£,eeianc3 Amateurband Campings Oosterschelde willen oestervrij strand OPEN DAG 2e PAASDAG Gemeente in bres voor imago Brouwersdam Jaarconcert Kunst en Eer Vrouw gewond na ongeval Eieren zoeken Résidence met zorg Lentemarkt 26 Donderdag 5 april 2007 PZC S Recreatiesector heeft genoeg van vlijmscherpe schelpen. door Harmen van der Werf COLIJNSPLAAT - Zeven campings langs de Oosterschelde hebben de handen ineengeslagen in de strijd tegen verwilderde Japanse oesters. Zij hebben bij de provincie steun gevraagd om de oesterschelpen te verwijderen van strandjes die hun gasten veel gebruiken. J. Verburg van camping Orisant bij Colijnsplaat heeft het initiatief ge nomen voor de actie. Het wordt volgens hem van jaar tot jaar erger met verwilderde Japanse oesters. „Onze gasten hebben er veel last van", vertelt Verburg. „De oester schelpen zijn vlijmscherp. Mensen halen zich eraan open. In het hoogseizoen hebben we elke week wel een paar eerstehulpgevallen. Open wonden aan hielen, aan han den en benen. Je wilt het niet we ten. Voor de toeristische sector is CADZAND - Een 59-jarige automobi liste uit de gemeente Sluis is dins dagavond rond 23.45 uur gewond geraakt bij een eenzijdig ongeval op de Retranchementseweg bij Cadzand. De vrouw reed van Cadzand naar Retranchement. Vlak voor de krui sing met de Bosweg verloor zij dit heel slecht." Camping Orisant werkt samen met zes andere Oos- terscheldecampings. Verburg heeft zijn collega's gevraagd hoe groot de oesterplaag bij hen is. Het pro bleem bleek bij de campings in het oostelijke deel van de Ooster schelde, in Yerseke en op Tholen bij Sint-Maartensdijk, het kleinst. Verburg: „Hoe dichter je bij de stormvloedkering komt, des te gro ter wordt de overlast." Het is volgens Verburg mogelijk de hinder te beperken. Hij verwijst naar een experiment dat begin vo rig jaar is uitgevoerd met het weg- vissen van Japanse oesters op vier plekken in de Oosterschelde. „Die zijn in diepere delen gestort", weet Verburg, „en tachtig procent is af gestorven." Verburg heeft inmiddels bij de pro- Verwilderde Japanse oesters zor- gen voor verwondingen onder strandbezoekers. Campings heb ben de provincie gevraagd actie te mogen ondernemen. door nog onbekende oorzaak de macht over het stuur. Zij reed ver volgens in een aan de linkerkant van de weg gelegen sloot. Haar au to kwam tot stilstand tegen een damgat. De vrouw is met verwon dingen aan het gezicht overge bracht naar het ziekenhuis in Knokke. De auto was vernield. vincie een voorstel neergelegd om de Oosterschelde-strandjes te scho nen. Hij denkt aan het wegvissen van oesters met behulp van mos- selkotters, zoals ook met de proef is gebeurd. „Die schepen kunnen met hoogwater een heel eind rich ting de kant komen en tot de laag- waterlijn alle oesterschelpen weg halen." Provincieambtenaar J. Broodman bevestigt dat de zeven Ooster- scheldecampings een verzoek heb ben ingediend. Hij staat er niet af wijzend tegenover. „Het is in het belang van het toerisme dat men sen op een veilige manier kunnen recreëren." De Oosterschelde is een erkend na tuurmonument. Een vergunning op basis van de Natuurbescher mingswet is nodig om oesters te mogen opvissen. Verburg hoopt dat in elk geval voor het zomersei zoen kan worden gevist op de ver wilderde oesters. Broodman kan dat niet garanderen. „Maar we gaan ons best doen." ZIERIKZEE - Koninklijke Harmonie Kunst en eer geeft op zaterdag 14 april het jaarconcert in sporthal Onderdak in Zierikzee. De harmonie grijpt dit jaar terug op tradities, het concert wordt ge heel op eigen kracht gegeven. De afgelopen jaren werden optredens van de harmonie aangevuld met andere onderdelen. Kunst en Eer is de laatste jaren flink gegroeid, meldt het bestuur. De harmonie is uitgebreid tot 50 leden. Dat betekent dat er nog maar een paar gastspelers zijn om de harmonie te completeren. De slagwerkgroep en de harmonie treden voor het eerst sinds jaren weer samen op. Na de pauze is het de beurt aan de jeugd van Kunst en Eer. Het concert in Onderdak begint om 20.00 uur. Bru's trio na verlies voorman weer op de rails door Piet Kleemans BRUINISSE - Feestband 't Bruust pakt na het verlies een jaar gele den van oprichter en muzikaal voorman Lennard Hoekman de muzikale draad weer op. 't Bruust gaat - daar zijn Jenneke, John en Jan van overtuigd - weer bruisen als vanouds. Het eerste concert in de nieuwe samenstelling staat ge pland voor zaterdag 12 mei in het Palet in Middelburg. Ze spelen overal op feesten en par tijen, maar de wortels liggen stevig in de Bruse klei. Vandaar ook de bandnaam 't Bruust als zijnde een overtreffende trap: Bru's, Bruser, Bruust. Met een knipoog naar het werkwoord bruisen want dat is wat 't Bruust ten allen tijde wil op het podium. Dat was, toen ze nog Trio Lennard Hoekman heetten, al tijd al zo en toen de band vier jaar geleden omgedoopt werd in 't Bruust bleef dat zo. Tot vorig jaar, toen zangeres Jenneke van Opij- nen en drummer Jan van de Velde werden geconfronteerd met het to taal onverwachte overlijden van bandoprichter en muziekmaatje Hoekman. Het kwam als een don derslag bij heldere hemel. „Dan ga je je afvragen of je ooit iemand kunt vinden die de plaats van Len nard in zou kunnen nemen. En toen liepen we tegen John aan. Dat was voor ons echt een ge schenk uit de hemel", aldus drum mer Van de Velde. Hij doelt op John Prins, gepokt en gemazeld in het muziekvak. Ooit semi-professioneel met het Schel de Trio. En blij dat hij nu weer in een amateurband kan spelen die zelf de touwtjes in handen houdt en niet geleefd wordt door de com mercie. Tussen John, Jan en Jenne ke („Het had ook J3 kunnen wor den, maar dat bestond al") klikte het vanaf de eerste seconde. Jenne ke: „Toen John begon te spelen was ik verkocht. Ik zong voor het eerst met hem samen en het was meteen vertrouwd. Alsof hij al 25 jaar bij de band zit. Echt heel won derlijk." De band wil zo snel mogelijk weer op de planken, dat doen wat ze al ledrie het liefst van alles doen: sa men muziek maken. Voor publiek. Jenneke: „En dan zo snel mogelijk het publiek aan het dansen krij gen, dat is de sport." John: „En het lukt altijd." Geen wonder want 't Bruust beschikt over een bijzon der uitgebreid repertoire waar maar liefst 250 zeer uiteenlopende 'Zo snel mogelijk het publiek aan het dansen krijgen, dat is de sport' nummers op staan. Jenneke: „We spelen echt alles. Van Dire Straits tot Corry Konings en van Gerard Joling tot Queen." Dansbaarheid is belangrijk. En dan maakt het 't Bruust niet uit of het nou een ro mantische Engelse wals betreft of onversneden rock 'n roll. Ze scha kelen, zo leert een bezoekje aan een van de repetities, moeiteloos over van Don Rosenbaum's Swim ming into deep water naar Walk of Life van Dire Straits om zich vervolgens vol overgave op rock 'n roll-klassieker Blue suede shoes te storten. Wat optreden zo leuk maakt? Drummer Jan van de Vel de: „Elke avond is anders, elk pu bliek is anders." De Zingende buschauffeur en Jan de Kapper t- Bru zou Bru niet zijn zonder bijnamen: John Prins staat te zoek als de Zin gende Buschauffeur. k Drummer Jan van de Velde is bijgenaamd 'Jan de Kapper', zoon van kap per en bolusbakker Jewannes de Kapper. Toetsenist John Prins zit dit jaar 45 jaar in het muziekvak. 't Bruust speelt ook dit jaar weer op de Bruse Visserijdagen, die vallen op 19, 20 en 21 juli. Kritiek op voeden onderbuikgevoelens bij beheerplan Voordelta. door Ali Pankow ZIERIKZEE - De gemeenteraad sti muleert wethouder A. Verseput een scherpe strategie te voeren ten behoeve van het imago van Schou- wen-Duiveland als recreatiegebied. Het streven is erop gericht de on juiste beeldvorming die nu al ont staat zo snel mogelijk de wereld uit te helpen. Als gevolg van felle discussies over mogelijke beperkingen voor de re creatie door ontwikkelingen als aanleg Zeereservaat en Natura 2000 ontstaan geruchten dat aan de Brouwersdam geen surfers en kiters meer zijn toegestaan. De po litiek wil dit tij drastisch keren. PvdA en Groenlinks vinden dat een negatief imago in dit kader juist kan worden omgebogen. De fracties willen Schouwen-Duive- land juist promoten als gebied waar natuur en ecologie hoog in het vaandel staan. „Wij bieden hier een gezond evenwicht tussen Rijnmond- en Sloegebied in", al dus A. de Vos (PvdA). De fracties van SGP en CDA advi seren Verseput de officiële reactie op het ontwerp-beheerplan Voor delta (strook Noordzee voor de kust van Zeeland) nog wat aan te scherpen. De gemeente pleit daar in voor een gezond evenwicht tus sen economie en ecologie. „Wij krijgen de indruk dat u onbe wust een intens onderbuikgevoel voedt", luidt één van de kritische noten van het dagelijks gemeente bestuur. B en W doelen op het feit dat de opstellers van het beheer plan zonder wetenschappelijke on derbouwing ervan uitgaan dat nieuwe recreatieve activiteiten een toenemend negatief effect zullen hebben op de natuur. Verder dringt het college erop aan in het beheerplan nadrukkelijk op te nemen dat bepaalde evenemen ten, zoals Concert at Sea, aan de Brouwershaven mogelijk blijven zonder dat daar een vergunning in het kader van de Natuurbescher mingswet voor nodig is. „Laten we in elk geval ook be SEROOSKERKE - Kinderen in Seroos- kerke kunnen tweede paasdag eie ren zoeken. Vanaf 11.00 uur is het verzamelen bij het dorpshuis om vervolgens sa men met de paashaas op stap te gaan. Waar naar toe is nog een ver rassing. Ten onrechte is bij velen de gedachte onstaan dat sporten als surfen en ki- ten niet meer mogen voor de kust van Schouwen. foto Marijke Folkertsma zwaar aantekenen tegen de aanleg van de Tweede Maasvlakte", stelt CDA-er A. Schouw het college voor. Volgens hem kan zo'n be zwaar een functionele stok achter de deur zijn om toezeggingen be treffende de kust van Schouwen af te dwingen. „Bezwaren kun je la ter eventueel weer intrekken en zo laten we weer even weten dat we bestaan", aldus Schouw. Gerechtsdeurwaarders kantoor Zeeland Uit een exploot van gerechtsdeurwaar der B.J. Meijering d.d. 30-03-2007 blijkt, dat t.v.v. Jacoba Cornelia Sturm, wonen de teTerneuzen, aan MAMADOU BABA BATHILY zonder bekende woon- of ver blijfplaats, is betekend een verzoek schrift tot echtscheiding van 22-03-2007 met aanzegging dat uiterlijk 25-07-2007 een verweerschrift kan worden inge diend door een procureur bij de recht bank te Middelburg. Genoemde Mamadou Baba Bathily kan een afschrift van dit exploot met bijlage verkrijgen op één van onderstaande adressen. Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 Middelburg Goes wwvv'landg°edrijckholt.nl van 13.00 - 16.00 uur in Geersdijk op Noord-Beveland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 60