Buitenland kt; B'H i U Pelosi brengt Syrië en Israël dichter bij elkaar Ontvoerde Nederlander vrijgelaten MAANDAG 9 APRIL (2"° PAASDAG) OPEN A-MERKEN SANIIAIR TEGEN ABSOLUTE BODEMPRIJZEN PZC Donderdag 5 april 2007 9 President Assad en premier Olmert gaan vredesgesprek voeren. door onze correspondent Frank Hendrickx WASHINGTON - Israël en Syrië zijn bereid vredesgesprekken te voe ren. De Amerikaanse congresvoor zitter Nancy Pelosi zei dat gisteren na een ontmoeting met de Syri sche president Bashar al-Assad. De Democratische politica over handigde de Syrische leider tij dens een van de gesprekken een brief van de Israëlische premier Ol mert, waarin die oproept de onder handelingen te hervatten. Assad zei daartoe bereid te zijn. In het verleden liepen dergelijke gesprek je De Amerikaanse congresvoorzit- ter Pelosi heeft ervoor gezorgd dat Israël en Syrië weer rond de tafel gaan zitten. Eerdere ge sprekken liepen steeds stuk. PORT HARCOURT - De in Nigeria ontvoerde Nederlandse beveili gingschef van het Duitse bedrijf Bilfinger Berger is vrijgelaten. Vei ligheidsmensen van westerse olie- bedrijven in Nigeria maakten dat gisteren bekend. De ontvoerders drongen op 23 maart een werkplaats van Bilfin ger binnen en gingen een vuurge vecht aan met bewakers. Toen de beveiligingschef poolshoogte kwam nemen, namen de aanval lers hem mee. De Nigeriaanse au toriteiten zetten het leger in. Sinds begin dit jaar zijn in de Ni ger-delta circa zestig buitenlanders ontvoerd. De meesten werden na enkele dagen of weken ongedeerd vrijgelaten door hun ontvoerders, een mix van criminele bendes en gewapende groeperingen die strij den voor politieke rechten. Ondui delijk is vooralsnog of er losgeld is betaald voor de Nederlander. ken steeds stuk op de Syrische steun aan Hezbollah en Harnas. Pe losi toonde zich 'verheugd' over het resultaat van haar reis naar het Midden-Oosten. Het Witte Huis reageerde eerder nog ontstemd op het nieuws dat Pelosi een ontmoe ting zou hebben met Assad. Bush noemde het optreden 'contrapro ductief. De Democratische con gresvoorzitter zou 'gemengde sig nalen' afgeven door te praten met een leider die het Witte Huis juist wil isoleren. Bush noemde Assad dinsdag nog 'een sponsor van ter rorisme'. Pelosi voerde ook gesprekken met de Syrische vice-president en mi nister van Buitenlandse Zaken. Ze zou daarbij haar zorgen hebben geuit over het lot van Israëlische soldaten die al maanden worden vastgehouden door Hamas en Hez bollah. Ook zou ze Damascus heb ben aangesproken op de stroom opstandelingen die via Syrië Irak binnentrekt om te vechten tegen Navo doodt tientallen Taliban-strijders KABOEL - Bij een grote veiligheids operatie van de Navo in de Af ghaanse provincie Helmand zijn tot dusver tientallen opstandige Ta liban-strijders om het leven geko men. De operatie is bedoeld om een vei lig klimaat te scheppen voor we- deropbouwprojecten. Schattingen van het aantal gesneuvelde buiten landers lopen uiteen van 44 tot zestig. Polen niet langer tegen samenwerking Rusland BERLIJN - Polen heeft de blokkade opgeheven voor besprekingen over een samenwerkingsverband tus sen de Europese Unie en Rusland. Dat meldde huidig EU-voorzitter Duitsland gisteren. De Polen stel den eind vorig jaar een veto in op de onderhandelingen over het nieuwe verdrag, toen Rusland Pools vlees bleef weigeren, omdat het te.slecht.zou zijn. IfhtL DAMASCUS - De Amerikaanse Democrate Nancy Pelosi spreekt met Syrische president Bashar al Assad in diens paleis in de Syrische hoofdstad. foto Youssef Badawi/EPA Amerikaanse troepen. Formeel heeft Pelosi geen bevoegdheid op buitenlands gebied. Het irriteert het Witte Huis dat ze zich presen teert als een alternatief voor Bush. Vredesgesprekken De Israëlische premier Ölmert nodigde deze week alle gema tigde Arabische leiders uit om te praten over vrede. Basis voor de gesprekken is een plan van Saudi-Arabië uit 2002. In dat initiatief zou Israël onder meer afstand moeten doen van alle gebieden die het in 1967 veroverde. Oost-Jeruzalem valt daar ook onder. Daarnaast zouden alle ooit verdreven Palestijnen moe ten terugkeren naar het grond gebied van het voormalige Pa lestina, nu grotendeels Israël. Ie Stoomcabine/Whirlpool aktie. Spectaculaire aanbiedingen op de stoomcabines van o.a Riho, Schavis, Wilux, Ri-jo, Villeroy Boch, 2( Ballonprikaktie met extra kortingen van 3 tlm 10%. (bij aankoop van een badkamer van minimaal €2300,-)' 3e Extra kortingen tot 10% aangeboden op bijna alle A-merken, o.a. Grohe, Villeroy Boch en Sphinx keramiek, Hüppe en Wilux etc Voorbeeldkorting: Kranen Sani-Dump korting 25% Extra leverancierskorting M Extra Ballonkorting niailH M»M)a Condor plant zich weer voort in Mexico LOS ANGELES - Een condor uit de Amerikaanse staat Californië heeft een ei gelegd in Mexico. Het is voor het eerst sinds de jaren dertig dat de grote vogel zich in het wild in Mexico vermenigvuldigt, als het ei uitkomt. Wetenschappers heb ben in het Nationale Park Sierra de San Pedro Martir de bergpiek beklommen om het ei te bewonde ren. Dat meldde gisteren het Brit se dagblad The Times. Ziekten uitgebroken op Salomonseilanden CIZO - Onder slachtoffers van de tsunami op de Salomonseilanden zijn besmettelijke ziekten en ande re aandoeningen geconstateerd. Volgens hulpverleners is er drin gend behoefte aan water, tenten en medicijnen. Hulporganisaties zeiden gisteren dat de hulpverle ning op gang is gekomen, maar dat de omvang van de schade op de eilanden nog onduidelijk is. Ruime showrooms merde nieuwste collectie! 85 Badmeubels: o.a. Thebalux, Primabad, Pelipal. Sanijura, Riho, Hagon, Gebo, Banubad, Detremmerie, Sphinx en Villeroy Boch. 80 Douchecabines: o.a. Hüppe, Sphinx, Sealskin. Kermi, Samo, Riho, Novellini, Villeroy Boch, PDP en Wilux. 90 Baden: o.a. Villeroy Boch, Sphinx, Riho, Wilux, Hoesch, Ucosan en Wave Design. Sanitair: o.a. Duravit, Ideaal Standaard, Laufen. Keramag en alle series van Villeroy Boch en Sphinx. Kranen: o.a. Hansgrohe, Damixa, Dornbracht, Borma en alle series van Grohe. Stoomcabines: o.a. Riho, Jacuzzi, Villeroy Boch, Ri-Jo, Wilux en Schavis. Wand- en Vloertegels: o.a, Grespania, Sphinx en Villeroy Boch. Staat uw merk er niet bij? Vraag er gerust naar... wij kunnen alles leveren!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 9