'Vrijwilligers zijn de ruggengraat van elke vereniging, ook van het Nivon' SieMatic,, van Goes blijven staan B pzc Donderdag 5 april 2007 27 De leden van het Nivon trekken graag de natuur in. Een favoriet gebied ligt bij Nisse in de Zak van Zuid-Beveland. foto Willem Mieras Zeeuwse vereniging van natuurvrienden viert veertigjarig jubileum. door Certjan Vis nisse - „Een verschil tussen de meidoorn en sleedoorn? De ste kels." Wim Konings zegt dit tij dens een wandeling door het heg- gengebied bij Nisse bijna terloops. Hij is natuurkenner en niet te ver geten voorzitter van de Zeeuwse afdeling van het Nederlands Insti tuut voor Volksontwikkeling en Natuurvriendenwerk, kortweg Ni von. „Vogels spietsen wel eens een insect op die stekels", voegt Ko nings nog toe. De Zeeuwse Nivon-afdeling viert dit jaar het 40-jarig bestaan. Het Nivon mag dan niet zo bekend zijn, het kent in Zeeland nog wel heinkenszand - De gemeente Bor- sele ziet af van verzelfstandiging van het openbaar basisonderwijs (obs). Borsele gaat daarmee in te gen een trend. Veel gemeenten redelijk wat leden. Een driehon derd, van wie zo'n zestig actief zijn. Dat wil zeggen, die doen af en toe mee aan de maandelijkse ac tiviteiten. Voor een vrijwilligersorganisatie is dat niet zo gek. Toch zijn er ook zorgen. De vereniging vergrijst. „We proberen de jongeren warm te maken", zegt Konings, „maar onbekenheid speelt ons ook par ten. Vrijwilligers hebben met infor matiestandjes gestaan bij evene menten. Echt geholpen heeft het nog niet. „Er bestaat een kloof tus sen de jongere en de oudere gene ratie", denkt Konings. Eén derde van het Zeeuwse leden bestand bestaat nog wel uit kinde ren. Dat lijkt veel. „Maar", geeft Ko nings aan, „die zijn lid, omdat hun ouders ingeschreven staan met het hele gezin. Weinig jongeren zijn in- hebben het obs-bestuur 'afgesto ten'. Het Borselse obs doet het nu goed, vinden ouders, onderwijzers en een raadsmeerderheid. Ze zien geen noodzaak tot verandering. dividueel lid." Het Nivon landelijk organiseert wel veel voor jonge ren, zoals zeilkampen en survival- tochten. De Zeeuwse afdeling is ook be hoorlijk actief, met minstens drie activiteiten elke maand. Die vin den op de zondagen plaats. De ene week een culturele- of natuur- activiteit, zoals een fietstocht, een wijnproeverij of museumbezoek. De andere week wandelt een klei nere groep flinke tochten door het Zeeuwse land. Konings: „Die zijn niet voor iedereen weggelegd." Koffiedrinken is ook een maande lijks terugkerende zondagochtend activiteit en populair onder de le den. „Want," zegt bestuurslid Toos Ansems, „dat is goed voor de socia le contacten." Daar draait het om: contact met elkaar, leren van el kaar en samen de natuur in. door Frank Balkenende goes - Het oorspronkelijke deel van de voormalige Beatrixschool aan de Westwal in Goes blijft staan. Het Goese college van burgemees ter en wethouders heeft dat eerder als voorwaarde gesteld. Ook de oude bomen op de Westwal (een oude stadswal) blijven onaange tast. Wethouder M. Dieleman reageert daarmee op zorgen die leven bij omwonenden. Zij vrezen dat het beeldbepalende, in hun ogen zelfs monumentale, gebouw moet wij ken voor de bouw van 24 apparte menten. De vijf buurtbewoners hebben het De leden komen uit alle uithoeken van de provincie. „We organiseren door heel Zeeland dan ook activi teiten", vertelt Konings. „Iedereen heeft dan wel eens wat in de buurt te doen." De vijftien natuurvriendenhuizen in Nederland zijn de trots van het Nivon. Er kan goedkoop worden overnacht en de huizen zijn van al le gemakken voorzien. Maar Zee land heeft er geen. Konings: „We hebben er jaren naar gestreefd, maar het was te duur." De voorzitter ziet zeker toekomst voor de Zeeuwse Nivon-afdeling. „Want de natuur leeft." Vrijwilli gers die iets willen organiseren, zijn vooral nodig. „Want", ver klaart Konings uit de grond van zijn hart, „vrijwilligers zijn de rug gengraat van elke vereniging, ook van het Nivon." Goese college om tekst en uitleg gevraagd, want in hun ogen dient het pand als voorbeeld van vroeg 2oe-eeuwse scholenbouw over eind te blijven, hoewel er in de kerstnacht brand heeft gewoed. Volgens wethouder Dieleman is dat geen enkel probleem. De pro jectontwikkelaar dient in zijn bouwplan het hoofdgebouw te handhaven. De platte aanbouw aan de kant van de Nieuwstraat heeft geen cultureel-historische waarde en mag wat de gemeente betreft tegen de vlakte. Dieleman laat weten dat de pro jectontwikkelaar nu aan zet is. „Het college wacht af waar hij mee zal komen." GERECHTSDEURWAARDERS KANTOOR ZEELAND Uit een exploot van gerechtsdeurwaar der B.J. Meijering d.d. 30-03-2007 blijkt, dat t.v.v. Paulo Alenxandre Pacheco Duarte, wonende te Oostkapelle, aan margarida maria de almeida rita, zonder bekende woon- of verblijf plaats, is betekend een verzoekschrift tot wijziging hoofdverblijfplaats minderjarige van 26-03-2007. Genoemde Margarida Maria De Almeida Rita kan een afschrift van dit exploot met bijlage verkrijgen op één van onderstaande adressen. Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 Middelburg Goes Open dagen Landgoed Rijckholt bij Ceersdijk geersdijk - Landgoed Rijckholt bij Geersdijk houdt maandag, tweede paasdag, de eerste van een reeks open dagen met lentemarkt. Het landgoed is in Zeeland echt iets nieuws: 6,5 hectare groot, uit gevoerd in Engelse landschapsstijl met drie klassiek vormgegeven woongebouwen. Ouderen kunnen er wonen en zorg krijgen in een puur landelijke omgeving. Maan dag, tweede paasdag, is de eerste open dag van 13.00 tot 16.00 uur. Rijckholt is ook daarna te bezichti gen, op alle zondagen in april, mei en juni, met hemelvaart en twee de pinksterdag. Zelfde tijden. GERECHTSDEURWAARDERS KANTOOR ZEELAND Uit een exploot van gerechtsdeur waarder B. J. Meijering d.d. 30-03- 2007 blijkt, dat t.v.v. Paulo Alex andre Pacheco Duarte, wonende te Oostkapelle, aan MARGARIDA MARIA DE ALMEIDA RITA, zonder bekende woon- of verblijf plaats, is betekend een verzoek schrift tot wijziging gezag van 26- 03-2007. Genoemde M.M. De Almeida Rita kan een afschrift van dit exploot met bijlage verkrijgen op één van onderstaande adressen. Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 Middelburg Goes Goes voorziet zieke beuk van stormankers goes - De gemeente spendeert 3250 euro aan de monumentale beuk in de tuin voor de Zeeuwse Muziekschool in Goes. Het geld is onder meer bedoeld om de boom van stormankers te voorzien. Die moeten voorkomen dat de zieke, maar nog niet afge schreven honderdjarige boom om waait. Het doodvonnis voor de boom was eigenlijk al getekend, maar een bezwaar van de Nationale Bo- menstichting bracht afgelopen zo mer redding. Met stormankers blijft de boom in balans en kan hij nog jaren blijven staan. 't Liefst een GOES - Plieger B.V. Nansenbaan 15 0113-246464 MIDDELBURG SieMatic Middelburg Grenadierweg 17a 0118-629522 Obs blijft in Borsele bij gemeente Beatrixschool mag

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 67