Nog eventjes teren op Brood Beeldhouwatelier opent deuren Dancetour komt met dj-toppers pzc Vrijdag 6 april 2007 39 Dany Lademacher: „Ik heb het geluk gehad de hits voor Brood te schrijven" GOES - De top-dj's Ferry Corsten en Marco V worden dit jaar de voortrekkers van de Dancetour. Deze doet van eind april tot eind augustus negen plaatsen verspreid over het land aan. Op zondag 29 juli is de Dancetour op de Grote Markt in Goes. De andere plaatsen zijn Dordrecht, Lelystad, Breda, Maastricht, Leeuwarden, Apel doorn, Eindhoven en Doetin- chem. Ferry Corsten was in 2006 succes vol in de Verenigde Staten met zijn album L.E.F. Binnenkort komt een tweede album uit in de serie Passport-compilaties. Corsten is ambassadeur van KidsRight, het goede doel dat aan de Dancetour is verbonden. Marco V trad de afgelopen jaren op tijdens de Dancetour in Dor drecht en gaat dit jaar op tournee. Recent scoorde hij met de single False light een hit in Engeland. In de zomer verschijnt zijn nieuwe mixalbum: Combinations 3. Bief geeft concert in Philips Stadion eindhoven - De Zeeuwse pop groep Blof gaat voor het eerst een eigen stadionconcert geven. Dat ge beurt op zaterdag 9 juni, in het Phi lips Stadion in Eindhoven. Het concert is bedoeld als cadeau van energiebedrijf E.ON aan de in woners van Eindhoven en omstre ken. De meeste kaarten worden ook aan hen verkocht. De officiële ver koop begint op 24 april, maar klan ten van het bedrijf worden al eer der geïnformeerd. Blof stelt via haar eigen kanalen ook een aantal kaarten beschikbaar. Het viertal begint overigens van daag in Silverdome in Zoetermeer aan haar Voorjaarstour, met - tot en met 1 juni - ook optredens in Utrecht, Groningen, Kerkrade, Apeldoorn en Alkmaar. Freek de Jonge onthult eigen portret in Mythe goes - In de foyer van theater De Mythe in Goes onthult cabaretier Freek de Jonge woensdag 18 april een schilderij dat de van oor sprong Zeeuwse kunstenaar Sam Drukker van hem heeft vervaar digd. De Mythe is vernoemd naar een van De Jonges programma's. Het schilderij was al enige tijd ge reed, maar met de onthulling is ge wacht tot het aantreden van Peter de Neef, de nieuwe directeur van Stichting Theaterexploitatie Zee land, waaronder het Goese theater valt. De Neef is op 1 april begon nen. BIJ NADER In de aankondiging van de finale van muziek- en danswedstrijd Hooikoorts in De Zandput in Serooskerke (PZC van 5 april) stond ten onrechte vermeld dat de ze vandaag zou worden gehouden. De finale was echter al gister avond. In de opsomming van deel nemers ontbrak ook de naam van de band AudioFungus. Dany Lademacher krijgt Eddy Christiani Award uitgereikt in Vlissingen. door Rolf Bosboom vlissingen - Hij had - eerlijk is eer lijk - nog nooit van de Eddy Chris tiani Award gehoord, maar gitarist Dany Lademacher is verguld met het winnen ervan. „Het is voor mij een complete verrassing, maar wel een leuke. Dat ik de prijs niet kende, zegt helemaal niets. Ik ben zo idioot druk bezig, dat ik vaak geen idee heb van wat er in de bui tenwereld allemaal gebeurt." De award krijgt hij morgen over handigd tijdens de tweede editie van de conventie Popaanzee, in het Arsenaaltheater in Vlissingen. De initiatiefnemer ervan, het plat form Poppunt Zeeland, heeft de gi- taristenprijs vorig jaar in het leven geroepen, met als eerste laureaat Leendert Haaksma. De naamgever van de prijs, de bijna 89-jarige le vende gitaarlegende Eddy Christia ni, reikte de prijs toen zelf uit en trad ook op. Morgenavond is hij wederom aanwezig. Lademachers loopbaan omspant inmiddels al meer dan veertig jaar. Dany Lademacher Tweejaarlijkse expositie op bedrijventerrein Arnestein Middelburg. door Rolf Bosboom middelburg - Beeldhouweratelier Arnestein in Middelburg houdt dit paasweekeinde zijn tweejaarlijkse expositie. De meeste leden tonen er vanaf vandaag hun werk. Het initiatiefis vijfjaar geleden be gonnen. Anita Dekker, Marian van Puyvelde en Etienne Vindevogel wilden wat doen aan het pro bleem dat beeldhouwers vaak be perkte mogelijkheden hebben om te werken. Het is voor hen on doenlijk om thuis een eigen atelier te hebben. De drie kochten een pand op het Middelburgse bedrijventerrein Ar nestein, waar beeldhouwers alle mogelijkheden hebben om hun vak of hobby uit te oefenen. Alle materialen zijn aanwezig. Het ate lier telt nu zo'n dertig leden. „Mijn eerste optreden was in 1961, toen ik pas elf was. Mijn moeder moest mee, omdat ik nog te jong was. Ik zie het nog voor me. Het was eigenlijk een optreden van niks, een lokaal feest ergens in Brussel, maar voor mij was het heel wat. Ik vond het fantastisch." Lademacher is bekend geworden als gitarist van Herman Brood. „Ik heb het geluk gehad de hits voor hem te schrijven. Dat is een onver getelijke periode geweest. Wat een lol, joh! Rock-'n-roll tot en met." Met de film Wild romance en een eigen boek van Lademacher is de herinnering aan die tijd weer vol op levend. „Het is een beetje een mediastunt natuurlijk, maar we hebben daar heel veel plezier aan beleefd. Waarschijnlijk - dit weet nog niemand - gaan we volgend jaar een toertje doen door Neder land en Duitsland. Met de oude 'Dat was een onvergetelijke periode. Wat een lol, joh! Rock-'n-roll tot en met' club: David Hollestelle, Gus Gen- ser, Ivo Severijns. En een zanger vinden we ook wel. Daarna moet het wel afgelopen zijn, want je kunt er niet op blijven teren." Morgen treedt hij tijdens Popaan zee op met zijn band Paris Dan dies. Een opvolger voor het ge roemde album l.e boudoir rouge (2002) is momenteel in de maak. „We zijn druk bezig met schrijven. Ik denk dat we rond juni gaan op nemen, waarna we de plaat met veel tamtam op de markt willen brengen. Hopelijk nog dit jaar, want ik ben ook niet meer de jong ste. Als ze willen dat ik nog mee doe, moeten ze wel opschieten. Ha, ha." „Het wordt een heel fijn en vers product. Dirk Vermeij heeft een fantastische stem en het wordt tijd dat het grote publiek kennis met hem maakt. Het schrijven van de nummers laat ik in principe aan hem en Ivo Severijns over, maar ik volg het proces wel van dichtbij." Verder werkt Lademacher veel in opdracht. „Ik zit vaak in de studio, „Het mooie is dat de deelnemers hele dagen kunnen werken, van maandag tot en met woensdag", maak - heel discreet - achtergrond muziek voor tv-programma's van bijvoorbeeld Endemol en SBS. Het is hartstikke leuk om te doen. In derdaad, het is weinig rock-'n-roll, maar vreemd genoeg leer ik er heel veel van. Je komt uit je stra mien, uit je manier van schrijven en daardoor krijg je vanzelf een an dere kijk op de zaak. Dat is heel in spirerend." zegt Anita Dekker. „Op donderdag wordt er gehakt, in steen gehou wen." Mensen die nog minder Popaanzee, zaterdag vanaf 20.00 uur in het Arsenaaltheater in Vlissin gen, met Bandstafette (twee uur lang covernummers door vijftig Zeeuwse musici in steeds wisselen de samenstellingen), uitreiking Eddy Christiani Award, optreden Paris Dandies en 'special guests'. Overdag is er in de foyer een muziekbeurs. De repetities van de Bandstafette zijn dan ook gratis toegankelijk. vaardig zijn, kunnen zich boven dien optrekken aan degenen die professioneel of semi-professio- neel werken. „De groep steunt el kaar geweldig. De sfeer is ook uit stekend." Een aantal beeldhouwers in Ar nestein exposeert zelden of nooit. Mede voor hen wordt om de twee jaar een tentoonstelling gehouden. „We verbouwen het atelier hele maal tot galerie", zegt Dekker. Dit jaar doen 22 mensen mee aan de expositie, die allemaal enkele werken tonen, in uiteenlopende materialen en stijlen. Er zijn veel mens- en dierfiguren te zien, maar ook abstracte of architectonische vormen in brons, keramiek en di verse soorten steen. f_l Expositie beeldhouwatelier Ar- nestein, vanaf vandaag tot en met maandag 9 april, Arnesteinweg 29, Middelburg. Geopend: dagelijks van 11.00 tot 16.30 uur. Officiële ope ning: vanmiddag om 16.00 uur. Geboren in België, 1950. Richtte in 1964 zijn eerste band op: The Speedfingers. Maakte van 1977 tot 1981 en van 1987 tot 1991 deel uit van The Wild Romance van Her man Brood. Schreef mee aan grote hits zoals Saturday night en Never be clever. Speelde verder in of met - on der meer - The Shakes, Klepto mania, Lee, Innersleeve, Vites se, The Radios, Xander de Buisonjé, Paris Dandies. Zijn huidige band, Paris Dan dies, bestaat verder uit Dirk Vermeij, Ivo Severijns en Ra mon Rambeaux. Vorig jaar verscheen zijn boek Wild Romance. Een fijne hel, over zijn tijd met Herman Brood. La demacher werkte ook mee aan de Brood-speelfilm. Op de voorgrond beelden van Paul Sanders. Beeldhouwers richten op het bedrijventerrein in Middelburg een expositie in. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 41