be zuiden de Westerschelde is uitge kozen, omdat daar net iets meer kinderen aangeven gepest te wor den dan elders in de provincie. Er zijn nog geen scholen benaderd of geselecteerd. Provincie en ge meenten hebben nog geen budget vastgesteld. Hoeveel scholen mee moeten doen om een representa tieve proef te houden, staat even min vast. Scoopwoordvoerster A. Marijs stelt zich voor dat de ge meenten zelf scholen voordragen, die mee willen doen. De provincie hoopt dat de antipestproef nog vol gend schooljaar kan beginnen. door Harold de Puysseteijr hulst - Burgemeester en wethou ders van Hulst hebben ontheffing verleend voor de jaarlijkse autoral ly door het Land van Hulst. Het be sluit ligt tot en met 16 mei ter inza ge op het stadskantoor van Hulst. In het kader van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belangheb benden tot en met de genoemde datum een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij het college. De rally wordt dit jaar gehouden op vrijdag 27 en zaterdag 28 april. Voor de laatste keer kan de organi satie van de rally terecht op het veerplein in Perkpolder. Het plein wordt traditioneel gebruikt als ser viceterrein, terwijl er ook een klas sementsproef wordt gehouden. Het veerplein wordt na de rally op gebroken voor de uitvoering van recreatieplan Perkpolder. De rally start zaterdag 28 april om 11.00 uur vanaf de Grote Markt voor het ge meentehuis in Hulst. Een dag eer der is er vanaf 20 uur een 'shake down' van rallyauto's in Perkpol der. Dat is een test waarbij teams voor het eerst een nieuw onder deel uitproberen. Üw complete MKB adviseur Op vrijdag 6 april (Goede Vrijdag) en maandag 9 april (Tweede Paasdag) zijn onze kantoren gesloten. http://www.pekaar.nl TERNEUZEN - Een 29-jarige motor rijder uit het Belgische Gentbrug- ge heeft woensdagavond zijn rijbe wijs moeten inleveren. De man reed met zeker 170 kilometer over de Tractaatweg bij Terneuzen. Op die weg geldt een maximumsnel heid geldt van 100 kilometer. De politie zag de motorrijder rond tien uur enkele auto's inhalen waarbij hij meerdere malen over een doorgetrokken streep reed. Zo dra de Belg in de gaten kreeg dat de politie hem achtervolgde, pro beerde hij te ontvluchten door hard weg te rijden. De agenten noteerden daarbij een gecorrigeerde topsnelheid van 166 km/h. Bij de stoplichten in Terneu zen werd de man aan de kant ge zet door de agenten. Zijn motor bleef achter in Terneuzen. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. het alfabet van Zeeland Tip? redactie@pzc.nl In het Zierikzeese kantoor zit een kraker. De ongenode gast heeft vier pootjes, een lange staart, een spits snuitje en is in middels gedoopt tot Mickey. Mickey slaagt er al dagen in om de gemoederen behoorlijk bezig te houden, vooral van enkele vrouwelijke medewerkers. Was er eerst de stress toen Mickey onverwacht opdook in een bureaulade (het diertje had de borrelnootjes ontdekt), nu rijst de vraag hoeveel Mickeys er eigenlijk zijn. Want iedere och tend is het schoteltje met roze korreltjes gifleeggevreten. „Dat spul helpt gewoon niet", sombert een medewerkster met weekend dienst. „Ik zie het al helemaal voor me. Ik moet hier het hele weekend in mijn eentje werken en dan loopt er een over mijn bu reau. Ik neem geen risico. Mijn poes gaat mee naar het werk." Het liep gisteravond nog niet echt storm op de allereerste in troductieavond van krulbolvereniging Raak tegen Staak, maar elk potentieel jong lid wordt ge koesterd. Want aan leden heeft de Oost- burgse vereniging niet zo zeer gebrek, maar aan jongeren des te meer, vertelt secretaris Johan Overdam van Raak tegen Staak. „De ge middelde leeftijd zal nu zo tegen de zestig liggen. Dat willen we graag wat lager krijgen." Krul bollers in de dop krijgen volgende week donderdaga vond nóg een kans om kennis te ma ken met de sport. Dan is er een op nieuw een introduc tiebijeenkomst bij de Oostburgse krul- boilersclub. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 73