Veel zeilers in nood op koud Veerse Meer Kunststof kozijnen Stichting Rasela opent muziekcentrum voor Vlissingse muzikanten Advocaten geloven niet in gijzeling Vlissinger Poppentheater Accordeola zoekt leden verhuisd lichtadvies (MWCZ. OPEN HUIS Bel voor een vrijblijvende prijsopgave Officier eist opname 'uitverkorene' in psychiatrisch ziekenhuis 30 Vrijdag 6 april 2007 pzcW Vrijwilligers Kenneth Engeldal (I) en Jack Agard in één van de oefenruim tes in het nieuwe muziekcentrum De Loods. foto Ruben Oreel Geen gesjouw meer met instrumenten naar boerenschuren. door Ronald Huissen vlissingen - De bar is de voormali ge balie van het oude stadhuis van Middelburg en ook het kantoortje ernaast behoorde ooit toe aan een ambtenaar. Daarmee is het wat be treft inbreng van gemeenten wel gedaan. Beide zijn namelijk, zoals bijna alle materialen in het mu ziekcentrum, opgehaald of gekocht van de sloop. „Er zijn bij de ge meente geen plannen en geen geld voor, al jaren niet trouwens." Dus besloot Stichting Rasela zelf een oefenruimte annex studio, ge naamd De Loods, te bouwen voor muzikanten in en rond Vlissingen. „We zijn in de zomer van 2005 met acht vrijwilligers begonnen met verbouwen, met 1500 euro startsubsidie van Stichting Droom. Toen was dit nog een lege loods", vertelt Kenneth Engeldal van Rase la. Inmiddels staan er twee profes sionele oefenruimtes, een gemeen schappelijke ruimte met bar en een kantoor. Verder is er een op slagruimte voor instrumenten en een opnamestudio in aanbouw, die deze zomer klaar voor gebruik middelburg - Poppentheater Para bel geeft woendag u en woensdag 25 april nog de voorstelling De wolf en de kip, naar de verhalen van Max Velthuijs. De voorstellin gen vinden om 14.30 uur plaats in het huiskamertheater aan de He rengracht in Middeburg. is, afhankelijk van de inkomsten. Want de bands moeten nog ko men. „Er is in Vlissingen en om streken een grote roep om oefen ruimtes", vertelt Engeldal, zelf een gevestigde naam in de muzieksce- ne. Kris van Wezel, die het zakelij ke deel van het centrum regelt, voegt daar aan toe: „Stichting Lost Key en Poppunt Zeeland roepen ook al jaren dat er oefenruimtes nodig zijn, maar er gebeurt niets. Bandjes zijn voor oefensessies ver oordeeld tot het sjouwen met in strumenten naar boerenloodsen, waar ze na een tijdje niet meer te recht kunnen." Er is al aardig wat geld voor appara tuur binnengekomen van fondsen als VSB en Prins Bernhardfonds. Vanaf zaterdag 14 april gaat het centrum zeven dagen in de week open en moeten de inkomsten van de oefenruimtes verdere uit breiding mogelijk maken. Ook zijn er plannen om in De Loods cursus sen en workshops te geven in sa menwerking met de muziek school. Van Wezel: „Kortom, een muziek centrum in de breedste zin van het woord. Of het nu koortjes, rap- crews of trommelbands zijn, we nodigen bands uit 14 april naar de open dag te komen." door Emile Calon middelburg - Vrijspraak, zo luidde unaniem het oordeel van de advo caten die gisteren drie Vlissingers voor de Middelburgse rechtbank verdedigden. Het trio zou vorig jaar juni een plaatsgenoot hebben gegijzeld, mishandeld en bestolen. De raadsmannen lieten van die be schuldigingen niets heel. Volgens hen heeft de zogenaamde gegijzelde, die vierde Vlissinger, al les verzonnen om wraak te ne men. Ze wezen stuk voor stuk tal van passages in het onderzoek aan waaruit blijkt dat er zeer getwij feld kan worden aan de woorden van de vierde man. De bewering van officier van justitie J. Zonder van dat het om een getraumatiseer de man gaat, die door de schokken de ervaringen verschillende verkla ringen heeft afgelegd, ging er bij raadsman H. Dunsbergen niet in. „Enigszins verschillend, ja dat kan, KNRM waarschuwt watersporters voor gevaren onderkoeling. door Nadia Berkelder veere - De afgelopen weken heeft de reddingsploeg van de KNRM in Veere vier keer zeilers van het wa ter moeten halen. Twee keer liep het maar net goed af Het koude water is de oorzaak van de proble men, zegt Kees den Hollander van de Koninklijke Nederlandse Red ding Maatschappij in Veere. „Mensen onderschatten de risico's op het water. Het was de afgelo pen tijd mooi weer, met een lek ker zonnetje, ideaal om te gaan zei len. Op zich is dat ook geen pro bleem, maar mensen realiseren zich niet dat het water nog erg koud is." Het water in het Veerse Meer is nu acht tot tien graden. In alle gevallen ging het om men sen die met een open bootje aan het zeilen waren en omsloegen. „Met die kleine bootjes sla je ook makkelijker om, daarom is het be langrijk dat je goed voorbereid het water op gaat. Je moet speciale kle ding aan en een zwemvest. Nou hebben de meeste mensen hun vest wel bij zich, maar ze trekken maar niet totaal tegenstrijdig zoals hier het geval is." Advocaat E. Smit stelde dat dit on derzoek, bij een kritische houding bij de politie, nooit tot een recht bankzaak had kunnen leiden. Hij stelde ook dat er geen flinter tech nisch bewijs is ter ondersteuning van de woorden van de vierde man. Volgens de raadsmannen is er die bewuste avond en nacht onenig heid tussen twee Vlissingers en de vierde man ontstaan over het niet nakomen van beloften ten aanzien van het terugbetalen van geleend geld. De derde man had niets met die ruzie te maken maar kwam ter plaatse toen er al gevochten werd. Zondervan wuifde die verweren weg en eiste celstraffen van 22 en 20 maanden waarvan 4 of 3 voor waardelijk. Uitspraak 18 april. het niet aan." In drie van de vier gevallen waren de omgeslagen zei lers niet voldoende gekleed voor de koude omstandigheden. Ook één van de geredde mensen, een vrouw, had haar zwemvest in de boot liggen. Ze vertelde na af loop aan de KNRM'ers dat ze dacht dat ze zou verdrinken. Ze hadden eerst geprobeerd om de boot weer recht te krijgen, toen 'Het zonnetje schijnt, maar mensen realiseren zich niet dat het water nog koud is' dat niet lukte, zijn ze gaan zwem men. Door de kou en de vermoeid heid kon ze haar armen en benen niet meer bewegen. Haar man slaagde erin haar op de kant te krij gen. De ploeg van de KNRM heeft nog geprobeerd om de hond van het echtpaar te redden. Die werd later dood in het water gevonden. „Als een boot omslaat, is het een normale reactie om te proberen de boot weer recht te krijgen", zegt Den Hollander. „Maar hoe meer ie mand zich inspant, hoe sneller de lichaamstemperatuur daalt. Boven dien verspil je veel energie. Zoals middelburg - De enige oplossing is opname in een psychiatrisch zie kenhuis, zo zei officier van justitie H. den Hartog gisteren. Ze wees daarbij op een Middelburger die begin dit jaar zijn ouders bedreig de en vervolgens gewapend met een revolver en een groot mes door Middelburg trok. Uit het verhoor door de rechtbank die mevrouw vertelde, kun je door de kou op een gegeven moment je armen en benen niet meer bewe gen. Op de wal is dat niet zo erg, maar in het water ga je dan kopje onder." Ook in de zomer bestaat op het Veerse Meer kans op onderkoe ling, vertelt Den Hollander. „Maar dan is het meestal erg druk op het water. Mensen worden dan rede lijk snel door anderen geholpen. Nu ben je misschien wel alleen aan het zeilen, er is niemand die je kan helpen." Een aantal van de geredde zeilers was onervaren, ze hadden volgens Den Hollander net een bootje ge kocht. Om beginnende waterspor ters te informeren, heeft de KN RM tips op haar website gezet: zorg dat je weet wat voor weer het wordt, neem een goede kaart mee, trek goede kleding aan, draag een reddingsvest en laat achterblijvers weten waar je bent. De vrouw raakte op 10 maart te water, afgelopen zaterdag was het weer raak. „Het was twee keer heel erg kantje boord", zegt Den Hollander. „Dit jaar is het aantal reddingen erg uitzonderlijk. Het zal wel door het goede weer ko men." vlissingen - De Vlissingse accor deonvereniging Accordeola zoekt nieuwe leden voor het Groot Or kest en voor het Jongerenorkest. Ie dereen met enige ervaring is wel kom. Dat geldt ook voor muzikan ten die andere instrumenten be spelen, van klarinet tot keyboard. Nieuwe leerlingen kunnen overi gens accordeonles krijgen. Accorde ola houdt elke woensdagavond van 19.15 tot 21.30 uur een repetitie in het clubgebouw aan de A. Coor- telaan in Vlissingen. bleek al dat de man in een eigen wereld leeft. Hij ziet zichzelf als de uitverkorene en wil nu als een soort pelgrim op wereldreis. Hij deed de bedreiging van zijn ouders af als een eenmalige actie. Volgens de 32-jarige is hij nu weer rustig en zal zoiets nimmer meer gebeuren. Uitspraak op 18 april. Welkom op ons nieuwe adres: I -L_J Industrieweg 1, Sluis 3 BOGAARD Tel.: 0117-461853 www.bogaardlights.nl Wanneer: Zaterdag 14 april 2007 Tijdstip: vanaf 09.00 tot 12.00 uur Locatie: Stadspoort, Piet Heinstraat 41, 4461 GL Goes Telefoon: 0113-23 76 20 E-mail: info@mwcz.nl Website: www.mwcz.nl In groepen wordt een rondleiding door het MWCZ georganiseerd, waarna men na bezichtiging diverse stands kan bezoeken. Deze stands geven inzicht in en informatie over de verschillende behandeltechnieken vanuit de implantologie, kaakchirurgie, esthetische tandheelkunde, plastische chirurgie en onderzoeksmogelijkheden vanuit de radiologie. Wij stellen het op prijs indien wij u tijdens ons "open huis" mogen begroeten. verbouwingen - klussen rondom het huis dakkapellen - dakgoten met sierklossen dakgootbekleding - kunststof tuinhuisjes Kunststofmontagebedrijf F. P. POORTVLIET Dekkersweg 12, Nieuwdorp Tel. 0113 - 61 33 95 of 06 - 42 15 69 67 www.fppoortvliet.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 32