Kattendijkse baby krijgt mok Borselse gemeenteraad van Sloepoort bevallen Kunststofkozijnen Palingvissers gaan mosselbroed invangen (MWCZ. OPEN HUIS Paasjubel op Grote Markt in Goes Museum duikt in rol van bijen in fruitteelt Borsele niet in zee met ontwikkelingsbedrijf Bibliotheken openen nieuwe website 's-Heer Abtskerke wacht wat nieuwbouw Kennismaken met de volleybalsport verhuisd lichtadvies Bel voor een vrijblijvende prijsopgave Expo vlindertuin 30 Vrijdag 6 april 2007 PZC B Geert Timmerman met zijn geboortebeker. De baby heeft nog geen notie van de geste, moeder Miriam waardeert die des te meer. foto Willem Mieras Dorpsvereniging geeft iedere nieuwe zuigeling speciale geboortebeker. door Frank Balkenende KATTENDIJKE - Iedere baby telt in het kleine, ruim vijfhonderd zie len tellende Kattendijke. Er wordt sporadisch nieuw gebouwd en daarom is natuurlijke bevolkings aanwas welkom. De Vereniging Dorpsbelangen Kat tendijke waardeert sinds kort de lo kale kinderproductie met een heu se geboortebeker. Iedere zuigeling krijgt de speciale mok, die is voor zien van de naam van de baby, de naam van het dorp, een ooievaar en het torentje van de hervormde kerk. Het plaatselijke pottenbak- kerspaar Ronald en Els Versteeg maakt en beschildert de bekers. Omdat er in Kattendijke weinig kinderen ter wereld komen, heeft het bestuur van de dorpsvereni ging met terugwerkende kracht al le baby's die na januari 2006 zijn geboren, een geboortebeker gege ven. Zes exemplaren in totaal. Geert Timmerman ontving on langs de mok. Hij zag 11 januari van dit jaar het levenslicht. Ouders Arnold en Miriam vinden de geste van de dorpsvereniging heel aar dig, temeer omdat Geert een echte Kattendijkenaar is. „De vijfde gene ratie op onze boerderij." Wanneer: Zaterdag 14 april 2007 Tijdstip: vanaf 09.00 tot 12.00 uur Locatie: Stadspoort, Piet Heinstraat 41, 4461 GL Goes Telefoon: 0113-23 76 20 E-mail: info@mwcz.nl Website: www.mwcz.nl In groepen wordt een rondleiding door het MWCZ georganiseerd, waarna men na bezichtiging diverse stands kan bezoeken. Deze stands geven inzicht in en informatie over de verschillende behandeltechnieken vanuit de implantologie, kaakchirurgie, esthetische tandheelkunde, plastische chirurgie en onderzoeksmogelijkheden vanuit de radiologie. Wij stellen het op prijs indien wij u tijdens ons "open huis" mogen begroeten. Meerderheid kiest voor het nakomen van oude verplichtingen. door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - De Borselse ge meenteraad heeft gisteravond het licht op groen gezet voor de aanleg van bedrijventerrein Sloepoort tus sen Nieuwdorp en 's-Heerenhoek. Een meerderheid van CDA, SGP- ChristenUnie en WD (de college partijen) stemde voor, de opposi tie (PvdA en Lokale Partij Borsele) tegen. De meerderheid ontkende niet dat Sloepoort een extra belasting voor 's-Heerenhoek en Nieuwdorp bete kent, maar, zo zei CDA-raadslid K. van der Maas, 'je kunt de bevalling van een kind toch niet op het aller laatste moment stoppen'. Hij doel de op de lange voorgeschiedenis van Sloepoort. De voorgeschiedenis gaat terug tot 1994, toen Borsele met de provin cie een akkoord sloot over aanleg van de Westerscheldetunnel. Bor sele kreeg toestemming extra wo ningbouw te plegen in 's-Heeren hoek en Lewedorp én mocht voor lokale bedrijven tegen Vlissingen- Oost aan een bedrijventerrein ont wikkelen. Sloepoort is inmiddels niet meer speciaal voor lokale be drijven bedoeld, maar voor haven gebonden bedrijven. Het Borsels college van B en W heeft daarover in 2001-2002 met havenschap Zee land Seaports een nieuw akkoord gesloten. CDA'er Van der Maas: „Nu kun nen we wel zeggen 'we hebben de extra huizen gebouwd, de voorde len van de overeenkomsten zijn binnen, we stoppen de bevalling'. Zo gaat dat niet. We hebben ver plichtingen. We kunnen het kind niet zomaar vlak voor de bevalling terugstoppen." Het kon niet uitblijven, de opposi- Met het besluit over de aanleg van bedrijventerrein Sloepoort sluit de Borselse gemeenteraad voorlopig een geschiedenis af die teruggaat tot 1994. tie moest op de vergelijking' reage ren. PvdA-raadslid A. Witkam: „Je kunt met een beetje goede wil een kind wel terugduwen, zeker als het een lelijk kind is als dit bedrijven terrein." Hij diende met de Lokale Partij Borsele een motie in om een besluit over het ontwerp-bestem- mingsplan op te schorten totdat er meer duidelijkheid is over de ont wikkeling van containeroverslag in het Sloegebied (onder meer Wes- terschelde Container Terminal) en over de wegenstructuur. Sloepoort is gepland bij de kruising Sloeweg- Westerscheldeweg. Dat kruispunt moet in verband met de verdubbe ling van de Sloeweg worden aange past. De oppositie wilde de plan nen daarvoor afwachten. Wellicht ligt Sloepoort straks in de weg? De collegepartijen CDA, SGP-CU en WD denken dat niet en wezen de motie af Twee moties van WD'er R. Boek- holt haalden het wel, om Sloe poort zo snel mogelijk in het groen te steken ter afscherming van het terrein. goes - Op de Grote Markt in Goes wordt zondagochtend, eerste paas dag, tussen 8.30 en 9.15 uur een paasjubel gehouden. Vorig jaar de den ruim 200 mensen hieraan mee. Er worden in de open lucht liederen gezongen ter ere van Pa sen, de dag waarop wordt gevierd dat Jezus uit de dood is opgestaan. Bij regenachtig weer vindt de paas jubel plaats in de Grote Kerk en wel van 8.30 tot 9.00 uur. KAPELLE - De rol van bijen in de fruitteelt staat morgenmiddag cen traal tijdens een bijeenkomst in het fruitteeltmuseum in Kapelle. Bijenkenner H. van der Scheer geeft een toelichting. Een korte vi deo wordt ook getoond. Bezoekers kunnen in de bloeiende fruittuin van het museum met eigen ogen zien hoe bijen te werk gaan. De bij eenkomst begint om 14.00 uur. HEINKENSZAND - Te duur en vol strekt onduidelijk of het ooit iets oplevert. De gemeenteraad van Borsele wees gisteravond met deze argumenten eensgezind deelname aan de nieuwe ontwikkelingsmaat schappij NV Economische Impuls Zeeland af D. Luteijn, oud-direc teur van nutsbedrijf Delta, hield enkele weken geleden in Borsele nog een warm pleidooi voor Im puls Zeeland. Tevergeefs. GOES - De achttien, sinds 1 januari gefuseerde bibliotheken in de Oos- terschelderegio hebben sinds kort een nieuwe website: www.bibli- oosterschelde.nl. De website bevat informatie over lid worden (kan ook digitaal), openingstijden en ac tiviteiten. De catalogus is er ook op te raadplegen. Boeken kunnen gereserveerd worden en de uitleen termijn kan worden verlengd. 's-HEER ABTSKERKE - 's-Heer Abts- kerke wacht na vele jaren weer wat nieuwbouw. Volgens de ge meente Borsele is er in de straat In de Boogerd nog ruimte voor twee a drie woningen. Dat kunnen er meer worden, als de spuitzone rond de vlakbij gelegen boom gaard in overleg met de provincie kan worden verlegd. De verwach ting is dat in 2008/2009 kan wor den gebouwd. COLIJNSPLAAT - In sporthal De Brug in Colijnsplaat is morgen een 'volleybal kijk- en doedag'. 's Middags kunnen Noord-Beve- landse kinderen tussen de 6 en 12 jaar kennismaken met de volleybal- sport door mee te doen of te ko men kijken. Sporthal De Brug ligt aan de Have- laarstraat in Colijnsplaat. De aan vang is om 13.00 uur. n Welkom op ons nieuwe adres: x J_ Industrieweg 1, Sluis MBOGAARD Tel.: 0117-461853 www.bogaardlights.nl door Harmen van der Werf WOLPHAARTSDIJK - Op het Veerse Meer en het Grevelingenmeer gaat iets nieuws gebeuren. Palingvissers gaan er proberen mosselbroed in te vangen. Vooral voor het Veerse Meer is dit bijzonder. Het meer wordt sinds 2004 via het doorlaatmiddel in de Zandkreekdam ververst met Oos- terscheldewater. Palingvissers Kees en Marcel van de Kreeke uit Wol- phaartsdijk merkten in 2004 dat er meer mossellarfjes in het water za ten. Ze zetten zich vast op scheer lijnen van fuiken. Dit bracht de Van de Kreekes op het idee een proef te beginnen met het invangen van mosselzaad, met speciale touwconstructies en op zeven verschillende plekken in het Veerse Meer. Om te zien welke locaties het best zijn. Collega-pa lingvisser Jaap Muller uit Bruinis- se gaat hetzelfde doen op het Gre velingenmeer. Schelpdierdeskundige Marnix van Stralen begeleidt de proef. „De pa ling staat onder druk. Een herstel plan is in de maak. Dat kan tot vis serijbeperkingen leiden. De paling vissers zoeken alternatieven." Proe ven met mosselzaadinvanginstal- laties in Oosterschelde en Wadden zee lopen tot eind 2007. De experi menten van de palingvissers zijn zo vers dat Van Stralen verwacht dat die in 2008 mogen doorgaan. verbouwingen - klussen rondom het huis dakkapellen - dakgoten met sierklossen dakgootbekleding - kunststof tuinhuisjes Kunststofmontagebedrijf F. P. POORTVLIET Dekkersweg 12, Nieuwdorp Tel. 0113 - 61 33 95 of 06 - 42 15 69 67 www.fppoortvliet.nl Bij NADER Niet de Goese wethouder M. Diele- man stond op de gisteren in deze krant geplaatste foto van de actie voor een fietspad door De Poel, maar bestuurder M. Wattel van wa terschap Zeeuwse Eilanden. KWADENDAMME - Anton Beijsens (85) en Petra Beijsens-Zijlstra (80), bekende beeldhouwers uit Roosen daal, exposeren in vlindertuin Ber kenhofbij Kwadendamme.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 62