KRAS. NL 1479 .1499 1499 waarom zou je verder zoeken Classic SOUTH AFRICA Klassiek CUBA USA CANADA Highlights van VIETNAM -DUEL- Vertrekdata: maandag of zondag van 23/4 t/m 30/9 Dit is uw prachtkans om supervoordelig kennis te maken met Zuid-Afrika,één van de mooiste vakan tielanden ter wereld. De veelzijdige route brengt ons van de statige hoofdstad Pretoria naar Kaapstad! Onderweg verwonderen we ons over adembenemende natuurgebieden als de Panoramaroute met prachtige vergezichten en de lieflijke tuinenroute. Ook gaan we op zoek naar de wilde dieren in het wereldberoemde Paul Kruger National Park, een hoogtepunt op uw reis! En dan hebben we het nog niet eens gehad over de levendige badplaats Durban, het charmante Port Elizabeth, het artistieke Knysna, de struisvogelstad Oudtshoom en het mooie Mosselbaai.Op naar Zuid-Afrika! Inclusief: luchthaven- en toeristenbelastingen. Reisnummer VERZ 25.059, zie www.kras.nl/25059 LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl (maximaal 150 woorden) Kreeft De heer Rob van der Zande slaat, gezien zijn ingezonden brief (PZC 2 april), de plank goed mis. De minister van LNV is verantwoor delijk voor de uitgifte van vergun ningen voor de kreeftenvisserij en niet de commissaris van de koningin of de burgemeester. Een feit is dat de kreeft zich uit stekend weet te handhaven en de aangetroffen jeugd onder water geeft perspectief voor de toe komst, zo blijkt uit bestandson- derzoek. De vissers zijn bezig om hun visserij te laten certificeren om hierop een duurzaamheidla- bel te krijgen. Wat is er dan tegen de viering van het begin van het kreeftenseizoen? Tenslotte spreekt de heer Van der Zande met weinig respect over het be roep van visserman. Zij zitten duikers en sportvissers maar in de weg. Visserman is een mooi beroep, hij bezorgt ons gezond voedsel, maar hij vist ook om in zijn levensonderhoud te voor zien. Het is gemakkelijk praten over andermans baan! Hans van Geesbergen Fred. Hendriklaan 6, Zierikzee Containers 2 Normaal gesproken zal ik niet zou gauw reageren op de rubriek le zers schrijven, maar nu voel ik me er wel toe geroepen. R. Brasser van de Steengrachtstraat is het niet eens over de containerdag in het Middengebied (PZC, 31 maart). Hij zegt: Waarom moet woningcorporatie l'Escaut die dag betalen? Hijzelf moet zijn tuinfval in de kliko doen. Wel, die meneer vergeet dat er ook oudere alleen staanden zijn die nergens met hun overbodige (grote) rommel naar toe kunnen. Sommigen hebben geen auto om de rommel naar de milieustraat te brengen. Hoe wil de heer Brasser dan die proble men oplossen? Door alles maar aan de straat te laten zetten? Wees blij dat er nog iets georganiseerd wordt om de boel leefbaar en net jes te houden. Buurtcomité Bone- dijke organiseerde vroeger die con- tainerdagen met betrokken men sen die dat wilden doen. A. de Pagter Calandstraat 9, Vlissingen Langere werkdagen De nieuwe Arbeidstijdenwet maakt het mogelijk dat 12 uur per dienst wordt gewerkt, per 4 weken 55 uur, per 16 weken 48 uur! (PZC, 4 april) Het geldt niet voor men sen die drie keer het minimum loon verdienen. Het lijkt me een ongehoorde aantasting van de hui dige afspraken. De achtergrond ligt in de noodzaak de arbeidspartici patie omhoog te brengen omdat de economie zo groeit. Zoals het ING vorig jaar op het MKB-sympo- sium in Zeeland zei: er moeten meer Zeeuwen aan het werk, ze moeten langer werken en dan nog moeten er mensen bij..., want te weinig mensen vormen een be dreiging voor de economische groei! Het kabinet is doorgeslagen met zijn beleid de groei aan te ja gen. En dat geldt ook voor de Pro vincie Zeeland die daar helemaal in mee is gegaan. Waarom toch? Zoals politieke partijen graag bewe ren dat politiek er is voor mensen, zo is het met de economie precies zo. Rijker maar steeds ongelukki ger. Wat zullen we een spijt krij gen. Hester M.van Rees Marktveld 7, Ktoetinge Nooit genoeg? Iemand met een belangrijke en ver antwoordelijke positie die hard moet maken, mag best fors verdie nen! Zowel op de zaak als op de golfbaan. Maar soms komt toch de vraag op: nooit genoeg? Welnu, de baas van verzekeraar Aegon 'ver diende' over 2006 maar liefst 6,4 miljoen euro (PZC, 31 maart). Zou zo iemand zich nou niet schamen? Moesten de commissarissen die dit goed vonden, zich niet scha men? Aegon boekte over 2006 maar liefst 2,8 miljard euro winst en de premies blijven stijgen! Huib Eversdijk Koriander 11Heinkenszand Protestactie Met verbazing las ik in de PZC van 3 april het verslag van de protestac tie die leerlingen van (oa) het Cal- vijn College op maandagochtend 2 april hielden. Er zouden te weinig zitplaatsen in de bussen zijn om hen van Terneuzen naar de door hun ouders zelf gekozen reformato rische scholengemeenschap in Goes te brengen. Het is ongekend dat men in refor matorische kringen deze actie op touw durft te zetten. De wereldge lijkvormigheid heeft in deze krin gen toegeslagen en het bijbelse ge bod 'Maar gij, geheel anders' wordt met voeten getreden. Het zou de kerkenraden sieren als in elk geval de verantwoordelijke directieleden van het Calvijn Colle ge hierop aangesproken zouden worden. J. Hamelink Churchillaan 1202, Terneuzen Watersnoodramp In de jaren na de watersnoodramp heeft België zijn zin er door weten te drukken voor het openhouden van de Westerschelde. Heel Neder land was door enkele zware dijk doorbraken en rampen tegen dit besluit, ledereen was vanaf toen voor algehele veiligheid. Neder land is gezwicht voor de Belgische argumenten dat de grote scheep vaart richting Antwerpen niet ge hinderd kon of mocht worden. Steeds grotere en diepgaande zee schepen eisen een steeds diepere bevaarbare Westerschelde richting Antwerpen. Alsof het nog niet genoeg is, eisen zij nu ook onpoldering van Zeeuw se mooie gebieden met ligging aan de Westerschelde. Volgens wetenschappers zal met de huidige klimaatverandering de zeespiegel ook langs de Europe- sche kusten in de toekomst gaan stijgen. Het zou België sieren als zij met Nederlandse deskundigen een studie naar zware dijkverster king langs de hele Westerschelde uitvoeren, in plaats van te spreken over onzinnige plannen voor ont- poldering. Nederland let op uw zaak en laat de bewoners niet in onzekere bitterheid achter. P. Boogert Molendijk 15, Yerseke Vertrekdata: vrijdag van 14/4 t/m 19/10 Reis dit zomerseizoen met KRAS naar Cuba, het land van de rum, sigaren, oldtimers, muziek en passionele dansen! In de prachtige koloniale steden Trinidad, Pinar del Rio, Santiago de Cuba, Camagüey en oud Havana proeft u nog de sfeer van het koloniale verleden en de roerige geschiedenis. En... op Cuba is de gemiddelde dagtemperatuur het hele jaar door ca.25°C... een heerlijk vooruitzicht, nietwaar? Bovendien staat de bevolking van Cuba bekend als zeer vriendelijk, zodat u zich al snel thuis zult voelen op dit boeiende eiland! U ziet het, alle ingrediënten zijn aanwezig voor een afwisselende en interessante rondreis! Inclusief: luchthaven- en toeristenbelastingen. Reisnummer VERZ 25.099, zie www.kras.nl/25099 Vertrekdata: maandag van 14/5 t/m 22/10 Moderne steden en prachtige natuur... dat vormt voor deze reis een succesvolle combinatie! We starten in Washington D.C. waar u een facultatieve stadstour kunt boeken, Daarna volgt New York City waar we een uitgebreide stadsrondrit maken. Op weg naar Canada reizen we door het adembenemende White Mountain National Forest. De metropolen Montréal en Quebec laten ons kennismaken met de smeltkroes van Franse charme en Canadese dynamiek. Cultuurstad Toronto staat bol van film en muziek en ligt schitterend aan Lake Ontario. Absolute topper op onze reis:de Niagara Falls;een machtig,woest en puur natuurfenomeen! Een absolute aanrader! Inclusief: luchthaven- en toeristenbelastingen. Reisnummer VERZ 25.078, zie www.kras.nl/25078 Vertrekdata: zondag van 29/4 t/m 16/9 Unieke rondreis door onontdekt Vietnam! Gedurende deze rondreis geniet u van authentieke hoogtepunten als Ho Chi Minh City, het voormalige Saigon, de en beruchte Cu Chi tunnels, de unieke natuurgebieden van het Mekong-delta gebied en Halong Bay, de'Franse'stad Hanoi en de keizerlijke stad Hué.ln dit fascinerende land vindt u traditionele culturen, duizenden mythen en legenden, een eeuwenoude turbulente historie en werkelijk adembenemende natuurgebieden waaronder rivierdelta's, ruige bergen, gifgroene rijstvelden en koraaleilanden. Voeg daarbij het aangename klimaat en de superlage prijzen en u heeft een prachtige reis. Waar wacht u nog op... Inclusief: luchthaven- en toeristenbelastingen. Reisnummer VERZ 74.760, zie www.kras.nl/74760 boek online of bel 0900 - 9697 s| iff-r Nonstop vlucht met KLM! - vanaf 17-daagse vlieg-/rondreis PZC Vrijdag 6 april 2007 1 3 Met o.a. Kruger NP, Durban, Knysna en Kaapstad 16-daagse vlieg-/rondreis Met o.a. Havana, Pinar del Rio, Trinidad en Santiago de Cuba Nergens voordeliger! vanaf 15-daagse vlieg-/rondreis Alléén 17-daagse vlieg-/rondreis let o.a. Ho Chi Minh City, de Mekong-delta, Hoi An, Hué en Hanoi Complete rondreis! vanaf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 13