Brede school voor Wolphaartsdijk Klaar voor een leuk potje bingo OPEN DAG 2'' PAASDAG mVilÉfr "flP* College Goes haalt rijstrook na Tiendenplein permanent weg CDA wil beeld overlast Tholen Résidence met zorg Lentemarkt 26 Donderdag 5 april 2007 pzcB v Mina Bosschaart (links) heeft zin om af en toe een paar gezellige uurtjes door te brengen met de kinderen van de Achthoek. foto Willem Mieras Jeugd Wolphaartsdijk gaat wekelijks op bezoek bij ouderen. door Rob Paardekam WOLPHAARTSDIJK - Openbare basis school De Achthoek in Wolp haartsdijk bindt de strijd aan met eenzaamheid onder ouderen. Jon gens en meiden uit de hoogste groepen brengen vanaf volgende week bezoekjes aan de bewoners van woonzorgcentrum De Meule- weie. Gisteren werd het startschot voor het project gegeven. Dertien leer lingen uit de groepen zeven en acht kwamen kennismaken met de vijf bewoners - allemaal dames - die hebben aangegeven dat ze het wel leuk vinden om af en toe eens een paar jongens of meiden over de vloer te krijgen. Na een wat onwennig begin kwa Wethouder vindt één rijstrook richting Deltaweg veiliger. door Frank Balkenende goes - Voor het verkeer dat Goes via de rotonde Tiendenplein ver laat, blijft voortaan maar één rijstrook beschikbaar. Het college van burgemeester en wethouders komt daarmee tegemoet aan de wens van de provincie. Die wil ervoor zorgen dat verkeer richting de verkeerslichten bij het kruispunt Deltaweg/N664 (voor heen N254) min of meer naar de snelweg wordt gestuurd. Voorko men moet worden dat auto's en men de gesprekken al snel lekker op gang. Toen bewoner Riet den Ekster hoorde dat één van de meis jes schilderen wel leuk vond, stond ze resoluut op om een paar schilderijen die ze zelf heeft ge maakt te halen. „Wat zou het leuk zijn als ik een paar van deze kinde ren nog wat kan leren", zei ze. Ook Mina Bosschaart ziet uit naar de bezoekjes, al zal zij het penseel niet ter hand nemen. „Ik heb een kwartetspel en een bingo-apparaat- je", vertelde ze. „Het wordt vast ge zellig." Manon van der Heijden heeft heel andere ideeën over wat ze straks met 'haar bewoner' wil doen. „Lekker wandelen en als het nodig is boodschappen doen." De kinderen worden deze week toegewezen aan een bewoner. Vol gende week kunnen ze dan al hun eerste bezoek afleggen. De school zal er op toezien dat ze dat echt doen en het ook volhouden. met name vrachtwagens de N664 kiezen. Daar klagen aanwonenden namelijk al jaren over de grote aan tallen vrachtwagens die langsra- zen. Sinds de opening van de Wes- terscheldetunnel is het vrachtver keer er fors toegenomen. Goes heeft een tijdje de dubbele rijstrook tussen Tiendenplein en verkeerslichten gehalveerd. Uit die proef blijkt dat het doel erachter slechts ten dele wordt gehaald. Het lukt nauwelijks meer verkeer Het Goese college komt tege- moet aan de wens van de provin cie. Het haalt één rijstrook tus sen Tiendenplein en Deltaweg er uit. Dat is veiliger, vindt het. College Goes honoreert wens van bevolking en Ichtusschool. door Frank Balkenende WOLPHAARTSDIJK - Ook Wol phaartsdijk krijgt zijn brede school. Het Goese college van bur gemeester en wethouders heeft be sloten tot nieuw- en verbouw op de kavels van de Ichtusschool en Johannes Calvijnschool, tussen de Van der Baanstraat en de Henry Dunantstraat. Kosten: 1,9 miljoen euro. In een notendop komt het plan neer op de sloop van de Ichtus school, waarna een stuk nieuw bouw wordt gekoppeld aan de re formatorische Johannes Calvijn school, die daar vlak achter ligt. Overigens neemt de Calvijnschool geen deel aan het brede school-project. Ze ruilt van ge bouw met de openbare basis school De Achthoek, die zich aan Muzikale avond voor kindertehuis in India krabbendijke - De Vrienden van Ashirvad, een groep uit Waarde die zich inzet voor een kinderte huis in India, houden zaterdag 7 april vanaf 19.30 uur een muzikale avond in de hervormde kerk in Krabbendijke. Kinderkoor Uit der kinderen mond uit Waarde, jonge renkoor Het Kleijnood uit Aagte- kerke, pianist Harry van der Weij- de en dwarsfluitise Heieen Verwijs doen mee. Vrouw beroofd van tas in Middelburg MIDDELBURG - Op een pad tussen de Prooijenseweg en de C.W. Sturmstraat in Middelburg is gis termiddag rond 15.30 uur een 59-ja- rige vrouw uit die plaats van haar tas beroofd. De dader, een redelijk lange man met een blauw/zwarte jas en pet op, fietste langs haar en griste de tas uit haar handen. De vrouw raakte niet gewond. naar de snelweg te dirigeren. Al leen in de spits is er enig effect meetbaar. Toch kiest het college ervoor één rijstrook permanent te verwijde ren. Vooral om gevaarlijke situa ties te vermijden, zegt wethouder M. Dieleman. Voorheen slalom den automobilisten nogal eens van de ene rijstrook naar de ande re als ze de rotonde afgingen. De WD-fractie heeft zich altijd verzet tegen de proef Die vond dat autootje pesten. Volgens frac tievoorzitter S. Heijning beperkt de maatregel van het college juist de doorstroming van het verkeer. „Eén strook in plaats van twee heeft meer na- dan voordelen." de Gardenierhof bevindt. Straks zitten dus De Achthoek en de Ich- thusschool onder één dak, aange vuld met de peuterspeelzaal die nu is gehuisvest in dorpshuis De Griffioen. Wethouder S. van 't Westeinde (WD, onderwijs) spreekt van een 'goede oplossing' voor Wolphaarts dijk. De bouw moet voorjaar 2008 beginnen en een jaar later klaar zijn. Van 't Westeinde wil voor die tijd nagaan of in de brede school ook een ruimte voor de jeugd valt te maken. Aanleiding voor het plan vormt de slechte staat waarin het gebouw van de protestants-christelijke Ich- thusschool aan de Van der Baan straat verkeert. Het vijftig jaar oude gebouw biedt veel te weinig Wolphaartsdijk krijgt een brede school met daarin De Achthoek, de Ichtusschool en de peuter speelzaal. De Calvijnschool ver kast naar de Cardeniershof. Laatste winterexcursie langs Plan Tureluur SCHERPENISSE - Staatsbosbeheer houdt zaterdag 7 april de laatste winterexcursie van het seizoen langs het Plan Tureluur in de Scherpenissepolder aan de zuid kant van Tholen. De wandeling be gint om 13.30 uur vanaf de krui sing van de Platteweg met de Gat- weg en de Schoondorpseweg bij Scherpenisse. Aanmelden kan bij de VVV Tholen, te bereiken via te lefoonnummer 0166-663771. Jarig muziekgezelschap op toernee in Tholen SINT PHILIPSLAND - Muziekvereni ging Concordia uit Sint Philips- land bestaat 105 jaar en bezoekt naar aanleiding daarvan een aantal dorpen op zaterdag 7 april. In Stavenisse en Poortvliet wor den om respectievelijk 15.00 en 19.15 uur rondgangen gemaakt. Tussendoor, om 16.45 tiur, wordt in het Hollandhuis in Scherpenis se een concert gegeven. Gerechtsdeurwaarders kantoor Zeeland Uit een exploot van gerechtsdeurwaar der B.J. Meijering d.d. 30-03-2007 blijkt, dat t.v.v. Jacoba Cornelia Sturm, wonen de teTerneuzen, aan mamadou baba bathily zonder bekende woon- of ver blijfplaats, is betekend een verzoek schrift tot echtscheiding van 22-03-2007 met aanzegging dat uiterlijk 25-07-2007 een verweerschrift kan worden inge diend door een procureur bij de recht bank te Middelburg. Genoemde Mamadou Baba Bathily kan een afschrift van dit exploot met bijlage verkrijgen op één van onderstaande adressen. Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 Middelburg Goes ruimte en voldoet niet meer aan de eisen die het onderwijs stelt. Als een school veertig jaar of ouder is, is de gemeente verplicht voor nieuwbouw te zorgen. De Ich tusschool, onderdeel van de Alpha scholengroep Zuid-Beveland, heeft de situatie aangegrepen om voor een brede school te pleiten met daarin ook de peuterspeelzaal en bijvoorbeeld buitenschoolse op vang. Die opzet biedt voordelen: je kunt de ontwikkeling van kinderen vol gen vanaf het moment dat ze naar de peuterspeelzaal gaan, buiten schoolse activiteiten zijn makkelij ker te organiseren en je kunt ge makkelijker samenwerken met an dere scholen en/of organisaties. De Ichtusschool stond niet alleen in haar wens. Uit een enquête van de Vereniging Gemeenschap Wolfaartsdijk blijkt dat de meeste dorpelingen (82 pro cent) achter de komst van een bre de school staan. Duur gereedschap uit busje gestolen sint-annaland - Dieven hebben in de nacht van dinsdag op woens dag in Sint-Annaland een klusser flink gedupeerd. Uit een bestelbus die geparkeerd stond in de Dorps weg werd gereedschap ter waarde van drieduizend euro gestolen. De buit bestond uit een aantal boor machines, een handcirkelzaag, een schiethamer en een decoupeer- zaag. Van de dader(s) ontbreekt ie der spoor. Bijeenkomst over wozoco Scherpenisse SCHERPENISSE - De gemeente Tho len houdt dinsdag 10 april een in formatieavond over het nieuw te bouwen multifunctionele woon zorgcentrum aan de Laban Deur- loostraat in Scherpenisse. Er wordt onder meer verteld over de wonin gen en de andere voorzieningen die in het gebouw komen. De bij eenkomst begint om 19.30 uur in het Holland Huis. SINT-MAARTENSDIJK - De Thoolse CDA-afdeling heeft een enquête uitgezet om te peilen hoe de inwo ners denken over overlast en ver nielingen. De partij zegt vanuit de samenle ving regelmatig signalen te krijgen dat daar sprake van is. Vooral in de avonduren zou sprake zijn van veel overlastDoor de inwoners er over te ondervragen wil het CDA een duidelijk beeld kringen. De christen-democraten denken de re sultaten misschien te kunnen ge bruiken in de discussie rond de rui me openingstijden voor de horeca, die binnenkort weer zal oplaaien. Het CDA ziet het niet zitten dat ca fés langer open blijven, maar de niet confessionele meerderheid lijkt voor. www.landgoedrijckholt.nl van 13.00 -16.00 uur in Geersdijk op Noord-Beveland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 66