Zeeland PZC Zeilers in nood op het Veerse Meer R A\ Speelboom arriveert per schip PEK/VAR Partners BEVELANDEN-THOLEN 39 29 37 Spaanse scrum op Coese markt Aanhouding dieven Wemeldinge Wij geven u de helft cadeau! Mickey Beeldhouwatelier toont vruchten van creativiteit Vrijdag 6 april 2007 Preventieve lessen over drugs voor speciaal onderwijs Tip? redgoes@pzc.nl Reddingsmaatschappij waarschuwt voor gevaren onderkoeling. door Nadia Berkelder VEERE - De afgelopen weken heeft de reddingsploeg van de KNRM in Veere vier keer zeilers van het wa ter moeten halen. Twee keer liep het maar net goed af Het koude water is de oorzaak van de proble men, zegt K. den Hollander van de Koninklijke Nederlandse Red ding Maatschappij in Veere. „Mensen onderschatten de risi co's. Het was de afgelopen tijd mooi weer, met een lekker zonne tje, ideaal om te gaan zeilen. Op zich kan dat, maar mensen realise ren zich niet dat het water nog erg koud is." Het water is nu acht tot tien graden. In alle gevallen ging het om mensen die met een open bootje aan het zeilen waren en om sloegen. „Met die kleine bootjes sla je ook makkelijker om, daarom is het belangrijk dat je goed voor bereid het water op gaat. Je moet speciale kleding aan en een zwem vest. Nou hebben de meeste men sen hun vest wel bij zich, maar ze trekken het niet aan." In drie van de vier gevallen waren de omgeslagen zeilers niet voldoen de gekleed. Ook één van de geredde mensen, een vrouw, had haar zwemvest in de boot liggen. Ze vertelde na af loop dat ze dacht dat ze zou ver drinken. Ze hadden eerst gepro beerd om de boot weer recht te krijgen, toen dat niet lukte, zijn ze gaan zwemmen. Door de kou en de vermoeidheid kon ze haar ar men en benen niet meer bewegen. Haar man kreeg haar op de kant, maat de hond redde het niet. „Als een boot omslaat, is het een normale reactie om te proberen de boot weer recht te krijgen", zegt Den Hollander. „Maar hoe meer ie mand zich inspant, hoe sneller de lichaamstemperatuur daalt. Boven dien verspil je veel energie." GOES - Rugbyers van de club Quimic uit Barcelo na maken een scrum op de Grote Markt in Goes. De Catalaanse ploeg is te gast bij de plaatselijke rugbyclub Tovaal, tegen wie ze gisteravond een oefenpotje speelde. Overdag kreeg Quimic een officiële ontvangst op het stadhuis. Rugby heeft geen lange traditie in Spanje. Het is voetbal wat er de klok slaat. Quimic moet dan ook alle zeilen bijzetten om jeugd te trekken. „De jeugd is in de ban van Barcelona en met name Ronaldinho", zegt Quimic-speler Ernest Asensio. Maandag keert de club huiswaarts. foto Willem Mieras WEMELDINGE - Vier Brabanders in de leeftijd van 23 tot en met 53 jaar zijn gistermorgen om zes uur door de politie aangehouden op de Bin nendijk in Wemeldinge. Ze wor den ervan verdacht woensdaga vond rond half twaalf vier stoelen en een terrastafel te hebben gesto len van het terras van een horeca- pand aan de Wilhelminastraat in Wemeldinge. Een getuige had hen bezig gezien, het kenteken van hun wagen genoteerd en de poli tie gewaarschuwd. Uw complete MKB adviseur Op vrijdag 6 april (Goede Vrijdag) en maandag 9 april (Tweede Paasdag) zijn onze kantoren gesloten. http://www.pekaar. nl LWl Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. het alfabet van Zeeland Pronkstuk van Goese binnenspeeltuin kan niet door tunnel. GOES - Zaterdag arriveert een enor me speelboom en dito padden stoel per schip in Goes. De aan winst van de nieuwe binnenspeel tuin van eeterij-spelerij De Vier Linden in het Hollandse Hoevege- bied was te groot om per vracht wagen door de Westerscheldetun- nel te vervoeren. De boom heeft een doorsnede van zes meter en is acht meter hoog. Bouwer Frans Termote van de Blauwe Paddestoel uit IJzendijke laat het gevaarte naar Breskens transporteren, waar het wordt in gescheept voor de reis naar Goes. De speelboom en de paddenstoel worden de trots van de binnen speeltuin van de familie Verlinde. Kinderen kunnen er straks in klim men en vervolgens met een glij baan of een touwladder afdalen. Het overdekte ravothonk is mo menteel in aanbouw. Eerst moet de kolossale boom erin, daarna wordt de rest afgebouwd. De bin nenspeeltuin, die oogt als een boe renschuur, is eind juli klaar. ZEEUWSE 2 Tip? redactie@pzc.nl In het Zierikzeese kantoor zit een kraker. De ongenode gast heeft vier pootjes, een lange staart, een spits snuitje en is in middels gedoopt tot Mickey. Mickey slaagt er al dagen in om de gemoederen behoorlijk bezig te houden. Was er eerst de stress toen Mickey onverwacht opdook in een bureaulade, nu rijst de vraag hoeveel Mickeys er eigen lijk zijn. Want iedere ochtend is het schoteltje met roze korreltjes gifleeggevreten. „Dat spul helpt gewoon niet", sombert een medewerkster met weekenddienst. „Ik zie het al voor me. Ik moet hier het hele weekend in mijn eentje werken en dan loopt er een over mijn bu reau. Ik neem geen risico. Mijn poes gaat mee naar het werk."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 61