PZC 29 Meer infozuilen voor toeristen Rr! ÜÉÉiJf A PZC \AR 0 39 37 Proef met kavel in Vlissingen Partners u heeft nog maar 4 dagen om een Staatslot te kopen! Peijs opent expositie over rechten van het kind in Vlissings stadhuis Mickey Veilig overnachten op Camping janse Deze Camping voldoet aan de Vrijdag 6 april 2007 Tip? redwalch@pzc.nl Beeldhouwatelier toont vruchten van creativiteit Preventieve lessen over drugs voor speciaal onderwijs VW voor Walcheren en Noord-Beveland werkt aan beter gastheerschap. door Maurits Sep DOMBURG - Goed gastheerschap is de belangrijkste taak voor de VW Walcheren/Noord-Beveland. Die wil daarom de informatiezuilen voor toeristen verbeteren en er meer bijplaatsen. Op Walcheren en Noord-Beveland staan nu zes informatiezuilen. Die geven toegang tot de website van de VW www.zeelandvakantie.nl Volgens directeur C. Schönknecht zijn ze niet toegankelijk genoeg en wordt er daarom te weinig gebruik van gemaakt. „De bediening moet eenvoudiger worden." Schönknecht wil de zuilen boven dien koppelen aan informatiebor den die nu bij de VW-kantoren staan en waarop aan een rood of een groen lampje te zien is of een hotel nog kamers vrij heeft. De ho telhouder kan 24 uur per dag naar een nummer bellen om het lamp je van kleur te laten veranderen. „Een goed systeem maar het is aan modernisering toe." Door de info zuilen te combineren met de hotel borden beschikken toeristen over 'kant-en-klare informatie over overnachtingen en wat er in de buurt te doen is. „Als je in Dom burg voor zo'n zuil staat, moet je De digitale informatiepunten en de hotelborden voor de beschik baarheid van kamers worden te weinig gberuikt. Ze zijn aan ver vanging en verbetering toe. kunnen zien welke evenementen hier plaatsvinden. En in Westka- pelle of Kamperland idem." Schönknecht wil dat in alle toeris tische kernen op Walcheren en Noord-Beveland zulke informatie punten komen. „Het gaat om gast heerschap. Dan moet je niet zeg gen dat dat geld kost, daarin moet je investeren." De VW Walcheren/Noord-Beve land heeft zes kantoren. De afgelo pen jaren loopt het bezoek aan die kantoren terug, van 150.000 in 2003 naar 128.000 vorig jaar. De websites www.zeelandvakantie.nl (260.000 unieke bezoekers in 2006) en www.vvvzeeland.nl (2,3 miljoen) worden daarentegen veel vaker bezocht. Toeristen vragen aan de VW-ba- lies mede daarom steeds minder naar algemene informatie. Die heb ben ze al op internet gevonden. Ter plaatse zijn ze op zoek naar ge gevens over bijzondere overnach tingen of evenementen. Het aantal vestigingen blijft ondanks het ge bruik van internet wel gelijk, kon digt Schönknecht aan. vlissingen - De gemeente Vlissin gen wil als proef een groep particu lieren zelf een kavel voor woning bouw laten ontwikkelen. De Vlis- singse raadscommissie wonen schaarde zich gisteravond achter het voorstel van GroenLinks. Die vindt dat de gemeente het zoge noemde Collectief Particulier Op drachtgeverschap mogelijk moet maken. Door een groep mensen zelf een stuk grond te laten ontwikkelen, kunnen tal van voordelen behaald worden, vertelde M. Kastein van het bedrijf De Regie uit Amster dam gisteren. Dat bedrijf adviseert en ondersteunt toekomstige hui zenkopers en de gemeente. Een woning kan, dankzij de samenwer king van meerdere mensen, ge bouwd worden voor een bedrag dat 25 tot 40 procent onder de marktprijs ligt, zei Kastein. Boven dien duurt de ontwikkeling van zo'n project net zo lang als bij een normale projectontwikkelaar. De commissieleden willen dat wet houder T. Verhage op zoek gaat naar mensen die samen zo'n pro ject willen realiseren. Uw complete MKB adviseur Op vrijdag 6 april (Goede Vrijdag) en maandag 9 april (Tweede Paasdag) zijn onze kantoren gesloten. http://www.pekaar.nl vlissingen - Het stadhuis van Vlis singen staat sinds gisteren in het te ken van de rechten van het kind. Commissaris van de koningin K. Peijs opende de tentoonstelling van Unicef met burgemeester A. van Dok en groep 7 van de Vlis- singse School Vereniging. De tentoonstelling is bedoeld voor basisschoolleerlingen uit groep 7 en 8. Bezoekende scholen krijgen van tevoren een lespakket. „Rech ten zijn erg abstract. Op deze ma nier krijgen kinderen een duidelij ker beeld van wat ermee bedoeld wordt", vertelt H. Strous van Uni cef Walcheren. Ook krijgen de leer lingen een vragenlijst, die achteraf wordt besproken met een mede werker van Unicef Vanaf 17 april is de expositie in de Zeeuwse Bibli otheek in Middelburg. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 -0231231. het alfabet van Zeeland Tip? redactie@pzc.nl In het Zierikzeese kantoor zit een kraker. De ongenode gast heeft vier pootjes, een lange staart, een spits snuitje en is in middels gedoopt tot Mickey. Mickey slaagt er al dagen in om de gemoederen behoorlijk bezig te houden, vooral van enkele vrouwelijke medewerkers. Was er eerst de stress toen Mickey onverwacht opdook in een bureaulade (het diertje had de borrelnootjes ontdekt), nu rijst de vraag hoeveel Mickeys er eigenlijk zijn. Want iedere och tend is het schoteltje met roze korreltjes gif leeggevreten. „Dat spul helpt gewoon niet", sombert een medewerkster met weekend dienst. „Ik zie het al helemaal voor me. Ik moet hier het hele weekend in mijn eentje werken en dan loopt er een over mijn bu reau. Ik neem geen risico. Mijn poes gaat mee naar het werk. v e i/'m. Brandveiligheitlsbepalingcn ZOUTELANDE - Camping Janse in Zoutelande heeft de Zeeuwse primeur. Je kunt er veilig over nachten, zeggen de Veerse burgemeester en brandweer. Om dat te onderstrepen werd gisteren het bord je 'Brandveilige camping' opgehangen. Janse is de eerste die voldoet aan alle brandveiligheidsbepa lingen voor campings, die na de ramp in Volen- dam zijn opgesteld. Na Janse moeten nog 31 Veerse campings vol- gen. Zij hebben vijf jaar de tijd om aan de voor waarden te voldoen. Voor campingeigenaar Han Lous (op de foto met zoontje Leon) is het bordje een mooie opsteker aan het begin van het sei zoen. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 31