Eén front voor nieuwe zeesluis Saloniki in gedrag van Goes laakt website PAASSHOW Klaar voor leuk potje bingo DÜIVELrfiNDS MEÜBEÜHÜIS Hoek van de samenleving ook in de wei Gimbière SPZC Donderdag 5 april 2007 29 Unanieme steun voor probleemanalyse van overleggroep. door Wout Bareman TERNEUZEN - Alle neuzen wijzen één kant op. „En dat is wel eens anders geweest", stelt burgemees ter Jan Lonink van Terneuzen vast. Hij doelt op de notitie over nut en noodzaak van een nieuwe zeesluis, samengesteld door een Vlaams-Nederlandse adviesgroep van belanghebbenden. De probleemanalyse van die groep (onder leiding van de Belgische oud-minister Miet Smet en haar Nederlandse collega Gerrit Braks) wordt onderschreven door de be trokken provincies, gemeenten, ha venbeheerders- en gebruikers en belangenorganisaties. Door ieder een dus. Lonink: „Er is de afgelo pen jaren - zeg maar decennia - al ontzettend veel gepraat over de te kleine zeesluis. Maar nooit was er één front. Vooral aan Nederlandse zijde werd vaak uiterst sceptisch gereageerd. Nu is dat anders. En daar ben ik erg gelukkig mee. Dit is een prima basis voor een goed advies aan de Vlaamse en Neder landse ministers, die volgend jaar de knoop moeten doorhakken." De analyses, die aan het eindrap port van de adviesgroep ten grond slag lagen, laten niets aan het toe val over. De huidige en toekomsti ge situatie in de Vlaamse en Zeeuws-Vlaamse Kanaalzone is grondig tegen het licht gehouden. Lonink: „Dat de huidige zeesluis te klein is en dat ieder uitstel van de bouw van een grotere sluis de eco nomie ernstig schaadt, was genoeg zaam bekend. Maar het wordt nu ook allemaal in een breder perspec tief geplaatst." Het geraadpleegde bedrijfsleven maakt zich, zo blijkt, niet alleen grote zorgen over de tra- m De huidige zeesluis in de Kanaal- zone tussen Gent en Terneuzen voldoet al jaren niet meer. De nieuwe sluis wordt meer landin waarts aangelegd. ge besluitvorming rond de nieuwe sluis, maar ook over de kwaliteit van de spoor- en wegverbindingen met het achterland. Die moeten in een vervolgstudie aan bod komen, net als trouwens de problemen op de arbeidsmarkt. De huidige zeesluis zit nagenoeg aan z'n topcapaciteit en is één van de drukste sluizen ter wereld. Niet alleen de grotere afmetingen van de zeeschepen, ook de groei van de binnenvaartvloot zorgt voor steeds grotere problemen. De hui dige binnenvaartsluis en de kleine middensluis kunnen het aanbod nauwelijks nog aan, waardoor steeds vaker wordt doorverwezen naar de zeesluis. De toevloed van binnenschepen daar vormt dan weer een hindernis voor de lijn diensten en vooral voor schepen, die just in time varen. Uit de analyse blijkt dat 95 procent van de bedrijven in de Kanaalzone tussen Terneuzen en Gent afhan kelijk is van een goed functione rende, betrouwbare zeesluis. Als die betrouwbaarheid en daarmee de bereikbaarheid niet kan wor den gegerandeerd, bestaat de kans dat rederijen uitwijken naar ande re havens. De vaststelling dat de huidige zeesluis er, vergeleken met alle andere sluizen in West-Euro pa, het belabberdst aan toe is, doet bij alle belanghebbenden het angst zweet uitbreken. MIDDENSCHOUWEN - Onbewust van eigen schoon heid en charme grazen koeien en kalveren in een weiland aan de rand van het nieuwe natuurge bied De Prunje, belangrijk onderdeel van Plan Tu reluur. De dieren trekken de aandacht van veel passanten over de N59. De kalfjes zoeken en vin den veelvuldig de koestering van hun moeders om na verloop van tijd op eigen poten een stukje verder 'de wijde wereld' in te trekken. Binnen kort verruimen de dieren hun horizon door in het naastgelegen natuurgebied te gaan grazen. foto Marijke Folkertsma KERKDIENSTEN Donderdag 5 april Witte Donderdag Burgh Hervormde Gemeente 19.30 uur dienst (HA); Nieuwerkerk Protestantse Gemeente 19.00 uur ds v.d. Ploeg (HA); Noordgouwe Hervormde Gemeente 19 30 uur ds v.d. Beukei (HA); Ouwerkerk Protestantse Gemeente 19.00 uur ds van Voorst en pastor Breu- gem (HA); Zierikzee Gasthuiskerk (gewone wijk) 19.00 uur ds Kievit (HA); Gereformeerde Kerk 19.30 uur ds de Zeeuw (HA); Rooms-Katholieke Kerk 19.30 uur pastor Verdaasdonk. Foto's van erotische ijscoupe op website Retecool geplaatst door Rob Paardekam goes - Bij Grieks restaurant Saloni ki in Goes hebben ze het helemaal gehad met de website rete- cool.com. Daarop circuleren sinds enkele weken foto's die in het eet huis aan de Beestenmarkt zijn ge nomen. Het gaat om kiekjes waar op te zien is hoe enkele gasten een erotische coupe ijs, met een recht opstaande banaan, op een al even erotische wijze naar binnen wer- ken. „Nee, die coupe staat niet op onze menukaart", zegt eigenaar L. Rizos. „Maar af en toe, als mensen dat leuk vinden, maak ik zoiets. Gewoon voor de grap." Rizos zette de foto's op zijn eigen website, maar vond ze onlangs te rug op de website retecool. Met daarbij de suggestie dat mensen die trek hebben in een erotisch maal bij Saloniki aan het juiste adres zijn. „Ze mogen die foto's he lemaal niet gebruiken", aldus Ri zos. „Maar ik stoor me vooral aan de teksten. We zijn een keurig res taurant." De restauranthouder deed aangifte bij de politie. Jeugd Wolphaartsdijk gaat wekelijks op bezoek bij ouderen. door Rob Paardekam WOLPHAARTSDIJK - Openbare basis school De Achthoek in Wolp haartsdijk bindt de strijd aan met eenzaamheid onder ouderen. Jon gens en meiden brengen vanaf vol gende week bezoekjes aan de be woners van woonzorgcentrum De Meuleweie. Gisteren werd het startschot voor het project gegeven. Dertien leer lingen uit de groepen zeven en acht kwamen kennismaken met de vijf bewoners - allemaal dames - die hebben aangegeven dat ze het wel leuk vinden om af en toe eens een paar jongens of meiden over de vloer te krijgen. Na een wat onwennig begin kwa men de gesprekken al snel lekker op gang. Toen bewoner Riet den Ekster hoorde dat één van de meis jes schilderen wel leuk vond, stond ze resoluut op om een paar schilderijen die ze zelf heeft ge maakt te halen. „Wat zou het leuk zijn als ik een paar van deze kinde ren nog wat kan leren", zei ze. Ook Mina Bosschaart ziet uit naar de bezoekjes, al zal zij het penseel niet ter hand nemen. „Ik heb een kwartetspel en een bingo-apparaat- je", vertelde ze. „Het wordt vast ge zellig." Manon van der Heijden heeft heel andere ideeën over wat ze straks wil doen. „Lekker wande len en als het nodig is boodschap pen doen." De kinderen worden deze week toegewezen aan een be woner. Volgende week kunnen ze hun eerste bezoek afleggen. De school ziet er op toe dat ze dat echt doen en het volhouden. BEZOEK ONZE 2e PAASDAG 9 APRIL van 10.00 uur tot 17.00 uur Wilgenstraat 1 Oosterland DE KOFFIE STAAT KLAAR! AANBIEDINGEN vttrzt icïss WALSTRAAT 199 VLISSINGEN LANGE DELFT 16 MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 63