Museum over luchtstrijd Concessies van alle partijen Maatregelen natuurherstel en veiligheid Westerschelde Showroom Goes DOMINICUS BV 2e paasdag geopend Website over Afrika in gebruik Monteur(s) bedrijfswagens Garage Verbrugge BV ThenewDAFRan^ Hefschip laadt windmolenpalen in Vlissingen Monteur(s) personenwagens PZC Vrijdag 6 april 2007 3 5 Plannen voor lange termijn Provincie, natuurbescherming, ZLTO en Stichting de Levende Delta hebben een voorstel opgesteld voor natuur herstel in de Westerschelde (korte termijn) en de rest van de delta (lange termijn). Het herstel is nodig vanwege eerdere schade door onder meer twee verdiepingen van de Westerschelde. Plannen voor korte termijn Terugkeer getijde in Grevelingen, Krammer/Volkerak en Zoommeer. t Eilandjes op de Vlakte van de Raan Breed schor bij Perkpolder in combinatie met recreatie Laag dijkje waardoor breed L Dijk op Deltahoogte schor zich kan X - vormen Versterkte zeewering bij Ellewoutsdijk Dijk aan beide zijden bekleed zodat golven erover kunnen slaan in achtergelegen opvanggebied Strekdammen voor aangroei nieuw schor Vergroting natuurgebied en verplaatsing van camping tussen Breskens X en Nieuwvliet-Bad Ontpoldering van Hedwige- en Prosperpolder Via inlaat bij Dow Chemical wordt in Braakmankreek getijde toegelaten Nieuw Vergroting natuurgebied Het Zwin Geul de Ijskelder in het Verdronken Land van Saeftinghe wordt vergroot door Rinus Antonisse heinkenszand - Het nieuwe voor stel voor getijdennatuur langs de Westerschelde is voor de Zeeuwse natuurbescherming een uiterste te gemoetkoming aan de ontpol- der-bezwaren. „Het heeft alle ken merken van een compromis", zegt M. Hemminga van Het Zeeuwse Landschap. Volgens hem hebben alle partijen wat gegeven en genomen. „Het is een mix van goede estuariene na tuur en minder goede. Maar ze dra gen alle bij aan het broodnodige herstel van de natuur", aldus Hem minga. Voorzitter J. Ventevogel van stich ting De Levende Delta is tevreden over het voorstel. „Ons pleidooi om de zaken anders te bekijken, heeft gewerkt. Dat geeft een pret tig gevoel." Dat ontpoldering van Hedwige- en Prosperpolder en uit breiding Zwin erin zitten, spijt hem. „Iedereen ziet het als een reeds vastgestelde zaak." Niet voorzitter P. de Koeijer van ZLTO Zeeland. Hij stelt dat de eis van alléén vrijwillige grondverwer ving overeind blijft. Ook wil hij een onderzoek naar afgraven van een deel van Saeftinge afwachten. „Het is een groot winstpunt dat er nu een pakket ligt dat zuinig om gaat met goede landbouwgrond." Stichting wil vliegeniers uit WO II blijvend herdenken. door Rinus Antonisse ARNEMUIDEN - Stichting Wings to Victory opent binnenkort een tij delijk museum over de luchtvaart- oorlog boven Zeeland tussen 1940-1945. Het moet de aanzet zijn voor een Airwar museumpark en een airmen monument op vliegveld Midden-Zeeland. Voorzit ter M. van Dijk zei dat gisteren bij de presentatie van de stichting. „We willen de vliegeniers die in de oorlog vochten blijvend herden ken. En de vele informatie die we hebben overdragen, ook aan vol gende generaties", stelde hij. Voor naamste opdracht is nu subsidies en sponsors vergaren. Voor de verwezenlijking van het museumpark - dat in de vorm van een historisch Engels vliegveld wordt ingericht - heeft de stich ting vijf jaar uitgetrokken. Van Dijk denkt aan een oppervlakte van 5000 vierkante meter. In het park komt een monument voor de omgekomen vliegeniers (piloten en andere bemanningsle den). Veel nadruk wordt gelegd op voorlichting voor onderwijs. Voor toeristen moet het park een nieu we attractie vormen. De stichting helpt verder nabestaanden van vliegeniers. MIDDELBURG - Gedeputeerde G. van Heukelom heeft gistermiddag een Zeeuwse website over Afrika in gebruik gesteld. De website www.afrikazeeland.nl is gemaakt door studenten commu nicatie van de Hogeschool Zeeland en geeft informatie over lesmateria len, gastlessen, campagnes, acties en uitwisselingen voor het onder wijs in Zeeland. Afrika in Zeeland wil meer Zeeuwen betrekken bij de situatie in Afrika en een bijdra ge leveren aan de bestrijding van armoede. Activiteiten zijn steun aan twee ontwikkelingsorganisa ties in Ethiopië en voorlichting en onderwijs over Afrika. Garage Verbrugge is erkend service dealer voor DAF. Daarnaast onderhouden en repareren we getrokken materieel. Wegens uitbreiding van onze werkzaamheden zijn we op zoek naar: De functie houdt in: Het uitvoeren van alle voorkomende werkzaamheden met betrekking tot reparatie en onderhoud. Gevraagd wordt: LBO/MBO opleiding Werkervaring binnen het vakgebied Klantgericht en zelfstandig kunnen werken We bieden: Een goed ingerichte werkplaats. Primaire-en secundaire arbeidsvoorwaarden volgens CAO Motorvoertuigenbedrijf. Heeft u interesse, neem dan contact op met Eric Temmerman: 0115-681237 the reflection of quality Industrieweg 37 - 4538 AG Terneuzen Tel.: 0115-681200 - info@garageverbrugge.nl pnt VLISSINGEN - Een bijzonder schip komt tweede paasdag lading aan boord nemen in Vlissingen-Oost. Het gaat om de Resolution, die pa len voor een windmolenpark bij de Engelse kust komt laden. Het schip kan zichzelf met behulp van zes hydraulische poten uit het water verheffen. Zo ontstaat een stabiel platform, waarop eenvou dig lading kan worden overge bracht. De windmolenpalen worden met een binnenvaartponton vanuit Ho boken in België aangevoerd. Het schip De Resolution (lengte 130 meter, breedte 38 meter en diepgang 4 meter) komt elf keer naar Vlissingen, steeds om vijf pa len en andere materialen aan boord te nemen. Elk bezoek van de Resolution zal ongeveer 72 uur duren, waarvan 48 uur worden gebruikt om de vracht te laden. Verkoop en onderhoud van BMW Daihatsu Mini Landrover Landwind Wegens uitbreiding van onze werkzaamheden zijn we voor onze afdeling personen wagens op zoek naar: De functie houdt in: Het uitvoeren van alle voorkomende werkzaamheden met betrekking tot reparatie en onderhoud aan een gevarieerd aanbod van personenwagens. Gevraagd wordt: LBO/MBO opleiding Werkervaring binnen het vakgebied Klantgericht en zelfstandig kunnen werken We bieden: Een werkplek in een gloednieuwe werkplaats. Primaire en secundaire arbeidsvoorwaarden volgens CAO Motorvoertuigenbedrijf. Opleiding tot APK keurmeester Heeft u interesseneem dan contact op met Eric Temmerman: 0115 - 68 12 37 tij ES IfcrrtlÉ DAIHATSU Verkoop en onderhoud van BMW - Daihatsu - Mini - Landrover - Landwin Garage Verbrugge BV Industrieweg 37 - 4538 AG Terneuzen Tel. 0031 115 681200 - Fax 0031 115 612455 www.garageverbrugge.ni - info@garageverbrugge nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 37