Zeeland Campings willen oestervrij strand PZCI25 GUU&iVleeuwi M y BEVELANDEN-THQLEN 36 en 37 31 Actie voor fietspad door De Poel loont, waterschap komt met geld over de brug Saloniki laakt gedrag website Wakker Grootheden vieren verjaardag Porgy en Bess mee Donderdag 5 april 2007 Ook komkommers hebben gevoel Tip? redgoes@pzc.nl Recreatiesector heeft genoeg van vlijmscherpe schelpen. door Harmen van der Werf COLIJNSPLAAT - Zeven campings langs de Oosterschelde hebben de handen ineengeslagen in de strijd tegen verwilderde Japanse oesters. Zij hebben bij de provincie steun gevraagd om de oesterschelpen te verwijderen van strandjes waar van hun gasten veel gebruik ma ken. J. Verburg van camping Orisant bij Colijnsplaat heeft het initiatief ge nomen voor de actie. Het wordt volgens hem van jaar tot jaar erger met verwilderde Japanse oesters. „Onze gasten hebben er veel last van", vertelt Verburg. „De oester schelpen zijn vlijmscherp. Mensen halen zich eraan open. In het hoogseizoen hebben we elke week wel een paar eerstehulpgevallen. Open wonden aan hielen, aan han den, aan benen. Je wilt het niet we ten. Voor de toeristische sector langs de Oosterschelde is dit heel slecht." Camping Orisant werkt samen met zes andere Oosterscheldecam- pings. Verburg heeft zijn collega's gevraagd hoe groot de oesterplaag bij hen is. Het probleem bleek bij de campings in het oostelijke deel van de Oosterschelde, in Yerseke en op Tholen bij Sint-Maartens dijk, het kleinst. Verburg: „Hoe dichter je bij de stormvloedkering komt, des te groter de overlast wordt." Het is volgens Verburg mogelijk de hinder te beperken. Hij verwijst naar een experiment dat begin vo rig jaar is uitgevoerd met het weg- vissen van Japanse oesters op vier plekken in de Oosterschelde. „Die zijn in diepere delen gestort", weet Verburg, „en tachtig procent is af gestorven." Verburg heeft inmiddels bij de pro vincie een voorstel neergelegd om Verwilderde Japanse oesters zor- gen voor verwondingen onder strandbezoekers. Campings heb ben de provincie gevraagd actie te mogen ondernemen. de Oosterschelde-strandjes te scho nen. Hij denkt aan het wegvissen van oesters met behulp van mos- selkotters, zoals ook met de proef is gebeurd. „Die schepen kunnen met hoogwater een heel eind rich ting de kant komen en tot de laag- waterlijn alle oesterschelpen weg halen." Provincieambtenaar J. Broodman bevestigt dat de zeven Ooster- scheldecampings een verzoek heb ben ingediend. Hij staat er niet af wijzend tegenover. „Het is in het belang van het toerisme dat men sen op een veilige manier kunnen recreëren." De Oosterschelde is een erkend na tuurmonument. Een vergunning op basis van de Natuurbescher HEINKENSZAND - Ze zaten gisterochtend nog op de fiets om actie te voeren voor een vrijliggend fietspad door De Poel tussen Heinkenszand en Goes. Gisteravond ging de wens van raadsleden en dorpsraadleden uit Borsele in vervulling. Wa terschap Zeeuwse Eilanden maakt het financieel mogelijk dat het fietspad eind 2008 klaar is, mits Goes en Borsele ook bijdragen. Op de foto de The Ehier'amment Group presenteer KAARTVERKOOP START 5 APRIL 15 16 juni 2007 Philips Stadion Eindhoven GEWELDIG GIGANTISCH GASTRONOMISCH Kaartverkoop door ticketservics via de grotere postkantoren. VWs en GWK's. 0900-3001250 0.45 p mAUB Ticketshop. wwn fckelservce.ni en de bekende voorvcrkoopad-esser, arf Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. het alfabet van Zeeland mingswet is nodig om oesters te mogen opvissen. Broodman: „We kunnen met de vergunning aan de slag, als de campings aangeven op welke plekken gevist moet wor den." Verburg hoopt dat in elk ge val voor het zomerseizoen kan worden gevist op de verwilderde oesters. Broodman kan dat niet ga randeren. „Maar we gaan ons best doen." Het is niet nieuw dat vanwege overlast voor recreanten Japanse oesters worden verwijderd uit de Oosterschelde. De gemeente Kapel- Ie heeft in 2005 met bulldozers oes terschelpen laten weghalen op een strandje bij Wemeldinge. Op tal van plekken staan ook al waarschu wingsborden. door Rob Paardekam goes - Bij Grieks restaurant Saloni ki in Goes hebben ze het helemaal gehad met de website www.rete- cool.com. Daarop circuleren sinds enkele weken enigszins onsmakelij ke foto's die in het eethuis aan de Beestenmarkt zijn genomen. Het gaat om kiekjes waarop te zien is hoe enkele gasten een eroti sche coupe ijs, met een rechtop staande banaan, op een al even erotische wijze naar binnen wer ken. „Nee, die coupe staat niet op onze menukaart", zegt eigenaar L. Rizos. „Maar af en toe, als mensen dat leuk vinden, maak ik zoiets. Gewoon voor de grap." Rizos zette de foto's op de website van zijn restaurant, maar vond ze onlangs terug op de website rete- cool. Met daarbij allerlei teksten die suggereren dat mensen die trek hebben in een erotisch maal bij Saloniki aan het juiste adres zijn. Ook werden enkele foto's be werkt met een nog onsmakelijker beeld als resultaat. „Ze mogen die foto's helemaal niet gebruiken", al dus Rizos. „Maar ik stoor me voor al aan de teksten. We zijn een keu rig restaurant." De restauranthou der deed aangifte bij de politie. Borselse wethouder Marga Vermue (met land kaart) en haar Goese collega Rinus Dieleman tij dens hun actie. foto Willem Mieras pagina 29: Fietspad dichtbij Tip? redactie@pzc.nl Het was weer gezinsvergadering in het grote bed, die ochtend in Vlissingen. De jarige mamma werd zo zachtjes als haalbaar in zulke omstandigheden wakker gezongen. Ze kreeg een digitale camera ten geschenke. Zo eentje met meer knopjes en nog meer bedieningsmogelijkheden dan het formaat van het apparaatje rechtvaardigen kan. Gelukkig was daar haar dochter van der tien, die geroutineerd het toestel letje bedieningsklaar maakte. Mamma's ogen vlogen echter vlot open toen knappe dochter haar aanstootte: „Welke datum is het vandaag?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 65