Reimerswaalse jeugdwerker wil zich vooral laten zien airco-garage.nl MEUBELSHOW BOSCH Goesenaar opgepakt Meer infozuilen voor toeristen 2e Paasdag geopend van 12.00-17.00 uur Tijdelijk lokaal voor Ter Tolne BPZC Vrijdag 6 april 2007 3 1 Technologie voor het leven vlissingen - De 19-jarige Goese naar die gisteren is aangehouden voor het neersteken van twee vrou wen uit Vlissingen, heeft nog niets losgelaten over een mogelijk mo tief Volgens een buurvrouw was de dader een bekende van het jongste slachtoffer. Het incident gebeurde woensdaga vond rond 21.15 uur in de Vlissing- se Anjelierenlaan. De politie heeft nog geen idee met welk wapen de 54-jarige moeder en dochter (20) zijn gestoken. De vrouwen mogen waarschijnlijk vandaag het zieken huis verlaten. De man is een be kende van de politie. MINDERHOUD WONEN Westkapelle Zuidstraat 116 Tel. 0118 -571212 tholen - De gemeente Tholen be kijkt of ze een tijdelijke unit kan huren voor openbare basisschool Ter Tolne in Tholen, nu de noodlo- kalen van De Casembrootschool in Sint-Annaland pas later beschik baar komen. De Stallandse school krijgt een nieuw onderkomen op de huidige locatie en zou aan het eind van dit schooljaar naar een tijdelijk onder komen gaan. De noodlokalen zijn dan overbodig en zouden naar Ter Tolne gaan. Die school groeit uit zijn jasje. Nu blijkt echter dat De Casembroot pas in de herfstvakan tie overgaat, waardoor de noodlo kalen pas dan beschikbaar komen. Voor Ter Tolne wil de gemeente nu tijdelijk een kleine unit huren. Esther van Ham (29) is deze week begonnen als jeugd- en jongerenwerker in de gemeente Reimerswaal. foto Willem Mieras Gemeente geeft invulling aan blinde vlek in jeugdbeleid. door Luc Oggel kruiningen - Achter haar bureau zal ze niet vaak te vinden zijn. Als kersverse jeugd- en jongerenwer ker in de gemeente Reimerswaal wil Esther van Ham vooral op pad. „Ik wil met contact vertrou wen krijgen." Van Ham (29) zit nog ietwat on wennig in haar kantoor in het ge meentehuis in Kruiningen. Lo gisch, want ze is nog niet eens een week in dienst. Met de aanstelling van Van Ham is na lange tijd invulling gegeven aan een 'blinde vlek' in het Reimers waalse jeugdbeleid. Al in 2003 wa ren er plannen om een jeugdwer ker in dienst te nemen, maar daar werd toen in verband met bezuini gingen van afgezien. Toch bleef de wens op de achtergrond sluime ren. Naar aanleiding van overlast door (hangjongeren en geluiden over alcoholmisbruik zette de hui dige gemeenteraad het onderwerp jongerenwerker opnieuw op de po litieke agenda. Dat resulteerde in een vacature. Aan kandidaten ont brak het niet: zo'n veertig mensen solliciteerden, van wie Van Ham de baan dus uiteindelijk kreeg. „Een uitdaging", zegt ze. Als afge studeerd pedagogisch hulpverle ner heeft de geboren Leidschen- damse, die in 1999 in Zeeland neer streek, in vorige functies al de no dige ervaring opgedaan in het wer ken met jongeren. „Als je dat een maal hebt gedaan, blijft dat trek ken." Omdat het binnen de gemeente om een nieuwe functie gaat die zich van een nulpunt moet ont wikkelen, is het voor Van Ham nog lastig om aan te geven wat haar doelen zijn. Wel heeft ze een redelijk grote vrijheid om de 32-uurs baan naar eigen inzicht in te vullen. Een netwerk opbouwen ziet ze als één van haar eerste ta ken. „Ik wil de jongeren leren ken nen en daarvoor ga ik ze opzoe ken. Ik wil door middel van con tact vertrouwen krijgen, dat gaat door Maurits Sep domburg - Goed gastheerschap is de belangrijkste taak voor de VW Walcheren/Noord-Beveland. Die wil daarom de informatiezuilen voor toeristen verbeteren en er meer bijplaatsen. Op Walcheren en Noord-Beveland staan nu zes informatiezuilen. Die geven toegang tot de internetpagi na van de VW www.zeelandva- kantie.nl). Volgens directeur C. Schönknecht zijn ze niet toeganke lijk genoeg en wordt er daarom te weinig gebruik van gemaakt. „De bediening moet eenvoudiger wor den." Schönknecht wil de zuilen boven dien koppelen aan informatiebor den die nu bij de VW-kantoren staan en waarop aan een rood of een groen lampje te zien is of een hotel nog kamers vrij heeft. De ho telhouder kan 24 uur per dag naar een nummer bellen om het lamp je van kleur te laten veranderen. „Een goed systeem maar het is aan modernisering toe." Door de infozuilen te combineren met de hotelborden beschikken toeristen over kant-en-klare infor matie over overnachtingen en wat er in de buurt te doen is. „Als je in Domburg voor zo'n zuil staat, moet je kunnen zien welke evene menten hier plaatsvinden. En in Westkapelle of Kamperland idem." Schönknecht wil dat in alle toeristische kernen op Walcheren en Noord-Beveland zulke informa tiepunten komen. De VW Walcheren/Noord-Beve land heeft zes kantoren. De afgelo pen jaren loopt het bezoek aan die kantoren terug, van 150.000 in 2003 naar 128.000 vorig jaar. De websites www.zeelandvakantie.nl (260.000 unieke bezoekers in 2006) en www.vvvzeeland.nl (2,3 miljoen) worden daarentegen veel vaker bezocht. Toeristen vragen aan de VW-ba- lies mede daarom steeds minder naar algemene informatie. Die heb ben ze al op internet gevonden. Ter plaatse zijn ze op zoek naar ge gevens over bijzondere overnach tingen of evenementen. Het aantal vestigingen blijft ondanks het ge bruik van internet wel gelijk, kon digt Schönknecht aan. De digitale informatiepunten en de hotelborden voor de beschik baarheid van kamers worden te weinig gebruikt. Ze zijn aan ver vanging en verbetering toe. niet vanachter een bureau. Ik zal dus veel op pad zijn, maar geluk kig heb ik een goede auto." Dat je als jongerenwerker alle pro blemen kunt oplossen is een illu sie, stelt Van Ham. „Je bent geen politieagent. Je moet het van een positieve benadering hebben." Ze wil tot slot nog wel even reage ren op een column die naar aanlei ding van haar aanstelling in deze krant verscheen. Daarin insinueer de de auteur dat het fenomeen jon gerenwerker uit de tijd zou zijn. „Ik kon er wel om lachen. Maar in bijna alle gemeenten is een jonge renwerker actief dat zegt genoeg." Esther van Ham is tijdens kantoor uren telefonisch te bereiken via 0113-395372. I Op zoek naar I stoere skelter!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 63