Het staat er echt: Andy Murray Bennie Provoost heeft nog één kans voor zijn eerste zege op NK dammen Rode schoen vertrekt uit Breskens Opmerkelijke volleybalregel pzc Vrijdag 6 april 2007 47 breskens - Vier maanden geleden arriveerde het zeiljacht ABN/Amro II bij de werf Standfast in Breskens. Gistermiddag verliet het jacht de werf als een 23 meter lange, rode Puma-schoen. De ABN/Amro II was vorig jaar één van de deelne mers aan de zwaarste zeilrace ter wereld, de Vol vo Ocean Race. Voor de komende editie zal het tot varende schoen verbouwde jacht dienst doen als trainingsschip voor het team van kledingfabri kant Puma, dat zich voor het eerst heeft aange meld voor de race rond de wereld. De volgende Volvo Ocean Race gaat in het najaar van 2008 van start in het Spaanse Alicante. Het schip ging afgelopen nacht op transport naar Zee- brugge. Vandaar wordt het verscheept naar het Ameri kaanse Boston. Hier wordt het schip gedoopt tot Puma Avanti. foto Ronald den Dekker Britse nummer elf van de wereld speelt mee in Davis Cupduel. door Fardau Wagenaar birmingham - De Britten halen op gelucht adem: Andy Murray speelt mee in het Davis Cupduel met Ne derland dat vandaag in Birming ham begint. Fijn voor Groot-Brit- tannië, jammer voor Oranje dat zich met Murray vrij kansloos voelt. De jonge ster (elfde van de wereld) speelt de eerste wedstrijd van de landenwedstrijd tegen Rae- mon Sluiter. De beroemde BBC-presentatrice Sue Barker heeft flink uitgepakt met poederdoos en lipgloss. Assis tenten en cameramensen omrin- luxemburg - De Europese volley- balbond (CEV) heeft besloten het Europacup-experiment met een beslissende set wanneer twee teams beide een duel hebben ge wonnen, uit te breiden. Het gaat nu gelden voor alle Europa cup-toernooien behalve de Cham pions League. In het 'oude' systeem bij een uit en thuiswedstrijd in de knock-out- fase, was het aantal gewonnen sets doorslaggevend. In het 'nieuwe' systeem wordt een half uur na het tweede duel één extra set ge speeld, in de hal van de ploeg die het tweede duel thuis speelde. Dat is altijd de ploeg die het hoogst op de Europese ranking staat. gen haar alsof ze de koningin zelf is. Er staat wat op het spel vandaag in de tennisarena in Birmingham, althans zo voelen de Engelsen het. Over een paar minuten wordt hier geloot voor de Davis Cupontmoe ting tegen Nederland. Doorgaans niet echt een spannende hande ling, maar de Britten maken er een heus spektakel van. Alles draait tenslotte om de deelname van hun held: de chagrijnige Schot se puber Andy Murray. Vijf lege stoelen aan de linkerkant en vijf aan de rechterkant van het zaaltje verraden de samenstelling van de ploegen al voordat de spe lers binnen zijn. Aan Oranjekant ontbreekt het naamkaartje van Jes se Huta Galung. Dat is geen groot nieuws, captain Jan Siemerink moest een speler laten afvallen. Maar het bordje op de lege stoel aan de andere kant zorgt voor op winding. Het staat er echt, zwart op wit: Andy Murray. „Ik heb scans laten maken van mijn lies en heup en het zag er goed uit. Ik kan spelen zonder schade aan te rich ten", zegt Murray even later. Heeft hij eigenlijk wel ergens last van gehad? Of wilde hij de tegen standers alleen maar op het ver keerde been zetten? „Ik wist abso luut zeker dat hij mee zou spelen", reageert Siemerink. „Of het een act was, weet ik niet. Die jongen heeft een zwaar programma ach ter de rug en zijn lichaam is moe, vandaar die pijntjes. Maar een paar rustdagen en het is over, ik heb het zelf ook meegemaakt." De Nederlanders hopen op een klein wonder. Sluiter: „Zonder Murray lagen er zeker kansen voor ons, met hem wordt het lastig. Het is niet zo dat ik hoopte dat hij af zou zeggen, maar het was wel een meevaller geweest." Programma Vandaag, vanaf 13.00 uur: An dy Murray-Raemon Sluiter, Tim Henman-Robin Haase. »- Zaterdag, 14.00 uur: Rogier Wassen/lgor Sijsling-Greg Rusedski/Jamie Murray. >- Zondag, vanaf 13.00 uur: An dy Murray-Robin Haase, Tim Henman-Raemon Sluiter. Kees Thijssen behaalt door een remise zijn vijfde nationale titel. door Daaf Kasse soest - Bennie Provoost heeft nog één kans om zijn deelname aan het Nederlands damkampioen schap op te sieren met een over winning. Gisteren kwam de Zeeuwse dammer in de voor laatste ronde remise overeen met Gerard Jansen, een van de kandida ten voor de twee WK-tickets die in Soest te verdienen zijn. Vorig jaar ontsnapte de Huissense groot meester nog aan een nederlaag te gen Provoost, maar nu nam hij geen grote risico's. Zijn aanval werd door Provoost vakkundig af geslagen en na de tijdnoodfase ver scheen er een gelijkspel op de nota tieformulieren. Kees Thijssen prolongeerde giste ren vroegtijdig zijn Nederlandse damtitel. De 31-jarige Amsterdam mer speelde in de twaalfde en voorlaatste ronde remise tegen Alexander Baljakin. Daarmee stel de hij zijn vijfde nationale titel vei lig- Ook de partijen van de overgeble ven kanshebbers bij het NK lever den gisteren geen winnaar op. Daardoor behield Thijssen zijn voorsprong van twee punten op zijn achtervolgers. Dankzij zijn plusremise eerder tegen jeroen van den Akker is de oude en nieu we kampioen niet meer te achter halen voor zijn naaste belagers. De strijd om de resterende twee WK-tickets wordt pas vandaag tij dens de dertiende en laatste ronde beslist. De partij tussen Baljakin en (eroen van den Akker, die beiden veertien punten hebben', is cru ciaal. Ook Gérard Jansen staat op veertien punten. Hockeyers Amsterdam openen met dikke zege madrid - De hockeyers van Am sterdam zijn de strijd om de Euro pa Cup II in Madrid begonnen - met een monsterzege op de Poolse deelnemer Grunwald Poznan. De Amsterdammers wonnen gisteren met liefst 10-0. Vandaag speelt Am sterdam het tweede groepsduel met Beerschot uit België. Ook de vrouwenploeg van Amster dam begon de strijd om de Europa Cup II met een overwinning. De formatie versloeg het Italiaanse Li- bertas San Saba met 4-1. Vandaag stuiten de Nederlandse vrouwen op Club de Campo de Madrid. Boogschutters vijfde bij wereldbeker Korea ulsan - Het Nederlandse hand boogteam is gisteren op de vijfde plaats geëindigd bij de wereldbe kerwedstrijd in het Zuid-Koreaan- se Ulsan in de discipline com pound. De boogschutters Peter Elzinga, Emiel Custers en Fred van Zut- phen verloren in de kwartfinales met nipt verschil (221-219) van de latere winnaar Iran. Van Zutphen komt vandaag als enige Nederlander in actie in de fi nale van het individuele toernooi met de compoundboog. Levenslange schorsing voor gewichtheffer sydney - De Australische gewicht heffer Sergo Chakhoyan is ge schorst voor het leven na een twee de dopingvergrijp. De Australische antidoping-autoriteit maakte giste ren bekend, dat het hof van sport- arbitrage in Lausanne (CAS) de 37-jarige atleet heeft veroordeeld tot de zwaarste straf. De wereld kampioen uit 2003 is bij wedstrij den in oktober 2005 betrapt op een verboden stimulerend middel. Daarvoor was hij al eens twee jaar uitgesloten wegens het slikken van anabole steroïden in 2001. Vijf medaillekansen voor zeilers in Spanje palma de mallorca - Nederland heeft vandaag op de slotdag van het zeiltoernooi om de Prinses So fia Cup bij Mallorca in vijf olympi sche klassen kans op een medaille. De 470-wereldkampioenen Marce llen de Koning en Lobke Berkhout staan er het beste voor, met elf minpunten minder dan de naaste concurrenten uit Tsjechië. Andere kanshebbers zijn de broers Sven en Kalle Coster (470), Casper Bou- man (windsurfen), het Yng- ling-team van Renee Groeneveld en finnzeiler Pieter-Jan Postma. Steven de Jongh in Ronde van Vlaanderen de panne - Steven de longh heeft zich in de Ronde van Vlaande- ren-selectie van Quick Step gere den. „Ik zie het als een beloning", zei de Nederlander nadat ploeglei der Wilfried Peeters de acht na men van de ploeg bekend had ge maakt. „Het is een kunst om je in een selectie te rijden", stelde Peet ers. Aanvankelijk stond Cretskens op de lijst. „De longh heeft laten zien beter te zijn", aldus de ploeg leider. Quick Step vertrekt met twee kopmannen: Boonen en Bet- - tini.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 49